Jak ujędrnić skórę twarzy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak ujędrnić skórę twarzy? To pytanie zadaje sobie wiele z nas w momencie kiedy zauważa pierwsze oznaki starzenia. Należy zaznaczyć, że ujędrnianie skóry przynosi najlepsze efekty, kiedy zabiegi przeprowadzane są w sposób regularny. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie bez wychodzenia z domu, a te profesjonalne w dobrych gabinetach kosmetycznych.

Jak ujędrnić skórę twarzy?

Jędrna skóra jest oznaką młodości, a także zdrowia. To również główna rzecz, do której dąży każda kobieta, codziennie pielęgnując i dbając o swoją skórę. Mimo że tajemnica zachowania wiecznej młodości nie została jeszcze odkryta, istnieją jednak sposoby, aby skutecznie zapobiegać procesom starzenia się.

Jak ujędrnić skórę twarzy?

Ujędrnianie skóry można przeprowadzać przy użyciu wielu metod. Dzisiejsza technologia oferowana przez gabinety kosmetyczne pozwala w skuteczny i szybki sposób poprawić wygląd skóry, nie tylko twarzy, ale i całego ciała. Na uwagę zasługuje również pielęgnacja domowa, która zalecana jest w połączeniu z innymi metodami w celu zwiększenia widoczności efektów.

1. Derma roller.

Derma roller to urządzenie, którego celem jest pobudzenie komórek skóry do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Są one podstawowymi białkami skóry, warunkującymi jej jędrność oraz elastyczność. W wyniku regularnego stosowania derma rollera, nie tylko zwiększa się napięcie skóry, ale również zwężają się rozszerzone pory, spłycają drobne zmarszczki oraz wyrównuje koloryt. Derma roller można używać samodzielnie w domu, a także skorzystać z jego właściwości w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Masaż twarzy.

Masaż to kolejny zabieg, który można zafundować sobie nie wychodząc z domu. Jego wykonywanie w obrębie twarzy nie tylko bezpośrednio wpływa na wygląd skóry, ale również na umysł. Doskonale relaksuje i odpręża, dzięki czemu wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Regularny masaż twarzy pobudza krążenie krwi wpływając na odżywienie i dotlenienie komórek skóry. Dodatkowo aktywuje syntezę kolagenu i elastyny, zapewniając skórze jędrność. Spowalnia również proces powstawania nowych zmarszczek.

3. Ćwiczenia mięśni twarzy.

Ćwiczenia mięśni twarzy bądź też facefitness polega na napinaniu, a następnie rozluźnianiu określonych partii mięśni w obrębie twarzy. Regularność ich wykonywania stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny wpływając bezpośrednio na poprawę jędrności skóry. Ponadto tego rodzaju ćwiczenia pobudzają metabolizm tkankowy, czego wynikiem jest poprawa krążenia krwi w naczyniach krwionośnych oraz oczyszczenie skóry z zalegających toksyn. Aktywacja mikrokrążenia powoduje również dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Wszystkie wyżej wymienione procesy powodują, że cera na długo zachowuje świeży i młody wygląd.

4. Zaffiro.

Do zabiegów wykonywanych przez profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych zalicza się między innymi zabieg zaffiro. Jego celem jest przywrócenie skórze napięcia i elastyczności, a także wygładzenie istniejących zmarszczek. Ponadto wiązka światła podczerwonego emitowanego przez głowicę urządzenia poprawia wygląd skóry, nie tylko w obrębie twarzy, ale również w miejscach takich jak ramiona, brzuch, dekolt czy piersi.

5. Mezoterapia.

Mezoterapia to zabieg polegający na zatrzymaniu procesów starzenia się skóry, a także utrzymywaniu jej we właściwej kondycji. Substancje aktywne podawane w trakcie terapii to m.in. mieszanki leków oraz witamin, które dobierane są indywidualnie do rodzaju, wieku oraz potrzeb danej skóry. Efekty jakie gwarantuje zabieg mezoterapii to przede wszystkim nawilżenie skóry, lifting, stymulacja mikrokrążenia, redukcja drobnych zmarszczek, a także pobudzenie fibroblastów to produkcji kolagenu i elastyny.

Podsumowanie

Gładka skóra, bez żadnych defektów nie trwa wiecznie. Z biegiem czasu, każdego z nas dotyka proces starzenia się. Dlatego też, już od wczesnych lat warto prawidłowo dbać o skórę, aby spowalniać moment pojawienia się pierwszych zmarszczek. Współczesna kosmetologia, szeroko rozwinięta medycyna estetyczna, domowa pielęgnacja, a także odpowiednio dobrane, wysokiej jakości suplementy diety pozwalają skutecznie zapobiegać utracie jędrności i elastyczności skóry.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *