Wypełnianie zmarszczek materiałem nietrwałym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wypełnianie zmarszczek materiałem nietrwałym cieszy się ogromną popularnością. Polega na wprowadzeniu w głąb tkanek preparatów samodzielnie rozpuszczających się w skórze, które nadają tymczasowy efekt wypełnienia zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek materiałem nietrwałym

Wypełnianie zmarszczek materiałem nietrwałym

Zabiegi wypełniania zmarszczek materiałem nietrwałym polegają na wprowadzeniu w głąb skóry substancji, które po pewnym czasie ulegają tzw. samoistnej degradacji. Wchłaniające się preparaty wymagają więc ponownego powtórzenia. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie dla kobiet, które nie są do końca zdecydowane na trwałe efekty wygładzenia skóry lub wcześniej nie były zadowolone z efektów poprawy jej wyglądu. Możliwość powtarzania wypełniania zmarszczek daje szansę na zmianę lub korektę niedoskonałości.

Do nietrwałych materiałów wypełniających zmarszczki należy:

1. Kolagen

Kolagen to związek naturalnie występujący w organizmie. Jako wypełniacz zmarszczek po raz pierwszy został wykorzystany w latach 70 w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na to, że należy do materiałów samodzielnie wchłaniających się wymaga ciągłego uzupełniania, które konieczne jest po upływie 6-12 miesięcy. Kolagen najczęściej stosuje się w redukcji tzw. kurzych łapek, zmarszczek występujących na czole, w obrębie ust, blizn, bruzd nosowo-wargowych czy wypełniania (powiększania) ust.

Kolagen wykazuje silne właściwości wiązania wody, a po podaniu go w tkanki wywołuje niewielki obrzęk, który przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry.

Zabiegi wypełniania zmarszczek lub powiększania ust kwasem hialuronowym wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej, który przy pomocy cienkiej igły podaje preparat w wybrane miejsca na twarzy.

Efekty zabiegu są natychmiastowe, a niewielki obrzęk skóry jaki jest widoczny po wykonaniu, ustępuje po upływie kilku godzin.

Korzystanie z wypełniaczy tkankowych jakim jest kolagen nie zaleca się u osób z chorobami autoimmunologicznymi, u kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, chorobami immunologicznymi oraz ze skłonnościami do tworzenia się blizn.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który tak samo jak kolagen, naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Należy podkreślić, że z wiekiem jego ilość zmniejsza się, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek. Wprowadzanie kwasu hialuronowego z zewnątrz w postaci żelu wiąże wodę przyczyniając się do spęcznienia tkanek skóry, a w końcowym efekcie zwiększenia ich napięcia i wygładzenia zmarszczek. Kwas hialuronowy wykorzystuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, w obrębie oczu, między brwiami, a także w okolicach ust jako forma ich powiększenia.

Efekty redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym utrzymują się na czas 9-12 miesięcy. Po upływie tego okresu zabieg należy powtórzyć.

Dużą zaletą zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w odróżnieniu od kolagenu jest bardzo niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania

Po zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym może pojawić się świąd skóry, delikatne zaczerwienienie oraz obrzęk, który utrzymuje się przez około 3 dni.

3. Własna tkanka tłuszczowa

Metoda przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej należy do najtrwalszych ze wszystkich wyżej wymienionych. Podany materiał utrzymuje się nawet kilka lat. Terapia polega na ostrzykiwaniu danych części twarzy specjalnie przygotowanymi komórkami tłuszczowymi, które zostały pobrane wcześniej z innych okolic ciała np. brzucha, pośladków. W związku z tym, podawany materiał jest w 100% naturalny i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Własną tkankę tłuszczową wykorzystuje się do wypełniania zmarszczek na czole, w obrębie oczu, ust oraz bruzd nosowo-wargowych.

Wskazówka

Po podaniu własnej tkanki tłuszczowej w sposób iniekcyjny aż 30% materiału niemal natychmiast zostaje pochłonięte przez tkanki organizmu.

Po wykonaniu zabiegu na skórze pojawia się niewielka opuchlizna i zasinienie, które ustępuje zwykle po upływie kilku dni.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kaniewska M., Kosmetologia Podstawy, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *