Nitkowanie brwi – na czym polega?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nitkowanie brwi to nowoczesna technika ich regulacji, którą rozpowszechniły hinduski. Metoda ta wykorzystywana jest również w celu usuwania niechcianego owłosienia z innych części twarzy takich jak np. wąsik, broda czy baczki. Do zabiegu wykorzystuje się bawełniane nici. Technika ta bije rekordy popularności w Indiach, skąd właśnie pochodzi. Z tego względu rozprzestrzeniła się również na inne kraje świata. Należy zaznaczyć, że nić, która stanowi główne narzędzie pracy musi w 100% składać się z bawełny. Jej głównym i jedynym zadaniem jest chwytanie nawet tych najmniejszych włosków, co niekiedy nie jest możliwe przy stosowaniu samej pęsety. Z tego rodzaju zabiegu może korzystać każdy, nawet osoby będące alergikami czy wykazujące skłonność do zaczerwienień, jak również podrażnień skóry.

Nitkowanie brwi na czym polega?

Nitkowanie brwi

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się bawełnianą nić o długości 20 cm, preparat do dezynfekcji oraz puder kosmetyczny. Nić do regulacji brwi musi być odpowiednio spleciona i posiadać związane końce. Dlatego przygotowując się do zabiegu zawija się ją na palcach i skręca. Kolejnym krokiem jest przyłożenie nici do wcześniej zdezynfekowanej powierzchni brwi, która ma unieść lekko włoski, a następnie szybkim i zdecydowanych ruchem je wyrwać. Czynność tę powtarza się do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu brwi. Po takiej regulacji, na skórze może być widoczne zaczerwienienie, które samoistnie ustępuje po upływie kilku minut.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zalety nitkowania brwi

Zabieg nitkowania brwi jest w 100% naturalną, higieniczną oraz skuteczną formą ich regulacji. Należy zaznaczyć, że nitka, którą stosuje się do zabiegu jest produktem jednorazowym, z każdym klientem zmienia na jest na nową. Istotą informacją jest również to, że nitkowanie brwi nie podrażnia i nie naciąga skóry, jak ma to miejsce w przypadku regulacji brwi woskiem. W związku z tym z metody tej mogą korzystać nawet alergicy oraz osoby wykazujące skłonność do podrażnień skóry.

Nitkowanie brwi to zabieg ekspresowy. Przy użyciu nitki można wyrwać pojedynczy włos jak i całą ich linię. W związku z tym doświadczonej osobie może to zająć jedynie 2 minuty. Dodatkowo metoda ta, podobnie jak pęseta, wyrywa włoski wraz z cebulką. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się na okres około 3 tygodni.

Podsumowanie

Nitkowanie brwi to zabieg całkowicie bezpieczny i naturalny. Posiada wiele zalet, do których zalicza się jego szybkość, efektywność, a także bezpieczeństwo. Jedynym mankamentem jest jednak fakt, że musi być wykonywany przez osobę doświadczoną. Przeprowadzony przez wyszkoloną kosmetolog pozostawia skórę gładką i sprawia, że brwi zostają odpowiednio wyregulowane.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *