Stylizacja rzęs

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Stylizacja rzęs to zabieg idealny dla każdej kobiety, która marzy o pięknych, gęstych i długich rzęsach oraz zniewalającym spojrzeniu. Powszechnie mówi się, że oczy są odzwierciedleniem duszy, równie istotna jest ich oprawa. Warto zatem wybrać się do renomowanego gabinetu kosmetycznego, w który specjalista wykona indywidualnie dobraną stylizację rzęs.

Stylizacja rzęs

Na czym polega stylizacja rzęs?

Zabieg stylizacji rzęs polega na doklejeniu syntetycznej (sztucznej) rzęsy do rzęsy naturalnej. To, ile rzęs syntetycznych zostanie doklejonych do jednej rzęsy naturalnej jest kwestią indywidualną. Najczęściej wybierane są metody 1:1, 2:1, 3:1, jednak w ofercie wielu salonów i gabinetów kosmetycznych można spotkać dużo większe objętości. Podczas zabiegu wykorzystuje się pęsetę, którą przykleja się kolejne rzęsy. Dzięki niej można precyzyjnie separować rzęsy, łapać je i dokładnie przyklejać. Konieczny jest również specjalny klej, który po nałożeniu staje się niewidoczny.

Cały zabieg stylizacji rzęs rozpoczyna się od krótkiej rozmowy, czyli tzw. wywiadu. Specjalista ocenia, czy nie ma przeciwwskazań do stylizacji (np. stany zapalne oczu, zespół suchego oka), pyta również klientkę o jej oczekiwania i wymagania. Następnie klientka kładzie się na odpowiednio przystosowanym stole. Specjalista podkleja dolne rzęsy, aby nie przeszkadzały podczas zabiegu. Może wykorzystać do tego specjalne tasiemki z klejem lub płatki nasączone odżywczymi substancjami (wtedy dodatkowo mamy pielęgnację skóry pod oczami w trakcie zabiegu). Następnie ma miejsce etap klejenia rzęs i jest to najdłuższa, główna część stylizacji rzęs. Po wykonaniu stylizacji płatki i tasiemki są odklejane. Należy odczekać chwilę z zamkniętymi oczami, ponieważ natychmiastowe ich otwarcie może powodować pieczenie oczu i łzawienie.

Wybór metody i długości rzęs

Wiele klientek podczas pierwszej wizyty nie wie, na jaką długość rzęs się zdecydować ani którą metodę wybrać. Dlatego najczęściej decydują się na 1:1. Daje ona najbardziej naturalny efekt. W razie wątpliwości warto spytać o radę specjalisty, który z pewnością dobierze długość rzęs i metodę do kształtu twarzy i oczu oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów twarzy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Ile trwa stylizacja rzęs?

Stylizacja rzęs nie należy do krótkich zabiegów. Z pewnością trwa dłużej niż doklejenie sztucznych rzęs na pasku, ponieważ może wynosić nawet do 2 godzin. Dlaczego tak długo? Na górnej powiece znajduje się od 90 nawet do 200 rzęs. Podczas zabiegu każda rzęsa opracowywana jest osobno. Stylistka nie tylko dokleja do każdej jednej rzęsy rzęsę syntetyczną, ale również jednocześnie dobiera ich długość. W końcu rzęsy na samym środku powieki są znacznie dłuższe niż w kącikach oczu, wymagają zatem innej długości rzęs syntetycznych.

Stylizacja rzęs – cena

Stylizacja rzęs kosztuje od 100 do nawet 400 zł. Ceny uzależnione są głównie od lokalizacji gabinetu czy salonu kosmetycznego (wyższe ceny odnotowuje się w większych miastach) oraz od jego renomy. Doświadczeni specjaliści wezmą więcej za stylizację rzęs, co wiąże się z latami ich praktyki oraz kursami w tym zakresie. Trafiając do osoby wyszkolonej w stylizacji rzęs zyskujemy to, że zabieg będzie przeprowadzony profesjonalnie, a efekt zadowalający.

Co po stylizacji rzęs?

Po stylizacji rzęs należy mieć na uwadze, że będą one wymagać nieco innego podejścia. Rzęsy klejone metodą 1:1 są najprostsze w utrzymaniu, ponieważ ich ewentualne ubytki widać w najmniejszym stopniu. Ogólnie należy pamiętać, aby przez dobę lub dwie po stylizacji rzęs nie przemywać ich wodą, nie korzystać z sauny i nie pocierać. Jest to bowiem czas, w którym wiąże klej. W kolejnych dniach sztuczne rzęsy można przemywać zwykłą wodą, np. przy okazji mycia twarzy. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z myjącej pianki do rzęs. Rzęsy możemy stylizować i układać za pomocą specjalnej szczoteczki, którą często otrzymujemy tuż po zabiegu w gabinecie. Można ją również zakupić w każdym sklepie kosmetycznym i drogerii.

Po zabiegu nie ma już konieczności korzystania z tuszów do rzęs, są one wystarczająco długie, ciemne i podkręcone. Z powodzeniem można jednak korzystać z innych kosmetyków do twarzy, np. cieni do powiek. Delikatnie wykonany demakijaż nie wpływa na kondycję sztucznych rzęs. Należy również pamiętać, aby nie rzadziej niż co 3-4 tygodnie (kwestia indywidualna) wybrać się na uzupełnienie rzęs.

Czy stylizacja rzęs jest bezpieczna?

Wiele osób zastanawia się, czy stylizacja rzęs nie niszczy tych naturalnych. Zdania są podzielone, jednak nie ma żadnych argumentów wskazujących na szkodliwość rzęs syntetycznych, o ile zostaną one doklejone w sposób prawidłowy. Z tego względu wybierając gabinet kosmetyczny i specjalistę, warto kierować się opiniami innych osób oraz renomą i doświadczeniem. Istotne są także materiały, które są wykorzystywane. Zarówno rzęsy, jak i klej czy płatki pod oczy powinny posiadać najwyższą jakość i atesty bezpieczeństwa. Podsumowując, stylizacja rzęs dobrymi jakościowo materiałami przez doświadczoną osobę jest w pełni bezpieczna i nie niszczy naturalnych rzęs.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Jasińska Z., Anatomia stylizacji rzęs, Wydawnictwo ZJ PRO, Warszawa 2018.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *