Jak rozświetlić twarz?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak rozświetlić twarz? To temat, który w ostatnim czasie się stał się mocno popularny. Nic w tym dziwnego, promienna i pełna blasku cera to oznaka odpowiedniej pielęgnacji oraz zdrowia naszej skóry. Oprócz tego efekt jej rozświetlenia można uzyskać poprzez zastosowanie odpowiednich kroków w codziennym makijażu.

Jak rozświetlić twarz?

Co powoduje, że skóra traci blask?

Przyczyn utraty blasku skóry jest wiele. Należy do nich permanentny stres, niewłaściwa dieta, niedostateczna ilość snu, palenie papierosów, duża ilość godzin spędzonych przy komputerze czy brak świeżego powietrza. Na te czynniki szczególnie narażona jest skóra wokół oczu, która jest cienka, a przez to bardzo delikatna.

Jak rozświetlić twarz?

Jednym ze sposobów na rozświetlenie twarzy jest tzw. strobing czyli modelowanie twarzy za pomocą światła, a dokładnie kosmetyków rozświetlających. Samo słowo strobing wywodzi się z dziedziny fotografii, gdzie oznacza zdjęcia wykonane przy użyciu lampy błyskowej. Jak wiadomo, w technice strobingu najważniejszą rolę odgrywa rozświetlacz.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Makijaż rozświetlający – krok po kroku

 • na oczyszczoną skórę twarzy należy nałożyć krem nawilżający, a następnie bazę pod makijaż odpowiednio dobraną do rodzaju skóry;
 • koloryt cery należy wyrównać podkładem oraz korektorem w obrębie okolicy oczu. Podkład oraz korektor można nakładać pędzlem, gąbeczką beauty blender lub opuszkami palców;
 • podkład należy utrwalić cienką warstwą transparentnego pudru;
 • rozświetlacz należy aplikować na twarz pędzelkiem w miejscach takich jak: łuk brwiowy (tusz pod linią brwi), grzbiet nosa, łuk kupidyna oraz rynienka podnosowa. Przy użycia większego pędzla rozświetlacz należy nałożyć na brodę, czoło oraz okolicę oczu. W przypadku twarzy okrągłej i kwadratowej będą to zewnętrzne i wewnętrzne kąciki oczu oraz środek policzka, z kolei dla twarzy podłużnej i trójkątnej będzie to miejsce pod dolną powieką, skronie oraz wewnętrzne kąciki oczu. W przypadku twarzy trójkątnej warto rozświetlacz nałożyć również na kości żuchwy;
 • kości policzkowe delikatnie należy podkreślić różem;
 • brwi zaakcentować delikatnie kredką lub pomadą;
 • na usta nałożyć błyszczyk w naturalnym kolorze.

Inne sposoby rozświetlania twarzy

Na efekt rozświetlenia skóry wpływa wiele innych czynników należy do nich:

 • regularne złuszczanie naskórka;
 • stosowanie filtrów ochronnych;
 • nawilżanie skóry;
 • unikanie alkoholu.

1. Złuszczanie.

Systematyczne wykonywanie peelingów skóry korzystnie wpływa na jej wygląd. Dzięki tego rodzaju pielęgnacji pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń skóry, nadmiaru sebum oraz martwych komórki naskórka, które sprawiają, że staje się ona szorstka w dotyku. Regularne złuszczanie przyczynia się do powstawania nowych komórek skóry czego miłą konsekwencją jest rozjaśnienie i rozświetlenie jej wyglądu.

2. Filtry ochronne.

Korzystanie z filtrów przeciwsłonecznych powinno być nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Ochrona przeciwsłoneczna zapobiega powstawaniu przebarwień skóry, a co za tym idzie, sprawia, że cera posiada zdrowy i promienny wygląd.

3. Nawilżanie.

Stosowanie kremów nawilżających to podstawa właściwiej pielęgnacji twarzy. Skóra o niskim poziomie nawilżenia staje się sucha, szorstka w dotyku, matowa oraz wykazuje skłonność do szybszego powstawania zmarszczek.

4. Unikanie alkoholu.

Każdy zdaje sobie sprawę, że alkohol destrukcyjnie wpływa na wygląd skóry. Spożywanie go w nadmiernych ilościach prowadzi do odwodnienia organizmu, a co za tym idzie przesuszenia skóry i zmatowienia jej.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *