Body wrapping – skuteczna walka z cellulitem?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Body wrapping należy do grupy zabiegów mających na celu redukcję cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie i wymodelowanie sylwetki. Na czym dokładnie polega przebieg zabiegu oraz czy każdy może z niego korzystać?Body wrapping - skuteczna walka z cellulitemBody wrapping to zabieg o charakterze modelującym i antycellulitowym. Jego zadaniem jest przywrócenie jędrności skóry, redukcja tkanki tłuszczowej oraz mało estetycznej, pomarańczowej skórki. Jego zaletą jest fakt, że może być wykonywany zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak również samodzielnie w domu.

Body wrapping w gabinecie kosmetycznym

Zabieg body wrapping nazywany jest inaczej foliowaniem ciała. Składa się z dwóch podstawowych etapów. Pierwszy z nich polega na aplikacji na ciało kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu antycellulitowym i modelującym. Występują one w różnych formach m.in. pod postacią balsamów, mleczek, olejków czy aktywnego serum. Zanim jednak zostanie on przeprowadzony, na początku kosmetolog wykonuje peeling skóry, często całego ciała (z wyłączeniem skóry twarzy).

Drugi etap obejmuje owinięcie miejsca zabiegowego folią spożywczą na około 30 minut. Celem takiego działania jest pobudzenie krążenia i krwi i limfy, co z kolei przekłada się na lepszą kondycję skóry. Dzięki temu pobudzony zostaje proces spalania tkanki tłuszczowej. Skutkuje to zmniejszeniem się obwodu ciała. Preparaty stosowane podczas zabiegu przenikają bezpośrednio w głębokie warstwy skóry, powodując jej oczyszczenie oraz przywrócenie jędrności i napięcia.

Zabieg zazwyczaj kończy masaż relaksacyjny z wykorzystaniem specjalnych preparatów o właściwościach napinających i uelastyczniających. Często stosowany jest też drenaż limfatyczny.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Body wrapping – efekty

 • przyspieszenie metabolizmu;
 • oczyszczenie skóry z toksyn;
 • poprawa kondycji skóry;
 • dotlenienie skóry;
 • redukcja zastoju limfy;
 • zmniejszenie obwodu ciała;
 • wymodelowanie sylwetki ciała;
 • zmniejszenie obrzęków.

Komu polecany jest zabieg body wrapping?

Body wrapping zalecany jest każdej zdrowej osobie. Szczególnie tym, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz niechcianego cellulitu. Cenną wskazówką jest to, że zabieg powinien być jednocześnie stosowany z regularną aktywnością fizyczną oraz racjonalnie ułożoną dietą. Wówczas przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Przeciwwskazania

Jak długo powinno się stosować zabiegi?

Należy pamiętać, że efekty nie przyjdą od razu. Aby zauważyć oczekiwane efekty, zabieg należy przeprowadzać dwa razy w tygodniu przez około 2 miesiące.

Kosmetyki w zabiegu body wrapping

W przeprowadzaniu zabiegu body wrapping, ważną rolę odgrywają dwie podstawowe kwestie. Kierunek zawijania ciała folią oraz kosmetyki w nim wykorzystywane. Aby odpowiednio pobudzić krążenie krwi oraz limfy w organizmie, ciało owija się zawsze rozpoczynając od zewnętrznych miejsc, przechodząc do jego centrum. Skład kosmetyków również jest istotny. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie mało komfortowego uczucia mrowienia oraz pieczenia. W związku z tym, najczęściej stosowane w tego rodzaju zabiegach są algi, borowina, kofeina, sól morska, pieprz, chili i cynamon.

Body wrapping w domu – jak go wykonać?

Do zabiegu body wrapping wykonywanego w domu wykorzystuje się preparaty zakupione w aptece lub maseczki wykonane samodzielnie. Powinny ona zawierać wybrane składniki, takie jak żeń – szeń, imbir, chili, kofeina, cynamon, sól morska, spirulinamiód, cytryna. Przed rozpoczęciem zabiegu, warto wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka oraz ułatwi przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, gwarantując lepsze efekty zabiegu. Następnie, na tak przygotowaną skórę, nakłada się kupioną lub samodzielnie wykonaną maskę i zawija folią. Warto w tym czasie przykryć się kocem lub założyć na siebie ciepłe ubranie. Po około 30-40 minut należy zdjąć folię i zmyć kosmetyk chłodną wodą.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 Responses

 1. ja ogólnie polecam wrapping 😉 w domu może zrobić, zawsze to chwila dla siebie, na relaks 😉 a jak masz dobre kosmetyki to i efekty szybko zobaczysz

 2. no to fakt, ale moja koleżanka, która wdraża się w wrapping mówiłam mi, że to wcale nie jest takie hop siup z tymi kosmetykami 😉 zanim znajdzie się dobry to się trzeba naszukać podobnież

 3. no to też fakt, ale ja w sumie trafiłam za drugim razem. na pierwszy ogień poszło bingo spa kofeinowo cynamonowe bodajże, i było zdecydowanie za mocne, a na drugi ogień – vialise body wrapping – i przy tym już zostałam. Przyjemniej grzeje, pachnie, i co najważniejsze – daje efekty 🙂

 4. A ja wialise body wrapping poznałam dopiero w 2021 roku xD
  W tym momencie nic lepszego nie miałam jeżeli chodzi o produkt BW.
  Sztosik! ? Trochę kolor nie zachęca ale działa więc superka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *