Taping lwiej zmarszczki

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Taping lwiej zmarszczki może efektywnie i bezpiecznie zmniejszyć widoczność zmarszczek lokalizujących się pomiędzy brwiami, które potocznie nazywa się lwimi, z tego względu, że przypominają bruzdy na skórze czoła u lwów. Nie są to pożądane zmiany, ponieważ wizualnie postarzają twarz i nadają jej wyraz zagniewany, zły. Można likwidować je metodami inwazyjnymi bądź nieinwazyjnymi, w zależności od intensywności problemu. Do grona tych drugich metod zaliczamy m.in. kinesiotaping twarzy.

Taping lwiej zmarszczki

Na czym polega taping lwiej zmarszczki?

Przed przystąpieniem do tapingu twarzy należy bardzo dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu i ewentualnych zanieczyszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności rekomenduje się użycie płynu micelarnego, później użycie żelu lub pianki myjącej (nie należy kończyć oczyszczania skóry twarzy wyłącznie na płynie do demakijażu – zawsze zmywa się go ze skóry). Dzięki temu efekty tapingu będę lepsze i trwalsze, a same taśmy utrzymają się na powierzchni skóry dłużej.

Gdy skóra po umyciu jest całkowicie sucha, przystąpić można do klejenia tejpów. Są to elastyczne, rozciągliwe plastry (lecz tylko w jednym kierunku), posiadające na swojej powierzchni mikroskopijne otworki imitujące pory skóry. Chcąc oddziaływać głównie na lwią zmarszczkę, zastosować można kilka podstawowych technik klejenia:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • dwa cienkie plastry (grubość około 1,5 cm i długość wynosząca 1/2 długości czoła) aplikujemy wzdłuż brwi, nad łukami brwiowymi. Przyczep początkowy kleimy przy skroni bez napięcia, środek taśmy kleimy wzdłuż linii brwi na skórze z napięciem 15-20%, zaś przyczep końcowy powinien znajdować się bez napięcia pomiędzy brwiami. Kleimy dwie aplikacje, odpowiednio dla obu brwi. Wówczas plastry mają na celu zwiększanie napięcia skóry i „odciąganie jej”, aby wygładzić bruzdy znajdujące się pomiędzy brwiami;
  • aplikacja w kształcie litery „Y”, z bazą w napięciu 0% znajdującą się na środku czoła tuż przy linii włosów, która kleimy w dalszej kolejności z napięciem z napięciem 20% w taki sposób, aby bazy końcowe znajdowały się odpowiednio pomiędzy brwiami, przy lewej brwi i prawej;
  • 5 krótkich plastrów przyklejamy na całej powierzchni czoła, kierując się pionowo z bazą początkową przy linii włosów i z bazą końcową przy brwiach.

Sposobów jest wiele, dlatego warto znaleźć odpowiedni dla siebie metodą prób i błędów, ewentualnie udać się do kosmetologa, który dobierze cały zabieg kinesiotapingu estetycznego. Najlepsze rezultaty uzyskuje się bowiem, aplikując taśmy na wszystkie zmarszczki znajdujące się w obrębie twarzy.

Taping lwiej zmarszczki – działanie

Plastry do kinesiotapingu mają na celu delikatne uniesienie wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu pod nimi robi się nieco więcej przestrzeni. Tym samym krew bogata w składniki odżywcze i tlen może sprawniej dobierać do skóry, odżywiając ją i regenerując. Docierają do niej również składniki niezbędne do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, mają one kluczowe znaczenie w utrzymaniu właściwego napięcia skóry oraz w przeciwdziałaniu zmarszczkom. Dzięki takiemu zabiegowi członka może efektywniej odpływać do węzłów chłonnych, co także nie pozostaje bez znaczenia dla kondycji skóry.

Kolejnym efektem działania plastrów jest zwiększanie elastyczności i jędrności skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu przez fibroblasty. Kolagen jest podstawowym białkiem strukturalnym odpowiadającym za wytrzymałość oraz jędrność skóry. Niedobór kolagenu wiąże się w pierwszej kolejności z powstawaniem pierwszych zmarszczek mimicznych, a właśnie takimi są lwie zmarszczki. Jak zatem widać, rezultaty działania kinesiotapingu estetycznego są niezwykle szerokie.

Zobacz również: Co pić na zmarszczki?

Taping lwiej zmarszczki – przeciwwskazania

Kinesiotaping jest metodą całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną dla skóry, o ile nie aplikuje się taśm przy podstawowych przeciwwskazaniach do tego. Są nimi zwłaszcza: ostre stany zapalne skóry, infekcja skóry, rany i otarcia naskórka, alergia na tejpy lub na klej w nich zawarty (co zdarza się jednak rzadko, ponieważ wysokiej jakości plastry wykorzystują klej hipoalergiczny). Nie należy kleić plastrów na znaczne lub rozsiane zmiany skórne, na przykład trądzikowe lub w przebiegu przewlekłych schorzeń dermatologicznych. Wówczas najlepiej odczekać to uzyskania remisji tych chorób.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Borowicz A., Kinesiotaping w kosmetologii u osób po 65 roku życia, 6/2020.
  2. Szarejko K., Kuć J., Aleksandrowicz K., Gołębiewska M., Istota kinesiotapingu w obszarze czaszkowo-żuchwowym oraz czaszkowo-twarzowym – przegląd piśmiennictwa. Część I, Protetyka Stomatologiczna, 5/2016.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *