Modelowanie kości policzkowych jest chętnie wybieraną procedurą medycyny estetycznej zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W zależności od wybranej metody może być bardziej i mniej inwazyjne. Celem właściwego jej doboru należy skonsultować się ze specjalistą.
Modelowanie kości policzkowych – na czym polega?
Najprostszym sposobem na wymodelowanie kości policzkowych, co da trwały efekt, jest skorzystanie z rozwiązań nowoczesnej medycyny estetycznej. Najpopularniejszym zabiegiem są iniekcje kwasu hialuronowego. Wstrzykuje się go bezpośrednio w głąb skóry tuż pod kośćmi policzkowymi, a dokładniej w miejscu naturalnego zagłębienia skóry policzków. Procedura trwa około 30-60 minut, a jej efekty są widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu. Przeważnie stosuje się od 1 do 3 ml kwasu hialuronowego lub innego wypełniacza na jedną stronę twarzy, w zależności od stopnia ubytku tkanki tłuszczowej oraz oczekiwanych rezultatów. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka. Nosi fachową nazwę „wolumetria twarzy”.
Inne zabiegi wykorzystywane do modelowania kości policzkowych to:
- botoks;
- lipotransfer;
- zabiegi z użyciem nici liftingujące PDO;
- chirurgiczna interwencja w strukturę kości (zabieg jest najrzadziej wykorzystywany ze względu na znaczną inwazyjność).
Optymalny zabieg należy wybrać wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej, bądź kosmetologiem.
Modelowanie kości policzkowych – efekty
Efekty modelowania kości policzkowych nie są trwałe. Utrzymują się średnio 12-18 miesięcy, o ile w tym czasie klient nie jest narażony na czynniki ryzyka zmniejszające trwałość zabiegu. Są to m.in.:
- nadużywanie alkoholu;
- palenie papierosów;
- częste i przewlekłe opalanie się;
- brak właściwej pielęgnacji twarzy;
- nieprzestrzeganie zaleceń w pierwszych dniach po zabiegu.
Wyjątkiem jest interwencja chirurgiczna w kości policzkowe, której rezultaty utrzymują się trwale, przez wiele lat.
Zobacz również: Modelowanie rysów twarzy.
Modelowanie kości policzkowych – cena
Cena modelowania kości policzkowych jest uzależniona od wielu czynników. Uśredniony cennik może prezentować się następująco w zależności od rodzaju zabiegu:
- wolumetria twarzy – 1200-2400 zł;
- botox twarzy – 600-1500 zł;
- lipotransfer w obrębie policzków – 2500 zł;
- nici PDO – 500 zł od jednej nici (zwykle wykorzystuje się ich kilka na jeden policzek).
Koszt zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej ustalany jest wspólnie z lekarzem chirurgiem.
Nieinwazyjne modelowanie kości policzkowych
Nieinwazyjne modelowanie kości policzkowych polega na nałożeniu odpowiedniego makijażu w obrębie policzków, a więc świadome i przemyślane konturowanie twarzy. Metoda ta działa jednak wyłącznie czasowo, a więc po zmyciu makijażu wraca się do swojego naturalnego wyglądu, w którym kości policzkowe nie są tak wyraźnie zaznaczone. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce całkowicie nieinwazyjnie podkreślić swoją urodę np. w związku z ważnym spotkaniem czy randką.
W pierwszej kolejności należy złożyć usta w charakterystyczny „dziubek”, aby uwidocznić linię kości policzkowych. Warto zapamiętać ich przebieg. Po rozluźnieniu mięśni na oczyszczoną skórę twarzy aplikuje się krem nawilżający lub bazę pod makijaż. Czeka się kilka minut, aby kosmetyki mogły się trwale wchłonąć, a następnie tuż pod linią kości policzkowych nakłada się bronzer. Może to być zarówno bronzer w kamieniu, jak i w kremie. Produkt należy dokładnie wklepać specjalną gąbeczką kosmetyczną. Kolejnym krokiem jest nałożenie różu bezpośrednio na kości policzkowe – przebieg nakładania różu zależy jednak od ostatecznego efektu, jaki chcemy uzyskać. Nieco wewnętrznie od różu oraz nad nim zaaplikować można rozświetlacz. Takie użycie kosmetyków zagwarantuje trójwymiarowy efekt.
Dobór kosmetyków do makijażu oraz technik pracy z nim zależy przede wszystkim od rodzaju skóry i kształtu twarzy. Dlatego osoby mniej doświadczone mogą metodą prób i błędów bawić się swoim makijażem. Jeśli chcą od razu wykonywać go poprawnie, dobrym rozwiązaniem jest wizyta u kosmetyczki. Coraz więcej specjalistek oferuje usługę nauki makijażu w swoim gabinecie.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Przylipiak A., Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
- Mamcarz B., Prandecka D., Medycyna estetyczna w praktyce, Wydawnictwo Medical Education, Warszawa 2010.