French manicure

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

French manicure to klasyczna forma malowania paznokci uznawana za jedną z najbardziej eleganckich już od dziesięcioleci. Swą uniwersalnością zdobył serca wielu kobiet. Francuski manicure można wykonać zarówno tradycyjnymi lakierami, jak i hybrydowymi. Cechą charakterystyczną tej stylizacji jest biały pasek na płytce paznokcia wystającej poza opuszek palca oraz zachowanie naturalnego wyglądu pozostałej części płytki.

French manicure - jak go wykonać?

French manicure – charakterystyka

French manicure (początkowo nazywany Natural Nail Look) od ponad 40 lat uwielbiają go kobiety na całym świecie. Jego wykonanie bazuje na naturalnych odcieniach nude (różów i beży) oraz na biało podkreślonych końcówkach płytki paznokciowej. Odkrywcą tego rodzaju manicure jest Jeff Pink – założyciel marki Orly, który chciał stworzyć jeden uniwersalny styl malowania paznokci dla aktorek Hollywood. Technika malowania paznokci przyjęła się bardzo szybko, a gwiazdy światowego kina pokochały ten naturalny wygląd, rozpowszechniając go w całym świecie mody. Należy zaznaczyć, że manicure francuski swą delikatnością sprawdza się na co dzień, zarówno do pracy, szkoły, jak i na inne okolicznościowe wyjścia. Obecnie kojarzy się go z manicure przyszłych panien młodych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak wykonać french manicure?

Na samym początku należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego produkty: zmywacz do paznokci, pilniczek, cążki do skórek, 2 lakiery do paznokci (biały oraz delikatnie różowy, beżowy bądź nawet przezroczysty) oraz pomocnicze paski (jeśli nie ufamy swojej precyzji palowania paznokci). Następnie należy dobrze przygotować dłonie do zabiegu – przez 10 minut warto wymoczyć dłonie i paznokcie w misce z ciepłą wodą i dodatkiem soli, ziół i olejków. Następnie dłonie się myje i osusza, po czym piłuje paznokcie w taki sposób, aby wszystkie miały taki sam kształt. Kolejnym krokiem jest przetarcie płytek paznokciowych zmywaczem, aby dokładnie je oczyścić oraz pomalowanie paznokci różowym lub beżowym lakierem. Teraz wykonuje się naklejenie pasków pomocniczych, dzięki którym linie frencha będą równe. Jeśli ich nie posiadamy, należy dokładnie za pomocą białego lakieru zamalować część płytki paznokciowej wystającej poza opuszkę palca. Jeśli natomiast były naklejane, końce paznokci maluje się zgodnie z szablonem, a paski odkleja dopiero po całkowitym wyschnięciu lakieru. Na sam koniec, gdy lakier jest już wyschnięty, a paski zdjęte, paznokcie dodatkowo maluje się przezroczystym lakierem lub utwardzaczem.

Samodzielne wykonanie french manicure jest dość trudne, zwłaszcza w przypadku malowania prawej ręki u osób praworęcznych i odwrotnie. Dlatego zawsze dobrym pomysłem jest wizyta u kosmetyczki lub stylistki paznokci, która wykona stylizację za pomocą lakierów hybrydowych. Nie tylko będzie ona idealnie wykonana, ale także wytrzyma w tym nienagannym stanie nawet 3-4 tygodnie.

Odwrócony french manicure

Na przestrzeni lat powstało wiele oryginalnych wariacji klasycznej wersji french manicure. Jedną z nich stanowi choćby odwrócony french manicure, w którym cieniutką kreseczkę maluje się nie tuż przy krawędzi płytki paznokcia, ale w miejscu, z którego ona wyrasta. Zatem na drugim końcu płytki paznokcia, w okolicy skórek. Wadą tej stylizacji jest krótka trwałość. Paznokcie dość szybko rosną, zatem pasem równie szybko przesuwa się z docelowego miejsca i nie wygląda już tak estetycznie. French manicure wykonuje się aktualnie w wielu kolorach. Choć najbardziej elegancki wciąż jest biały pasek, równie dobrze może być on w dowolnym innym kolorze. Także neonowym, czerwonym, czarnym czy brokatowym. Ciekawym rozwiązaniem jest także podwójny french. Pod głównym, białym paskiem namalowanym w sposób tradycyjny wykonuje się drugi, cieńszy pasek poniżej.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Gabryel M., Kosmetyka. Stylizacja i pielęgnowanie paznokci, Wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała 2020

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *