Defekty kosmetyczne w obrębie kończyny górnej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wraz z wiekiem w obrębie kończyny górnej może dochodzić do różnego rodzaju zmian w jej wyglądzie. Defekty kosmetyczne skóry i mięśni to mimo wszystko częsta przypadłość. Zaliczyć możemy do nich między innymi otyłość ramion, zwiotczenie mięśni czy nadmierne pocenie się dłoni.

Defekty kosmetyczne obrębie kończyny górnej

Defekty kosmetyczne i zmiany w obrębie kończyny górnej

1. Otyłość ramion.

Przyczyny

Do powstania tego defektu przyczynia się skłonność do nadwagi w wyniku niewłaściwego odżywiania, a także zaburzenia w gospodarce hormonalnej (choroby tarczycy).

Profilaktyka

Do działań profilaktycznych można zaliczyć masaż, a zwłaszcza ruchy rozcierania, ugniatania i oklepywania, które mocno oddziałują na komórki skóry i mięśni. Warto pamiętać również o gimnastyce ramion, a także całego ciała. Dobrze będą wpływać naprzemienne kąpiele ciepło -zimno, które wspomagają przemianę materii. Dieta niskokaloryczna, najlepiej stworzona przed dietetyka, będzie kontrolować organizm w przyjmowaniu odpowiedniej ilości i jakości posiłków w ciągu dnia. Polecanym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym, przynoszącym pożądany efekt jest zabieg elektrostymulacji, wywołujący podobne skurcze mięśni do tych, które powstają podczas treningu. W przypadku jeśli wyżej wymienione działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto zgłosić się do lekarza endokrynologa i podjąć właściwe leczenie.

2. Zwiotczenie mięśni.

Przyczyny

Na ten rodzaj zmian może mieć wpływ między innymi nagły spadek wagi, zanik mięśni (w przypadku długo utrzymywanego gipsu w danym miejscu kończyny górnej), znaczący jest tu również brak aktywności fizycznej, a także wiek. U osób starszych jest to często występujący defekt.

Profilaktyka

Warto stosować regularny masaż klasyczny i wspierać go kosmetykami o działaniu ujędrniającym – tak zwane lifty kosmetyczne. W gabinetach urody zastosowanie znajdzie elektrostymulacja, wywołująca mocne skurcze mięśni za pomocą prądu niskiej częstotliwości jak i naświetlania lampami rozgrzewającymi w celu poprawy ukrwienia skóry i mięśni. Wskazana jest także ogólna aktywność fizyczna.

2. Rogowacenie okołomieszkowe.

Polega ono na wzmożonym rogowaceniu ujść mieszków włosowych, w obrębie których, pojawiają się grudki lub czopy w kolorze żółtym.  Rogowacenie okołomieszkowe występuje głównie po zewnętrznej stronie ramion, zdarzać się może rzadko na przedramionach. Wówczas skóra staje się sucha i szorstka w dotyku.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przyczyny

Skłonność zazwyczaj jest dziedziczna, może spowodowana być również niedoborem witaminy A. Objawy nasilają się latem, wyciszają zimą.

Profilaktyka

Warto wspomagać się domowymi sposobami i zażywać naprzemienne kąpiele ciepło- zimno. Raz w tygodniu wykonywać peelingi na bazie mikroelementów, jako peeling można także użyć soli morskiej i ziaren zmielonej kawy. W pielęgnacji domowej stosować pod prysznicem masaże za pomocą szorstkiej rękawicy. Wspierać organizm suplementacją witaminy A i E. Na defekty kosmetyczne tego rodzaju polecane są także preparaty o działaniu złuszczającym (keratolitycznym) między innymi maści z mocznikiem. W gabinecie kosmetycznym pomocny jest zabieg wykorzystujący lampę sollux (filtr czerwony).

3. Odmrożenia.

Jest to uszkodzenie skóry w wyniku niskiej temperatury (poniżej 0 stopni Celsjusza). Dotyczy najczęściej dłoni, stóp, nosa, uszu.

Wyróżniamy:

  • I stopień – charakteryzuje się przejściowymi zaburzeniami w krążeniu krwi w skórze, a także bólem często silnym , bladym lub sino- czerwonym kolorytem skóry, obrzękiem, pieczeniem i świądem;
  • II stopień zauważalne są na skórze pęcherze wypełnione treścią surowiczą;
  • III stopień występuje martwica powierzchniowa skóry;
  • IV stopień dochodzi do głębokiej martwicy, której ulegają między innymi palce, uszy, czy nos. W takim przypadku może dojść do samoistnej amputacji odmrożonej części ciała.

4. Odmroziny.

Przyczyna jest taka sama jak w przypadku odmrożeń, Występują one w wyniku przewlekłego działania lub przebywania w niskiej temperaturze. Zabarwienie skóry jest sino-niebieskie. W miejscu odmrozin pojawiają się nacieki o ciastowatej spoistości. Zmiany te powodują ból i świąd skóry.

Profilaktyka

W domowej pielęgnacji należy stosować długotrwałe naprzemienne kąpiele ciepło-zimno, smarować miejsca objęte odmrozinami maścią ichtiolową lub kamforową. Istotne są ćwiczenia i masaże tych miejsc. W gabinetach specjalistycznych ulgę przyniesie zabieg z wykorzystaniem lampy sollux (filtr niebieski) oraz galwanizacji (anodowa- łagodząca i katodowa – pobudzająca).

5. Nadmierne pocenie się dłoni.

Do tego rodzaju zmian może prowadzić silny stres, zaburzenia psychiczne jak i wzmożona praca gruczołów potowych.

Profilaktyka

Na defekty kosmetyczne, w postaci pocenia się dłoni, zaleca się moczenie rąk w wywarze z kory dębu i naparze z pokrzywy oraz szałwii czy skrzypu polnego. Z kolei przy bardzo dokuczliwych oznakach należy pić napar z szałwii, melisy i pokrzywy (1-2 szklanki dziennie). Wskazane jest także stosowanie talku kosmetycznego na dłonie. W zaawansowanym stadium tej zmiany warto zastosować botox lub skonsultować się z lekarzem specjalistą.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *