Maska algowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Maska algowa to coraz bardziej popularna metoda pielęgnacji skóry w gabinetach kosmetycznych. Ten oryginalny i ekologiczny kosmetyk, można również szybko i z łatwością przygotować w domowych warunkach. Chcąc zadbać o swoją skórę warto wypróbować jak działa maska algowa ze Spiruliny i miodu. Jest ona niezwykle łatwa w przygotowaniu, a do tego całkowicie naturalna i organiczna. 

Maska algowa

Składniki do maski algowej

Jej składniki są łatwo dostępne, znane i cenione od lat. Surowce pochodzenia naturalnego mają za zadanie dostarczyć skórze składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, czy niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Miód

Miód nie tylko stanowi pyszną, słodką przekąskę, ale jest również produktem zdrowym i wartościowym dla naszej urody. Już w starożytności stosowano go w celach pielęgnacyjnych, Kleopatra dodawała go wraz z mlekiem do kąpieli, aby lepiej nawilżyć skórę. Miód to idealny i bezpieczny kosmetyk dla wielu osób, można go być stosować nawet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Zastosowanie miodu w maseczce pomoże złagodzić wszelkie podrażnienia skóry, dodatkowo nawilży ją, a także pozwoli utrzymywać odpowiedni poziom jej nawilżenia przez dłuższy czas. Dzięki zwartości enzymów pochodzących z gruczołów ślinowych owadów oraz obecności nadtlenku wodoru miód wykazuje właściwości antybakteryjne. Czysty, dobrej jakości miód zawiera również:

Czyli doskonałe przeciwutleniacze naturalizujące szkodliwe działanie wolnych rodników.

Naturalne składniki występujące w miodzie sprawiają, że po zastosowaniu maseczki skóra stanie się zauważalnie bardziej napięta i jędrna, a także wyraźnie wzmocniona.  Ten rodzaj kosmetyku świetnie również radzi sobie z oczyszczaniem porów, które po zastosowaniu maseczki nie zapychają się ponownie tak szybko.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Spirulina

Spirulina to wszechstronnie i kompleksowo działająca mikroalga. Ma bardzo bogate właściwości odżywcze i pielęgnacyjne ze względu na zawartą w niej pełną gamę składników odżywczych.  Mogą ją przyjmować nawet kobiety w ciąży, osoby starsze czy dzieci. Naturalne witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe i enzymy wnikają głęboko w skórę, zauważalnie wpływając na jej kondycję. Spirulina działa na skórę oczyszczająco i odkażająco, a także wpływa na jej koloryt i ukrwienie. Ponieważ maski algowe ze spiruliną działają rewitalizując to szczególnie poleca się je do:

Regularne stosowanie algi przełoży się na gładką i odżywioną skórę. Spirulina polecana jest przy zabiegach kosmetycznych zarówno na twarz, jak i całe ciało.

Maska algowa – działanie

Samodzielnie przygotowana maska algowa jest bezpieczna do stosowania, ponieważ nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników czy kompozycji zapachowych. Maseczki do twarzy na bazie alg z dodatkiem miodu skutecznie pomagają w walce z niedoskonałościami skóry. Do ich głównych kierunków działania należy m.in.:

  • ujędrnianie oraz odżywianie skóry;
  • łagodzenie trądziku;
  • likwidowanie przebarwień oraz defektów skórnych;
  • wyrównywanie kolorytu skóry;
  • nawilżanie skóry;
  • zwiększenie odporności skóry na zakażenia (w tym nadkażenia zaskórników);
  • oczyszczanie skóry;
  • wzmacnianie naczynek krwionośnych;
  • wzmacnianie płaszczu wodno-lipidowego skóry.

Zastosowanie tego rodzaju maski daje od razu zauważalne rezultaty. Po przeprowadzonym zabiegu, szybko można zaobserwować tzw. efekt liftu kosmetycznego czyli poprawę napięcia skóry.

Maska algowa – wykonanie

Możliwa do szybkiego przygotowania w domowym zaciszu maska algowa ze Spiruliny w proszku i miodu jest niezwykle skuteczna. Do jej przygotowania będziemy potrzebować tylko 2 składników:

  • 2 łyżeczki Spiruliny w proszku (można użyć potłuczone drobno tabletki);
  • 1 łyżkę płynnego miodu (ważne aby nie był on skrystalizowany).

Oba składniki połączyć i dobrze wymieszać. Zaaplikować na dobrze oczyszczoną twarz, szyi i dekoltu i pozostawić na ok.10-15 minut. Następnie spłukać. Zabieg ten można stosować 1-2 razy w tygodniu.

Maska algowa – wskazówki

Gdyby konsystencja okazała się być zbyt gęsta, do maseczki można również dodawać odrobinę jogurtu naturalnego. Jogurt sprawi, że maseczka nie będzie tak szybko zasychać, a także dzięki obecności kwasu mlekowego wykazywać będzie właściwości złuszczające.

Po zabiegu skóra zdecydowanie będzie wyglądać młodziej, stanie się gładka, nawilżona oraz napięta. Przy regularnym stosowaniu zregenerowana skóra zyska równy koloryt i pozostanie zdrowsza i świeższa.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 1/2016.
  2. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji Spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
  3. Bąkowska M., Janda K., Właściwości prozdrowotne wybranych miodów, Pomeranian Journal of Life Sciences, 3/2018.
  4. Panseri S., Manzo A., Chiesa L., Giorgi A., Melissopalynological and Volatile Compounds Analysis of Buckwheat Honey from Different Geographical Origins and Their Role in Botanical Determination, Journal of Chemistry, 7/2014.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *