Kinesiotaping twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kinesiotaping twarzy to popularna współcześnie metoda oddziaływania na urodę i kondycję skóry z wykorzystaniem elastycznych, miękkich taśm, zwanych potocznie tejpami. Początkowo miały one zastosowanie głównie w fizjoterapii, jednak stosunkowo niedawno odkryto ich potencjał także w kosmetologii. Jak je wykorzystywać i kiedy?

Kinesiotaping twarzy

Kinesiotaping twarzy – na czym polega?

Kinesiotaping estetyczny twarzy polega na aplikacji bezpośrednio na skórę specjalnych, klejących plastrów zwanych tejpami. Tejpy charakteryzują się:

  • rozciągliwością wzdłużną zbliżoną do rozciągliwości ludzkiej skóry, przy jednoczesnym braku rozciągliwości poprzecznej;
  • obecnością na swojej powierzchni mikroporów, przez które skóra może oddychać i oddawać parę wodną;
  • obecnością klejącej powierzchni, dzięki której utrzymują się na skórze nawet przez kilka dni, przy czym klej ten jest hipoalergiczny i nie wywołuje podrażnień skóry.

Tejpy przyklejane są bezpośrednio do oczyszczonej wcześniej skóry twarzy. Aby mogły one trzymać się na jej powierzchni, skóra nie może mieć makijażu, nie należy też aplikować na nią olejków czy jakichkolwiek kremów. Jeśli skóra jest już sucha i czysta, wybiera się kształt aplikacji oraz stopień jej naprężenia do indywidualnych potrzeb skóry i do tego, co dokładnie chcemy uzyskać. Po zaklejeniu skóry twarzy, pamiętając, aby bazy tejpów pozostawały bez napięcia, całość pociera się lekko, aby ciepło aktywowało klej. Tak przygotowane aplikacje pozostawia się na wskazany przez kosmetologa czas.

Kinesiotaping – jak działa?

Działanie tejpów zostało bardzo dobrze udokumentowane, dlatego znalazły one powszechne zastosowanie w medycynie. Przyczyniają się do lekkiego uniesienia skóry, w efekcie czego krew bogata w tlen i składniki odżywcze może sprawnie do niej dojść. To zaś przekłada się na jej ogólną kondycję i blask. Ten sam mechanizm działania sprawia, że zmniejszają się obrzęki, a nawet ewentualne stany zapalne. Odpowiednio zaaplikowane tejpy mogą zwiększać jędrność i elastyczność skóry, minimalizując widoczność zmarszczek mimicznych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W odniesieniu do całego ciała, oddziaływanie taśm wiąże się z wpływem na funkcje stawów, torebki stawowej, więzadła, ścięgna, brzuśców i przyczepów mięśni, powięzi. Korzyści odnosi także układ krążenia, narządy wewnętrzne, unerwienie skóry, nocyceptory, blizny, a także statyka ciała. Warto więc wykorzystać te dobrodziejstwa do poprawy zdrowia, urody i samopoczucia.

Kinesiotaping twarzy – wskazania

Podstawowymi wskazaniami do zastosowania kinesiotapingu twarzy są:

Warto zaznaczyć, że tejpy naklejane na twarz mogą wspomagać leczenie problemów zdrowotnych związanych z wieloma dziedzinami medycyny, nie tylko z samą kosmetologią. Takimi dolegliwościami, które dobrze reagują na taping twarzy, są choćby: bruksizm, bóle stawów skroniowo-żuchwowych czy porażenie nerwu twarzowego. Warto też zaznaczyć, że wraz z kinesiotapingiem estetycznym twarzy wykonać można inne zabiegi upiększające. Przykładem jest choćby wykonanie jogi twarzy lub masażu Kobido, po którym nakleja się na twarz tejpy, aby podtrzymać uzyskane rezultaty.

Kinesiotaping twarzy – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do kinesiotapingu estetycznego twarzy są takie same, jak do klejenia aplikacji na dowolnych innych częściach ciała. Podstawowymi są:

  • świeże rany na skórze;
  • ostre stany zapalne w miejscu planowanej aplikacji;
  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze w najbliższej okolicy, np. opryszczka wargowa, liszajec zakaźny;
  • trudno gojące się przedawnione rany;
  • świeże szycia po operacjach i zabiegach w obrębie twarzy na miejscu planowanej aplikacji;
  • zaostrzenie dermatologicznych chorób przewlekłych, np. łuszczycowego zapalenia skóry czy trądziku różowatego.

W razie wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą, który ma wykonać aplikację. Decyduje on o kwalifikacji do procedury.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Borowicz A., Kinesiotaping w kosmetologii u osób po 65 roku życia, 6/2020.
  2. Szarejko K., Kuć J., Aleksandrowicz K., Gołębiewska M., Istota kinesiotapingu w obszarze czaszkowo-żuchwowym oraz czaszkowo-twarzowym – przegląd piśmiennictwa. Część I, Protetyka Stomatologiczna, 5/2016.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *