Masaż lomi lomi

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Masaż lomi lomi pochodzi z Hawajów i w ostatnich latach zyskuje rosnącą popularność także w Polsce. Wyróżnia się wysoką intensywnością technik, choć mimo tego nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Zwiększa elastyczność mięśni, relaksuje i poprawia zdrowie fizyczne, a wszystko to w niezwykle przyjemny sposób.

Masaż lomi lomi

Historia masażu lomi lomi

Zgodnie z tradycją dawnych mieszkańców Hawajów, masaż lomi lomi był wykonywany przez kilka dni. W tym czasie osoba poddawana zabiegom leżała na specjalnym ołtarzu, wokół którego odbywały się rytuały (m.in. śpiewano tradycyjne pieśni) i zabiegi pielęgnacyjne. Wszelkie techniki przekazywane były z pokolenia na pokolenie i jedynie wzbogacane. Można zatem śmiało stwierdzić, że masaż ten był nie tylko przyjemnością, ale i rytuałem. Początkowo przeznaczony dla osób z wyższych sfer, pochodzenia arystokratycznego, dziś dostępny jest dla każdego.

Masaż lomi lomi na czym polega?

Masaż lomi lomi oddziałuje zarówno na ciało, jak i duszę. Obejmuje całe ciało z wyłączeniem sfer intymnych, a wszelkie techniki dobierane są na bieżąco, w zależności od potrzeb osoby masowanej. Indywidualnie dobiera się również tempo masażu, częstotliwość poszczególnych technik oraz ich serię. Ważne, aby były kompatybilne z oddechem osoby masowanej, co zgodnie z wierzeniami pozwala na połączenie duchowości i cielesności człowieka. Najlepiej przeprowadzić zabieg w zacienionym pomieszczeniu.

Osoba masowana leży na stole do masażu nago, przykryta jedynie ręcznikiem, który odkrywa się w zależności od masowanej aktualnie partii ciała. Masażysta stosuje różnego rodzaju techniki: głaskanie, kołysanie, okręcanie, przytulanie, zginanie stawów czy prostowanie ich. Wykorzystuje do tego dłonie, przedramiona lub łokcie. Cały zabieg powinien trwać około 1,5 godziny, a po jego zakończeniu osoba masowana powinna pozostać na stole jeszcze przez kilkanaście minut. Po wyjściu z gabinetu należy pić jak najwięcej wody.

Ważne są również warunki panujące w gabinecie. Aby masaż lomi lomi mógł kompleksowo oddziaływać na ciało i psychikę, masażysta powinien zadbać o elementy aromaterapii i odpowiednią muzykę, najlepiej hawajską.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Masaż lomi lomi – efekty

Masaż lomi lomi uspokaja i głęboko odpręża. Pozwala zapomnieć o całym świecie i wszystkich dręczących nas problemach, dlatego idealnie nadaje się w przypadku osób żyjących w biegu, mających dużo obowiązków czy po prostu zestresowanych. Wyzwala wewnętrzną siłę, poprawia witalność i wpływa pozytywnie na codzienną motywację do działania. Dodatkowo poprawia libido i stabilizuje równowagę energetyczną, dzięki czemu czujemy się dobrze. Liczne korzyści zauważa się również w aspekcie zdrowotnym.

Masaż lomi lomi:

 • poprawia krążenie krwi i limfy, co pozwala na lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek oraz na oczyszczenie organizmu z toksyn;
 • zmniejsza widoczność cellulitu i wpływa pozytywnie na jędrność skóry;
 • zmniejsza bóle mięśniowe i stawowe;
 • poprawia odporność;
 • przyspiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej.

Jest niezwykle przyjemnym zabiegiem ze względu na różnorodność technik wykonywanych z rozmaitą intensywnością.

Masaż lomi lomi – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu lomi lomi są przede wszystkim:

 • nowotwory;
 • zaawansowane lub w stanie ostrym choroby dermatologiczne;
 • gorączka lub stan podgorączkowy;
 • ciąża;
 • choroby zakaźne;
 • żylaki kończyn dolnych;
 • poważne problemy żołądkowe, ze względu na opracowywanie powłok brzusznych.

Osoby zmagające się z chorobami sercowo-naczyniowymi powinny skonsultować się z kardiologiem.

Masaż lomi lomi – cena

Koszt pojedynczej sesji masażu lomi lomi zależy od wielu czynników. Zwykle 60 minut tej przyjemności zawiera się w przedziale 200-250 zł. Wiele gabinetów masażu oferuje korzystne pakiety, dlatego opłaca się kupować serię masaży.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Assmann K., Lomi Lomi Nui, Wydawnictwo Aurum Verlag, 2003.
 2. Magiera L., Masaż orientalny – chiński, hawajski, japoński, tybetański, Wydawnictwo Bio-Styl, Kraków 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *