Nici liftujące PDO – innowacyjna terapia odmładzająca

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nici liftujące PDO to zabieg nowoczesnej technologii poprawiającej ogólny wygląd skóry. Nie należą do metod inwazyjnych, a efekty ich widać natychmiastowo. Przyjrzyjmy się bliżej tej innowacyjnej terapii odmładzającej.

Nici liftujące PDO - innowacyjna terapia odmładzająca

Nici liftujące PDO

Nici liftujące PDO należą do grupy nowych usług przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej. Pochodzą one od zabiegów, które również wykorzystują nici liftujące jak początkowo tzw. złote nici. Nici liftujące PDO są jednak technologią bardziej nowoczesną, a przede wszystkim mniej inwazyjną i komfortową dla pacjenta. Aplikacja tego rodzaju nici wykonywana jest w obrębie twarzy. Efektem zabiegu jest napięcie skóry, które zbliżone jest do liftingu chirurgicznego.

Nici liftujące PDO – dla kogo ?

Zabieg polecany jest w celach prewencyjnych osobom w wieku 30 lat oraz wszystkim tym, którzy pragną poprawić wygląd swojej skóry. Mogą to być osoby nawet do 65 roku życia.

Wskazania

 • poprzeczne zmarszczki na czole;
 • opadające brwi;
 • podwójny podbródek;
 • poprawa jędrności skóry;
 • zmarszczki wokół oczu i ust.

Nici liftujące – przebieg zabiegu

Zabieg zawsze przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które polega na aplikacji maści (Emla). W momencie kiedy znieczulenie zaczyna działać następuje założenie nici liftujących. Czas aplikacji zależny jest przede wszystkim od ilości jaka wykorzystana jest podczas zabiegu. Zaraz po zakończeniu terapii skóra może być zaczerwieniona, a także lekko opuchnięta. Następstwa te są jednak naturalnym objawem i ustępują po upływie 7 dni. Dużą zaletą tego rodzaju terapii jest fakt, że tuż po jej wykonaniu można wrócić do obowiązków dnia codziennego.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nici liftujące – efekty

Efekty całej procedury zabiegowej widoczne są natychmiast. Zauważalne jest przede wszystkim wyraźne zwiększenie napięcia skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Nieco dłużej zauważalnym efektem, bo po około 2 tygodniach, jest zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Zachodzi wówczas synteza nowych włókien kolagenowych w skórze, co owocuje dalszą poprawą ogólnego jej wyglądu.

Aplikacja nici liftujących PDO nie jest jednak permanentna. Ich rozpuszczanie się w organizmie następuje po upływie około 6-8 miesięcy. Jednak fakt ten nie oznacza, że wraz z ich rozpuszczeniem widoczny jest również koniec uzyskanych wcześniej efektów. Wręcz przeciwnie, utrzymuje się on jeszcze przez kolejne miesiące.

Całkowity efekt zabiegu jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników m.in. stanu skóry pacjenta, jego wieku, poziomu nawilżenia skóry czy sposobu jej pielęgnacji.

O ilości zabiegów zalecanych pacjentowi decyduje lekarz. To on ustala ilość wizyt oraz częstotliwość z jaką będą wykonywane.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftujących PDO sprawia, że skóra staje się:

 • gładka;
 • napięta;
 • nawilżona;
 • odmłodzona;
 • jędrna i elastyczna.

Przeciwwskazania

Nici liftujące – cena

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie i zależna jest głównie od ilości wykorzystanego materiału. Aplikacja pojedynczej nici liftującej waha się w granicach od 100 do 150 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

 1. Bardzo chciałabym zobaczyć ten zabieg na żywo 🙂 W przyszłości planuję właśnie kurs niciami PDO, bardzo fajna sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *