Masaż lomi lomi pochodzi z Hawajów i w ostatnich latach zyskuje rosnącą popularność także w Polsce. Wyróżnia się wysoką intensywnością technik, choć mimo tego nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Zwiększa elastyczność mięśni, relaksuje i poprawia zdrowie fizyczne, a wszystko to w niezwykle przyjemny sposób.
Historia masażu lomi lomi
Zgodnie z tradycją dawnych mieszkańców Hawajów, masaż lomi lomi był wykonywany przez kilka dni. W tym czasie osoba poddawana zabiegom leżała na specjalnym ołtarzu, wokół którego odbywały się rytuały (m.in. śpiewano tradycyjne pieśni) i zabiegi pielęgnacyjne. Wszelkie techniki przekazywane były z pokolenia na pokolenie i jedynie wzbogacane. Można zatem śmiało stwierdzić, że masaż ten był nie tylko przyjemnością, ale i rytuałem. Początkowo przeznaczony dla osób z wyższych sfer, pochodzenia arystokratycznego, dziś dostępny jest dla każdego.
Masaż lomi lomi na czym polega?
Masaż lomi lomi oddziałuje zarówno na ciało, jak i duszę. Obejmuje całe ciało z wyłączeniem sfer intymnych, a wszelkie techniki dobierane są na bieżąco, w zależności od potrzeb osoby masowanej. Indywidualnie dobiera się również tempo masażu, częstotliwość poszczególnych technik oraz ich serię. Ważne, aby były kompatybilne z oddechem osoby masowanej, co zgodnie z wierzeniami pozwala na połączenie duchowości i cielesności człowieka. Najlepiej przeprowadzić zabieg w zacienionym pomieszczeniu.
Osoba masowana leży na stole do masażu nago, przykryta jedynie ręcznikiem, który odkrywa się w zależności od masowanej aktualnie partii ciała. Masażysta stosuje różnego rodzaju techniki: głaskanie, kołysanie, okręcanie, przytulanie, zginanie stawów czy prostowanie ich. Wykorzystuje do tego dłonie, przedramiona lub łokcie. Cały zabieg powinien trwać około 1,5 godziny, a po jego zakończeniu osoba masowana powinna pozostać na stole jeszcze przez kilkanaście minut. Po wyjściu z gabinetu należy pić jak najwięcej wody.
Ważne są również warunki panujące w gabinecie. Aby masaż lomi lomi mógł kompleksowo oddziaływać na ciało i psychikę, masażysta powinien zadbać o elementy aromaterapii i odpowiednią muzykę, najlepiej hawajską.
Masaż lomi lomi – efekty
Masaż lomi lomi uspokaja i głęboko odpręża. Pozwala zapomnieć o całym świecie i wszystkich dręczących nas problemach, dlatego idealnie nadaje się w przypadku osób żyjących w biegu, mających dużo obowiązków czy po prostu zestresowanych. Wyzwala wewnętrzną siłę, poprawia witalność i wpływa pozytywnie na codzienną motywację do działania. Dodatkowo poprawia libido i stabilizuje równowagę energetyczną, dzięki czemu czujemy się dobrze. Liczne korzyści zauważa się również w aspekcie zdrowotnym.
Masaż lomi lomi:
- poprawia krążenie krwi i limfy, co pozwala na lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek oraz na oczyszczenie organizmu z toksyn;
- zmniejsza widoczność cellulitu i wpływa pozytywnie na jędrność skóry;
- zmniejsza bóle mięśniowe i stawowe;
- poprawia odporność;
- przyspiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej.
Jest niezwykle przyjemnym zabiegiem ze względu na różnorodność technik wykonywanych z rozmaitą intensywnością.
Masaż lomi lomi – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do wykonania masażu lomi lomi są przede wszystkim:
- nowotwory;
- zaawansowane lub w stanie ostrym choroby dermatologiczne;
- gorączka lub stan podgorączkowy;
- ciąża;
- choroby zakaźne;
- żylaki kończyn dolnych;
- poważne problemy żołądkowe, ze względu na opracowywanie powłok brzusznych.
Osoby zmagające się z chorobami sercowo-naczyniowymi powinny skonsultować się z kardiologiem.
Masaż lomi lomi – cena
Koszt pojedynczej sesji masażu lomi lomi zależy od wielu czynników. Zwykle 60 minut tej przyjemności zawiera się w przedziale 200-250 zł. Wiele gabinetów masażu oferuje korzystne pakiety, dlatego opłaca się kupować serię masaży.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Assmann K., Lomi Lomi Nui, Wydawnictwo Aurum Verlag, 2003.
- Magiera L., Masaż orientalny – chiński, hawajski, japoński, tybetański, Wydawnictwo Bio-Styl, Kraków 2011.