Zabiegi kosmetyczne na zimę

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi kosmetyczne na zimę mogą wesprzeć mechanizmy obronne skóry, zabezpieczyć ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także poprawić jej ogólną kondycję i wygląd. Odpowiednio dobrane są rekomendowane każdej osobie, która przykłada wagę do stanu skóry twarzy i całego ciała. Takie zabiegi wykonywane są w gabinecie kosmetologicznym przez doświadczonego kosmetologa. Na jakie warto się zdecydować?

Zabiegi kosmetyczne zimą

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest przykładem zabiegu polecanego całorocznie, ponieważ bez względu na porę roku czy pogodę za oknem skóra potrzebuje dokładnego oczyszczenia i złuszczenia martwego naskórka. Gromadzący się martwy naskórek tworzy nieprzepuszczalną barierę na powierzchni skóry, która uniemożliwia przepuszczanie przez nią cennych składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Zatem nawet jeśli dana osoba regularnie wykonuje maseczki czy stosuje kremy nawilżające, a rezygnuje z wcześniejszego oczyszczenia skóry, nie przyniosą one większych efektów, ponieważ przepuszczalność naskórka jest znacznie ograniczona. Z pomocą przychodzi mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Technika ta pozwala na wzrokową kontrolę głębokości złuszczania w trakcie zabiegu. Stopień głębokości mikrodermabrazji zależy od wartości stosowanego podciśnienia, czasu oddziaływania, wielkości ziaren materiału ściernego. Innymi słowy, metodę wykorzystuje się celem poprawy przezskórnej penetracji substancji aktywnych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mikrodermabrazja jest alternatywą dla klasycznej dermabrazji – zabiegu wykonywanego przez lekarzy o charakterze głębokiego złuszczania, wymagającego znieczulenia miejscowego. Podczas dermabrazji złuszcza się cały naskórek i górne warstwy skóry właściwej (która jest już unerwiona).

Redukcja cellulitu

Zima to idealna pora roku, aby pozbyć się cellulitu i przygotować skórę na nadchodzącą wiosnę. Poza domową pielęgnacją ciała, zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną, warto wspomagać się profesjonalnymi zabiegami. W redukcji cellulitu najskuteczniejsze są:

  • drenaż limfatyczny – odmiana masażu wpływająca na pobudzenie układu limfatycznego. Obejmuje ruchy ugniatania i pompowania ręcznego, co stymuluje przepływ limfy w kierunku węzłów chłonnych. Bezpośrednim efektem jest spadek uczucia ciężkości kończyn, jak również pozbycie się substancji toksycznych;
  • masaż bańką chińską – może obejmować całe ciało lub wyłącznie strefy z cellulitem. Za pomocą gumowej bańki zasysającej tkankę do wnętrza wykonuje się naprzemiennie ruchy różnego rodzaju. Efektem jest zwiększenie ukrwienia tkanek, ułatwienie penetracji preparatów wyszczuplających, uelastycznienie i wygładzenie skóry, redukcja cellulitu;
  • body wrapping – po złuszczeniu martwych komórek naskórka za pomocą peelingu ciało owija się specjalną folią, po wcześniejszej aplikacji na skórę kremów zawierających substancje silnie pobudzające krążenie. Ucisk wywierany przez folię zwiększa ciśnienie w przestrzeniach międzykomórkowych i w naczyniach limfatycznych. W efekcie znacznie poprawia metabolizm i detoksykację w tkankach.

Zabiegów antycellulitowych jest znacznie więcej, dlatego warto omówić swój problem z doświadczonym kosmetologiem, aby mógł on dobrać techniki optymalne dla danej osoby.

Sonoforeza

Podczas zabiegu sonoforezy fale ultradźwiękowe usprawniają transport substancji aktywnych do skóry. Warto wykonać go po wcześniejszym peelingu, np. mikrodermabrazji bądź innym rodzaju złuszczenia naskórka. Miejscowe oddziaływanie ultradźwięków na tkanki wpływa na poprawę ukrwienia i tym samym stwarza korzystniejsze warunki do absorpcji składników aktywnych zawartych w kosmetykach przeznaczonych do sonoforezy. Takie preparaty zawierać mogą witaminy, minerały, kwas hialuronowy, kolagen czy wyciągi roślinne. Po odpowiednim ich doborze sonoforeza nadaje się dla każdego typu cery. Jej odżywienie zimą jest szczególnie istotne, ponieważ jest każdego dnia narażana na niskie temperatury i suche powietrze, co prowadzi do stopniowej utraty wody i przesuszenia jej.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R. Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, Estetol Med Kosmetol, 1/2011.
  2. Matysek-Nawrocka M., Bernat M., Krasowska D., Chyl-Surdacka K., Sobczuk J. Współczesne zabiegi kosmetyczne i medyczne w redukcji cellulitu, Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu, 2/2017.
  3. Wesołowska J., Iwan-Ziętek I., Mosiejczuk H., Kemicer-Chmielewska E., Marchlewicz M., Zastosowanie wybranych bodźców fizykalnych podczas profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych. Część II. Fale ultradźwiękowe, Pomeranian J Life Sci, 63/2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *