Radiofrekwencja mikroigłowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) to popularny zabieg kosmetologiczny, wykorzystujący właściwości promieniowania elektromagnetycznego podczas nakłuwania skóry mikroigłami. Procedura jest bezbolesna, choć może wywoływać delikatny dyskomfort podczas jej trwania. Seria zabiegów pozwala wyraźnie poprawić kondycję skóry, w tym jej jędrność i elastyczność.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega?

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystują fale radiowe RF o wysokiej częstotliwości, zazwyczaj w granicach 0,5-7 MHz. Głębokość przenikania promieniowania przez barierę skóry jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość użytej fali. Celem tej części zabiegu jest wywołanie efektu termicznego w opracowywanej tkance. Generuje to ruch jonów w jej obrębie. Drogą radiofrekwencji mikroigłowej można podnieść temperaturę skóry do około 40 stopni C, a w przypadku innowacyjnych urządzeń nawet więcej.

Fale radiowe emitowane są przez mikroigły, które wprowadza się bezpośrednio w głąb skóry. Dużą zaletą tego jest możliwość precyzyjnego regulowania głębokości, na jakiej ogrzewa się tkanki: nie powinna przekraczać ona jednak 3,5 mm.

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej spowalniają naturalne procesy starzenia się skóry. Co istotne, można stosować je na różnych częściach ciała. Efektem zadziałania fal radiowych oraz mikronakłuć jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, poprawa krążenia krwi, przyśpieszenie procesów regeneracyjnych. Można spodziewać się następujących rezultatów:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mówiąc w skrócie, obserwuje się odmłodzenie i zagęszczenie skóry w opracowywanym miejscu. Najczęściej jest to twarz, szyja i dekolt, choć równie dobrze zabiegiem można objąć brzuch, ramiona, dłonie, uda czy pośladki.

Radiofrekwencja mikroigłowa – przeciwwskazania

Każda wizyta powinna rozpocząć się wywiadem zdrowotnym, na podstawie którego lekarz lub kosmetolog kwalifikuje pacjenta do dalszych procedur.

Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania

Zabiegi z zakresu radiofrekwencji mikroigłowej najczęściej wykonuje się w następujących przypadkach:

Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej zazwyczaj wykonywane są w serii 3-4 razy w ustalonych indywidualnie odstępach czasowych, najczęściej tygodniowych. Aby podtrzymać efekty jak najdłużej, zabieg należy powtarzać systematycznie co 6 miesięcy.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – jak wygląda?

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu z lidokainą. Trwa do 50 minut w zależności od wielkości opracowywanej wielkości ciała. Po ustawieniu wszystkich parametrów na urządzeniu lekarz wprowadza specjalne igły na odpowiednią głębokość skóry. Uruchamia urządzenie, dzięki czemu fale radiowe przenikają do tkanek. W zależności od obszaru skóry lekarz może przesuwać głowicę urządzenia.

Ile kosztuje Radiofrekwencja mikroigłowa?

Koszt pojedynczego zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej waha się w przedziale 350-2000 zł. Cena ta zależy jednak od renomy specjalisty oraz wielkości miasta, w którym ma swój gabinet. Należy pamiętać, że seria zawierać powinna 3-4 zabiegi.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Goursac C., Karboksyterapia i fale RF w zabiegach odmładzania skóry okolicy dekoltu, Dermatologia Estetyczna /vol. 15/nr 5-6/2013.
  2. Gemza K., Surgiel-Gemza A., Zastosowanie bipolarnej radiofrekwencji mikroigłowej w kosmetologii, ze szczególnym uwzględnieniem redukcji blizn potrądzikowych, Kosmetologia Estetyczna, 6 / 2018 / vol. 7.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *