Talk kosmetyczny – właściwości i zastosowanie

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Talk kosmetyczny bardzo często stanowi składnik preparatów kosmetycznych. Wykorzystywany jest w codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie dziecka. Charakteryzuje się działaniem osuszającym oraz dezodorującym.

Talk kosmetyczny - właściwości i zastosowanie

Talk kosmetyczny – właściwości

Talk to minerał, który naturalnie występuje w środowisku. Z racji tego, że posiada wyjątkową miękkość, produkuje się z niego proszek. Następnie wykorzystywany jest do wyrobu preparatów kosmetycznych oraz farmaceutyków. Związek ten nadaje im wygodniejszą formę stosowania oraz większą przyczepność do skóry.

Stosowanie talku, tak jak w przypadku każdego produktu, posiada swoje wady i zalety. Głośno jest na temat jego właściwości komedogennych (zatykających pory) oraz działania powodującego wysuszenie skóry.

Zobacz również: Komedogenność – czym jest?

Talk kosmetyczny – zastosowanie

Oprócz wad, talk kosmetyczny posiada również szereg zalet oraz zastosowań w pielęgnacji skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Suchy szampon.

Warto sięgać po talk, kiedy nie ma się wystarczającej ilości czasu na tradycyjne mycie włosów. Wówczas należy posypać nim dłonie, a następnie wetrzeć go w skórę głowy.

2. Dezodorant do stóp.

Talk kosmetyczny to bardzo dobry preparat dla osób posiadających problem jakim jest nadmierna potliwość. Aplikowany na skórę zapobiega produkcji potu, jednocześnie zwiększając codzienny komfort życia. Warto rano nałożyć talk na dłonie, a następnie wetrzeć w skórę stóp. Nie należy zapomnieć o późniejszym posmarowaniu stóp kremem.

3. Pomoc w trakcie depilacji.

Rozpoczynając depilację woskiem, skóra danej części ciała poddana zabiegowi powinna być sucha i gładka tak, aby wosk posiadał dobrą przyczepność. Dlatego przed nałożeniem wosku warto daną okolicę delikatnie obsypać talkiem.

4. Alternatywa dla pudru.

Warto korzystać z tej opcji jedynie w sytuacji awaryjnej, kiedy skończył się puder, którego używamy na co dzień. Dzięki swoim właściwościom matującym, talk może być stosowany jako puder dla kobiet, które posiadają jasny fototyp skóry. Warto jednak zaznaczyć, że częste stosowanie talku może zatykać pory.

5. Zasypka.

Dwie łyżki stołowe talku kosmetycznego należy wrzucić wieczorem do każdego buta, a następnie wysypać go rano. Doskonale wchłonie on wilgoć oraz zahamuje rozwój bakterii.

Uwaga!
Ze względu na to, że talk kosmetyczny może wywoływać reakcje alergiczne, można spróbować sięgnąć po jego zamiennik. Należą do nich produkty pochodzenia roślinnego jak np. skrobia ziemniaczana, kukurydziana oraz puder ryżowy.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *