Depilacja brwi woskiem

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja brwi woskiem może być zarówno jedyną, jak i pomocniczą metodą uzyskania idealnej oprawy oka. Jest szybka w wykonaniu, niedroga i wyjątkowo efektywna. Można ją wykonać w gabinecie kosmetycznym, a także samodzielnie we własnym domu. Przedstawiamy największe zalety depilacji brwi za pomocą wosku!

Depilacja brwi woskiem

Depilacja brwi woskiem – na czym polega?

Depilacja brwi woskiem polega na usunięciu zbędnych włosów pokrywających łuki brwiowe wraz z cebulkami przy użyciu wosku kosmetycznego. Na samym początku należy zaopatrzyć się w wosk kosmetyczny, który może mieć formę paskową (wosk jest już nałożony na paski tworzywa, które przycina się wedle własnego uznania) lub płynną (wymaga większych umiejętności, ponieważ wosk po rozgrzaniu nakładamy bezpośrednio na zbędne włoski, po czym przykładamy tkaninę i odciągamy wosk).

Po przygotowaniu wosku należy dokładnie ocenić kształt twarzy i wykonać szkice symetrii, aby optymalnie dobrać kształt brwi do wyglądu danej osoby. W gabinecie kosmetycznym zajmuje się tym specjalista. Wiele osób chcących samodzielnie regulować brwi woskiem, nie ma wystarczających umiejętności w tworzeniu szkiców symetrii, dlatego przynajmniej pierwsza depilacja brwi powinna odbyć się w gabinecie kosmetycznym.

Następnie na podstawie kształtu twarzy przykleja się paski z woskiem lub nakłada wosk w docelowe miejsca. Wosk usuwamy energicznym pociągnięciem w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków.

Zobacz również: Regulacja brwi – jak właściwie je stylizować?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Pielęgnacja skóry po depilacji brwi woskiem

Po depilacji brwi woskiem należy dokładnie usunąć resztki produktu, które zostały na skórze. W tym celu najlepiej sprawdzi się oliwka oraz ciepła woda. Następnie warto zastosować chłodny okład (jeśli zabieg spowodował spory dyskomfort) oraz zaaplikować krem łagodzący podrażnienia, np. z dodatkiem aloesu lub alantoiny. Bezpośrednio po depilacji brwi woskiem należy unikać opalania się czy wykonywania peelingów tej okolicy.

Depilacja brwi woskiem – zalety

Największe zalety depilacji brwi woskiem:

  • trwałość efektów – włoski odrastają dopiero po około 4 tygodniach, ponieważ podczas zabiegu są usuwane wraz z cebulkami;
  • szybkość efektów – rezultat estetycznych, zgrabnych brwi osiągamy już po kilku minutach;
  • wyjątkowa precyzja – standardowe regulowanie brwi pęsetą nie da aż tak dokładnych efektów, zwłaszcza w przypadku rzadszego meszka pokrywającego skórę wokół brwi;
  • niski koszt – zarówno cena wosku, jak i samej wizyty u kosmetyczki wykonującej taką regulację brwi jest stosunkowo niska. Cena zabiegu nie powinna przekraczać 50 zł, często jednak wynosi nawet połowę mniej.

Dodatkowo usługi depilacji brwi woskiem są powszechnie dostępne. Oferuje je każda kosmetyczka.

Zobacz również: Nitkowanie brwi – na czym polega?

Dla kogo depilacja brwi woskiem?

Depilacja woskiem brwi polecana jest zarówno osobom z ciemnymi i sztywnymi brwiami, jak i osobom z brwiami delikatnymi, jasnymi. W pierwszym przypadku pozwoli na szybkie pozbycie się zbędnych włosków, których ilość najczęściej przekracza granice estetyki (dodatkowe ciemne włoski znacznie mocniej widać). Z kolei w drugim przypadku pozwoli na eliminację rzadkiego meszku i pojedynczych cienkich brwi, które są trudne do usunięcia za pomocą standardowej pęsety.

Depilacja brwi woskiem – przeciwwskazania

Depilacja brwi woskiem jest bezpieczna i uniwersalna. Praktycznie jedynymi przeciwwskazaniami są:

Z depilacji brwi mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z kosmetyczną wykonującą zabieg.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  2. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, Wydawnictwo Edicon, Poznań 2021.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *