Taping twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Taping twarzy to zabieg kosmetyczny cieszący się rosnącą popularnością. Bardzo często łączy się go z masażem Kobido (lub innym masażem twarzy). Polega na aplikacji specjalnych plastrów w obrębie skóry twarzy i szyi, aby tym samym wywołać oczekiwane efekty, np. poprawę krążenia krwi czy ujędrnienie skóry. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, a jego skuteczność oceniana jest bardzo wysoko.

Taping twarzy

Taping twarzy – efekty

Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną polegającą na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Wskutek dysfunkcji lub procesów starzenia się skóry, upośledzony zostaje przepływ limfy i krwi, a także następuje zagęszczenie płynów ustrojowych w warstwie podskórnej. Aplikacja plastra powoduje uniesienie i pofałdowanie naskórka razem z warstwą brodawkową skóry właściwej. Takie działanie wpływa pozytywnie na zwiększenie możliwości przepływu krwi oraz zwielokrotnienie transportu limfy. Pozwala to na powstanie korzystniejszych warunków do regeneracji tkanek, jak również stymuluje lepsze odżywienie ich i ukrwienie. Efekty regularnie wykonywanego tapingu twarzy obejmują przede wszystkim likwidację lub zmniejszanie:

Dodatkowo pojawia się:

  • modelowanie owalu twarzy;
  • ujędrnienie skóry i zwiększenie jej elastyczności;
  • nawilżenie i regeneracja skóry wskutek poprawy krążenia w niej krwi i limfy;
  • poprawa blasku skóry;
  • przywrócenie skórze pożądanego, zdrowego kolorytu.

Należy pamiętać, że taping twarzy wykonywany jest nie tylko w celach kosmetycznych, ale i leczniczych. Może skutecznie uzupełniać leczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych oraz bruksizmu, jak również efektywnie zmniejsza napięcie mięśni w obrębie twarzy, które mogą przyczyniać się do bólu zębów czy bólu głowy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Jak ujędrnić skórę twarzy?

Na czym polega taping twarzy?

Taping twarzy polega na świadomym i umyślnym aplikowaniu specjalnych plastrów w określone miejsca na twarzy i szyi. Wcześniej należy oczyścić skórę, zwłaszcza w kontekście zmycia makijażu. Dzięki temu plastry będą dłużej się trzymać. Następnie, jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, można przystąpić do wykonywania aplikacji. Dla przyszłych efektów bardzo duże znaczenie ma kształt plastrów, technika ich przyklejania, a nawet naprężenie poszczególnych ich elementów. Inne aplikacje wykonuje się na czole, inne na szyi czy policzkach. Naprężenie taśm dobiera się natomiast do planowanego efektu. Aplikacje poprawiające krążenie będą inne niż te przeciwobrzękowe bądź ujędrniające. Dlatego najlepiej, aby zabieg wykonywał doświadczony specjalista.

Jeśli to możliwe, plastry należy trzymać na skórze minimum 8 godzin, optymalnie dobę. Po tym czasie wystarczy nałożyć na twarz oliwkę lub ulubiony olejek, aby bezboleśnie je usunąć. Można również wykonać to podczas kąpieli, gdy para unosząca się nad wodą dodatkowo zmiękcza plastry.

Plastry do tapingu twarzy

Plastry do tapingu twarzy powinny mieć najwyższą jakość i być do tego przystosowane, jako że skóra twarzy jest niezwykle delikatna. Wiodącą, oryginalną marką jest Kinesio Polska – taśmy są sprawdzone pod względem bezpieczeństwa i skuteczności. Osoby ze cerą wrażliwą powinny wybierać beżowe plastry, aby ograniczyć kontakt z barwnikami. Mimo tego plastry Kinesio Polska przeważnie nie wywołują żadnych uczuleń, jako że wszystkie zastosowane barwniki mają naturalne pochodzenie.

Taping twarzy – przeciwwskazania

Taping twarzy jest metodą skuteczną, bezpieczną i nieinwazyjną. Mimo tego istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Są to zwłaszcza:

Decyzję o wykonaniu tapingu twarzy podejmuje specjalista na podstawie wywiadu zdrowotnego.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Radkowska E, Zastosowanie kinesiology Taping w terapii logopedycznej, Głos – język – komunikacja, tom 6.
  2. Langendoen J., Sertel K., Przewodnik tapingu dla każdego, Wydawnictwo Vital, Białystok 2016.
  3. Borowicz A., Kinesiotaping w kosmetologii u osób po 65. roku życia, Innowacyjność i tradycja w kosmetologii.
  4. Mikołajewska E., Mikołajewski D., Kinesiotaping w medycynie estetycznej i kosmetologii, 2020.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *