Depilacja woskiem

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja woskiem to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Wszystko dlatego, że dzięki niej włos usuwany jest wraz z cebulką, a nie wyłącznie jego martwa łodyga. Dzięki temu zyskuje się dłuższe efekty idealnie gładkiej skóry.

Depilacja woskiem - jak przebiega?

Depilacja woskiem – jak przebiega?

Zabieg depilacji woskiem zawsze rozpoczyna się od wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli klientka ich nie posiada można przystąpić do czynności. Pierwszym krokiem jest dezynfekcja skóry oraz właściwie przygotowanie kosmetologa do zabiegu. Konieczne jest wykonywanie zabiegu w rękawiczkach, które należy wcześniej poddać dezynfekcji. Następnie na przygotowaną wcześniej skórę nakładany jest wosk niewielkimi partiami, wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Kolejnym krokiem jest nałożenie na rozsmarowany wosk specjalny, bawełniany materiał lub flizelinowy pasek. Pocierając delikatnie położony materiał na skórze szybkim i zdecydowanym ruchem zrywany jest on z powierzchni napiętej skóry, z kierunkiem przeciwnym do wzrostu włosa. Po wykonaniu depilacji, na skórę aplikowany jest preparat nawilżający, kojący i usuwający ewentualne pozostałości wosku. Zwykle posiada on postać oliwki lub żelu. Po zabiegu depilacji woskiem skóra często jest zaczerwieniona i podrażniona.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Depilacja woskiem może być wykonywana niemalże na każdej okolicy ciała. Najczęściej jednak poddawane temu zabiegowi są okolice takie jak:

 • wąsik;
 • pachy;
 • bikini;
 • nogi;
 • ręce;
 • brwi.

Warto zaznaczyć, że do depilacji woskiem, w odróżnieniu od innych zabiegów kosmetycznych, nie ma ograniczeń wiekowych. Na tego rodzaju usuwanie owłosienia decydują się osoby bardzo młode, w średnim wieku oraz starsze. Są to zarówno kobiety i mężczyźni.

Przeciwwskazania

Jak długo utrzymują się efekty depilacji woskiem?

Depilacja woskiem wykonywana jest średnio raz w miesiącu. Oznacza to, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3 do 5 tygodni, uwzględniając indywidualne potrzeby i tempo wzrostu włosów każdej klientki.

Depilacja woskiem – pomocne wskazówki

 • Należy pamiętać o stałej pielęgnacji, szczególnie przed i po depilacji. Zadbana i nawilżona skóra znacznie korzystniej zniesie depilację, nie tylko tą z użyciem wosku.
 • Regularne wykonywanie depilacji woskiem nie tylko przyzwyczaja skórę do zabiegu, ale również osłabia włosy i spowalnia ich odrost, przez co efekt gładkiej skóry wystarcza na dłużej.
 • Warto pamiętać, aby przed zabiegiem depilacji woskiem nie nakładać tłustych kosmetyków. Utrudniają one aplikację wosku, jak i jego przyleganie do skóry.
 • Przed wykonaniem zabiegu depilacji woskiem warto wykonać peeling skóry, który wpłynie na poprawę jej wyglądu oraz zapobiegnie ewentualnemu problemowi jakim są wrastające włoski.
 • Należy pamiętać o ochronie skóry przed działaniem promieni UV, zwłaszcza tej poddanej depilacji. Krem z filtrem należy stosować zarówno latem jak i zimą.
 • Zabiegi depilacji woskiem warto wykonywać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, przede wszystkim ze względu na własne bezpieczeństwo.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 Responses

 1. Depilowalam woskiem raz i jak dla mnie ta metoda odpada. Zdecydowanie bardziej wole depilator. Zajmuje mi to 15 min raz na 3 tygodnie. Od niedawna mysle tez nad depilacja laserowa.

 2. Depilowałam się raz w gabinecie kosmetycznym i niestety wyskoczyły mi potem jakieś pryszcze. Wystarcza mi zwykła maszynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *