Modelowanie rysów twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Modelowanie rysów twarzy pozwala na wyostrzenie konturów poszczególnych fragmentów twarzy, np. nosa, policzków czy linii żuchwy. Umożliwia pozbycie się tzw. baby face oraz nadanie twarzy wyglądu bardziej kobiecego lub męskiego. Istnieje wiele zabiegów, za pomocą których można uzyskać taki rezultat. Dobiera się je indywidualnie do potrzeb danej osoby. Jakie są metody modelowania rysów twarzy?

Modelowanie rysów twarzy

Wolumetria twarzy

Zabieg liftingu wolumetrycznego pozwala uzyskać idealny kontur twarzy – zarówno w obrębie całej jej powierzchni, jak i wyłącznie jednego, wybranego elementu. Poprawia owal, likwiduje niedoskonałości, zwiększa elastyczność i jędrność skóry, likwidując zmarszczki czy bruzdy na jej powierzchni. Do zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany, dający długotrwałe efekty (nawet przez 2 lata). Kwas hialuronowy jest zabiegiem bezpiecznym, gdyż jest to związek naturalnie występujący w ciele człowieka. Ewentualne alergie zdarzają się bardzo rzadko. Kwas hialuronowy wstrzykuje się bezpośrednio w głąb skóry w odpowiednie miejsca.

Przy pomocy wolumetrii twarzy można wypełnić dolinę łez, głębokie zmarszczki i bruzdy, można podnieść opadające kąciki ust lub oczu. Bezpośrednio po iniekcji lekarz dokonuje delikatnego masażu, by równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a charakteryzuje go całkowita bezbolesność oraz natychmiastowe efekty.

Lipotransfer

Lipotransfer należy do zabiegów z zakresu medycyny regeneracyjnej. Wykorzystuje się go do poprawy bądź odbudowy kształtu twarzy. W tym celu lekarz pobiera tkankę tłuszczową z okolic brzucha, ud lub lędźwi, a następnie po odpowiednim przygotowaniu wykorzystuje ją do wypełnienia zmarszczek, ewentualnie do poprawy jędrności twarzy. Twarz nabiera pełniejszego, młodzieńczego wyglądu. Taki lipotransfer sprawia, że w znacznym stopniu poprawia się także gęstość i jakość skóry oraz jej widoczne i odczuwalne nawilżenie twarzy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Nawilżanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

Nici APTOS

Nici APTOS wykonane są z nierozpuszczalnego polipropylenu, a na całej swojej powierzchni posiadają ząbki. W punkcie centralnym nici kierunek ząbków zmienia się, przez co obie połowy nici mają ząbki o przeciwbieżnym kierunku. Nić umieszcza się pod skórą na kształt litery U, przez co podciągają się i napinają skórę, wywołując efekt liftingu twarzy. Alternatywą są nici wykonane z wchłanialnego polimeru. Po wprowadzeniu ich do tkanki ulegają biodegradacji w okresie około 360 dni – po tym czasie samoistnie rozpuszczają się.

Zabiegi z użyciem nici dają efekt podciągnięcia tkanek, które wraz z upływem czasu tracą swoją elastyczność i jędrność. Chronią też przed ich ponownym opadaniem oraz modelują kontur tkanek miękkich. Można je stosować nie tylko w obrębie twarzy, ale i szyi oraz dekoltu.

Zobacz również: Wypełniacze estetyczne.

Zabiegi chirurgii estetycznej

Istnieje też spore grono zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej, dzięki którym można uzyskać pożądany kształt twarzy. Przykładowymi są m.in.:

  • lifting czoła – w metodzie prowadzi się cięcie tuż przed linią włosów, usuwa się wąski pasek skóry i po odseparowaniu skóry od podłoża na niemal całej wysokości czoła i podciągnięciu skóry, zamyka się ranę operacyjną szwami pojedynczymi;
  • rhytidektomia – zabieg chirurgiczny polegający na naciągnięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Można go wykonać w dowolnym miejscu w obrębie twarzy, a więc tam, gdzie występuje największe zapotrzebowanie;
  • genioplastyka – zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiernej masy kostnej w obrębie bródki, celem wizualnego zmniejszenia jej wielkości.

Tym samym można trwale zmienić jej kształt, wpływając na rysy całej twarzy. Zabieg polega na przecięciu kości z wykonaniem przesunięcia okolicy podbródkowej, a następnie zespoleniu jej w nowym położeniu. Takie zabiegi są bardziej inwazyjne, dlatego istnieje ku nim wiele przeciwwskazań. Pacjent zawsze musi przejść kwalifikację prowadzoną przez chirurga.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
  2. Mamcarz B., Prandecka D., Medycyna estetyczna w praktyce, Wydawnictwo Medical Education, Warszawa 2010.
  3. Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Białystok 2014.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *