Zimowe zabiegi kosmetyczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zimowe zabiegi kosmetyczne pozwolą skórze odzyskać blask i nawilżenie, które w dużej mierze traci w związku z niskimi temperaturami, wiatrem i charakterystycznymi warunkami panującymi w tych miesiącach. Powinny być starannie dobrane, zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami skóry, a każdy rodzaj może mieć nieco inne potrzeby. Dlatego dobór zabiegów zawsze warto skonsultować z kosmetologiem. Oto popularne, często wybierane zimowe zabiegi kosmetyczne.

Zimowe zabiegi kosmetyczne

Depilacja laserowa

Zima to okres bardzo dobry na depilację laserową, ponieważ bezpośrednio po takim zabiegu najlepiej jest chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym (UV). Zimą jest to znacznie prostsze niż latem, gdyż ciepły ubiór towarzyszy nam na co dzień w związku z pogodą panującą za oknem. Także przez tego typu mechaniczną ochronę skóry ma ona lepsze warunki do regeneracji i gojenia się. Mimo iż laserowa depilacja jest nieinwazyjna, może podrażniać skórę, zwłaszcza tą delikatną. Warto zaznaczyć, że zwykle wykonuje się od 4 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych, co jest kluczowe, ponieważ światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu. Dlatego całą sesję warto rozpocząć już na początku zimy.

Zobacz również: Jak szybko rosną włosy?

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne sprawiają, że skóra staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. Zimą, gdy słońce jest mniej intensywne i dni są krótsze, ryzyko uszkodzeń słonecznych znacznie maleje. Dlatego jest to bardzo dobry okres na tego typu zabiegi. Dodatkowo systematyczne peelingi wykonywane zimą pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie. Sprawia to, że wiosną i latem jest ona promienna i zdrowa. Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki naskórka, przez co staje się ona gładsza, bardziej jedwabista, a składniki aktywne później stosowanych kosmetyków mogą z łatwością penetrować w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo peelingi stymulują produkcję kolagenu, co zmniejsza widoczność powstawania zmarszczek i opóźnia pojawianie się nowych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to prosty i popularny zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą kryształków diamentu (mikrodermabrazja diamentowa), korundu (mikrodermabrazja korundowa) bądź strumienia wody (hydrabrazja). Podobnie jak w poprzednim przypadku, wykonanie zabiegu wpływa na zwiększenie wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne. Dlatego jego wykonanie latem może zwiększać ryzyko przebarwień, zaczerwienienia skóry, podrażnień i świądu skóry. Zimowa aura, chociaż bywa surowa dla skóry, sprzyja lepszej regeneracji po tego typu zabiegach kosmetycznych. Tym bardziej że mamy większą tendencję do spędzania czasu w domu. Efekty wykonania mikrodermabrazji są zbliżone do tych, które osiąga się podczas wykonywania peelingów chemicznych.

Zobacz również: Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno-tlenowa.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesny zabieg kosmetyczny, polegający na dostarczaniu substancji odżywczych i regenerujących do głębszych warstw skóry bez użycia igieł. Proces ten opiera się na zjawisku elektroporacji, gdzie za pomocą impulsów elektrycznych otwierane są kanaliki w komórkach skóry, co umożliwia przenikanie substancji aktywnych do jej głębszych warstw. W ten sposób do skóry wprowadzić można różnego rodzaju substancje, o różnorodnym działaniu. Mezoterapia bezigłowa dostarcza skórze substancje nawilżające, co sprawia, że staje się ona miękka i elastyczna. Jest to szczególnie ważne zimą, ponieważ pomaga przygotować skórę na nadchodzącą wiosnę oraz odżywia ją po surowych miesiącach jesienno-zimowych.

Zobacz również: Metody mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe

Kolejnym polecanym zabiegiem jest osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane bezpośrednio w skórę. W tym celu w pierwszej kolejności pobiera się krew od pacjenta, po czym poddaje się ją odwirowaniu w specjalnym urządzeniu, aby wyodrębnić płytki krwi oraz inne składniki aktywne. Mając gotowy preparat PRP, można wprowadzić go w skórę za pomocą cienkiej igły. Zabieg ma widoczne, potwierdzone naukowo efekty – regeneruje skórę, wygładza ją, pobudza do produkcji kolagenu i elastyny, redukuje przebarwienia.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *