Rozświetlacz – czym jest i jak go stosować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Rozświetlacz to kosmetyk, który w ostatnich latach stał się hitem makijażowym. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Działa odmładzająco, a także zapewnia efekt gładkiej, pełnej blasku skóry. Należy podkreślić, że wymaga odpowiedniej techniki nakładania, w związku z tym przed użyciem warto zapoznać się z instrukcją jego obsługi.

Rozświetlacz - czym jest i jak go stosować?

Rozświetlacz do twarzy

Rozświetlacz to w ostatnich czasach makijażowy „must have”. Modę na jego stosowanie zapoczątkowały gwiazdy Hollywood, których znakiem rozpoznawczym stały się mocno połyskujące i rozświetlone twarze. Oprócz tak zwanego efektu „glow” dzięki tego rodzaju kosmetykom można również konturować twarz oraz korygować jej niedoskonałości. Nałożenie rozświetlacza w odpowiednie miejsca wysmukla twarz oraz stwarza jej naturalne wypukłości. Ponadto skóra zyskuje naturalny blask oraz świeżość.

Rozświetlacz – rodzaje

Obecnie występuje szeroki wybór rozświetlaczy. Do najbardziej popularnych należy rozświetlacz w:

 • kamieniu;
 • sztyfcie;
 • kremie;
 • sypki.

1. Rozświetlacz w kamieniu.

Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających niewielkie doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju kosmetyków. Jego formuła pozwala na stopniowe osiąganie efektu rozświetlenia skóry, dzięki czemu jest bezpieczną opcją. W celu aplikacji rozświetlacza w kamieniu należy zastosować odpowiedni pędzel. Najlepiej sprawdzi się tzw. miotełka, która zapewni jego precyzyjne nałożenie, bez efektu sztucznych plam.

2. Rozświetlacz w sztyfcie.

Rozświetlacz w sztyfcie to kosmetyk przeznaczony dla osób zaawansowanych w temacie makijażowych trików. Wydawać by się mogło, że kosmetyk ten posiada łatwą formę aplikacji, jednak bardzo szybko można uzyskać przerysowany efekt i nałożyć zbyt dużo produktu w jednym miejscu. Korzystając z rozświetlacza w sztyfcie warto go dokładnie rozprowadzić za pomocą gąbeczki beauty blender lub pędzla o zbitym włosiu.

3. Rozświetlacz w kremie.

To bardzo wygodna forma kosmetyku, która idealnie sprawdza się w przypadku cery mieszanej oraz cery suchej. Zwykle wykazuje podwójne działanie: pielęgnacyjne i rozświetlające. Duża część rozświetlaczy tego rodzaju zawiera w sobie oleje oraz składniki odżywcze, które wykazują dobroczynne działanie na skórę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Rozświetlacz sypki.

Do jego aplikacji stosuje się pędzel z miękkiego włosia. Przed aplikacją na twarz warto pędzel delikatnie otrzepać z jego nadmiaru. Wówczas mamy pewność, że kosmetyk będzie nałożony w odpowiedniej ilości.

Zobacz również: Jak rozświetlić twarz?

Jak nałożyć rozświetlacz na twarz?

Rozświetlacz to kosmetyk, który powinien być aplikowany tylko w wybranych miejscach na twarzy. Dzięki temu zaostrzy jej rysy oraz podkreśli atuty. Jeśli nałożony będzie niewłaściwie, wówczas można uzyskać odwrotny efekt.

Do głównych miejsc aplikacji rozświetlacza należy:

 • nos;
 • kości policzkowe;
 • dolna linia łuku brwiowego;
 • broda;
 • łuk kupidyna;
 • grzbiet nosa;
 • rynienka podnosowa;
 • wewnętrzne kąciki oczu;
 • czoło.

Uwaga!

Rozświetlacz należy używać oszczędnie, ponieważ łatwo przesadzić z jego ilością. Wystarczy jedynie musnąć pędzlem określone miejsca na twarzy, aby uzyskać efekt rozświetlonej i promiennej skóry.

Oprócz wygodnej formy, rozświetlacz powinien być odpowiednio dopasowany do własnego koloru skóry. Osoby o chłodnym typie urody powinny wybierać odcienie zimnego różu. Panie o ciepłym typie urody natomiast powinny decydować się na odcienie brzoskwiniowe lub złote. Kobiety, którym trudno określić odcień skóry mogą postawić na rozświetlacz uniwersalny, występujący w odcieniach szampana oraz kości słoniowej.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *