Konturowanie twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Konturowanie twarzy ma na celu wyraźne odmłodzenie jej wyglądu, a także nadanie odpowiednich rysów. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie w nieinwazyjny sposób wpłynąć na rozmiar oraz kształt kości policzkowych, nosa, brody, czoła czy podbródka.

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy to technika, która znana jest już od wielu lat, a w ostatnich latach mocno spopularyzowana przez gwiazdy światowego ekranu oraz makijażystów. Mimo że często wiąże się ona z przesadnością, a niekiedy wręcz z karykaturalnością, można wykorzystać ją w subtelny sposób w makijażu dziennym.

Dzięki konturowaniu można modelować rysy twarzy, wyszczuplić ją, podkreślić kości policzkowe, powiększyć lub zmniejszyć rozmiar czoła, nosa lub podbródka. Jest to metoda bardzo uniwersalna, która zapewnia poprawę wyglądu pewnym elementom twarzy, z których nie jesteśmy zadowoleni.

Kosmetyki do konturowania twarzy

Najważniejszym kosmetykiem w konturowaniu twarzy jest bronzer, rozświetlacz oraz róż. Warto posiadać również odpowiedni pędzel, który ułatwi nam pracę. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki w pudrze, ponieważ posiadają lekką konsystencję. Dodatkowo są łatwe w aplikacji. Z kolei dla osób doświadczonych dobrymi produktami będą preparaty o kremowych konsystencjach.

A co z pędzlami? Otóż pędzle to równie ważny element konturowania, co kosmetyki. Jednak ich wybór zależy przede wszystkim od nas samych, w związku z tym jest kwestią mocno indywidualną. Niektóre z nas rekomendują duże pędzle, które jednym ruchem są w stanie omieść zdecydowaną większość twarzy, inne z kolei wolą mniejsze, ze względu na ich większą precyzyjność. Ponadto pędzle służące do konturowania zwykle wykonywane są z dwóch rodzajów włosia i są typowo ścięte. Płasko ścięte pędzle idealne są do aplikacji kosmetyków o kremowej konsystencji, jednak nadaje się do tego również gąbeczka beauty blender. Oprócz tego istnieją również pędzle okrągłe, które zaleca się stosować do końcowego blendowania kosmetyków, niż do ich nakładania.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wskazówka

Przystępując do konturowania twarzy należy określić swoją paletę kolorystyczną, która może być ciepła, albo zimna. W przypadku chłodnej karnacji warto decydować się na brązy z odrobiną szarego (zimnego) pigmentu. Zaś jeśli twoja skóra jest oliwkowa i posiada odcień ciepły, wówczas najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki z dodatkiem pomarańczowych tonów. Bardzo ważne jest, aby paleta odcieni nie była zbyt ciemna dla skóry. Należy również zwrócić uwagę na połyskujące drobinki. Takie dodatki sprawdzą się głównie w makijażu wieczorowym oraz w sztucznym oświetleniu.

Konturowanie twarzy – jak to zrobić?

Konturowanie polega na aplikacji trzech kosmetyków w odpowiednie miejsca na twarzy. Należy do nich bronzer, rozświetlacz oraz produkt do konturowania. Przystępując do zabiegu warto wyobrazić sobie, które miejsca na twarzy dobrze odbijają światło. Zwykle są to najbardziej wypukłe części, a więc nos, czoło, broda i kości policzkowe. Pod uwagę należy wziąć również okolice twarzy, na które chciałybyśmy, aby padał cień. Jest to linia żuchwy, miejsce tuż pod kościami policzkowymi, a także czoło. Wykonując w ten sposób technikę konturowania można porównać ją do operacji plastycznej, podczas której dochodzi do wysmuklenia rysów twarzy.

1. Twarz okrągła.

W przypadku twarzy okrągłej priorytetem jest jej optyczne wydłużenie oraz wyszczuplenie. W związku z tym kosmetyki do konturowania należy nakładać w sposób pionowy. Czynność tę należy rozpocząć od skroni i zaznaczając na twarzy literę E delikatnie omieść skórę przy uszach, następnie przeciągając produkt po policzkach w dół aż do nosa. Przy konturowaniu okrągłej twarzy można zrezygnować z użycia bronzera. Z kolei rozświetlaczem należy podkreślić brodę, czoło oraz grzbiet nosa.

2. Twarz kwadratowa.

Twarz kwadratowa charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką. W związku z tym, aby załagodzić jej rysy należy nałożyć produkt do konturowania na kość jarzmową. Z kolei rozświetlacz aplikować na nos, brodę, kości policzkowe. Bronzer natomiast warto dodać delikatnie przy linii włosów.

3. Twarz owalna.

Twarz owalna cechuje się brakiem wcięcia pod policzkami. Jednak z pomocą przychodzi konturowanie twarzy. W przeciwieństwie do twarzy okrągłej, kosmetyki należy aplikować w liniach poziomych. Nakładanie produktu do konturowania należy rozpocząć od okolicy ucha, kończąc na obszarze ust. Bronzer z kolei zaleca się nałożyć podobnie tak jak róż, na kości policzkowe, a rozświetlacz na czoło, nos i brodę.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *