Elektroliza – trwałe usuwanie owłosienia prądem

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Elektroliza to metoda trwałego usuwania owłosienia, która staje się powoli nieco zapomnianym zabiegiem w dziedzinie kosmetologii. Czym dokładnie jest i na czym polega? Przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć na temat elektrolizy.

Elektroliza – trwałe usuwanie owłosienia prądemCzym jest elektroliza?

Elektroliza w kosmetologii wykorzystywana jest jako metoda trwałego usuwania owłosienia. Mimo że słychać o niej niewiele, skuteczność tego sposobu redukcji włosów została potwierdzona naukowo. Zabieg wykorzystuje działanie prądu stałego, czego wynikiem jest uszkodzenie komórek rozrodczych włosa odpowiedzialnych za jego wzrost. Technika zabiegu polega na wprowadzeniu w głąb skóry, do mieszka włosowego, cienkiej igły i zastosowaniu prądu stałego. Jego działanie niszczy cebulkę włosa, co prowadzi do wypadania całej jego struktury.

Minusem elektrolizy jest fakt, że prąd należy wprowadzić do każdego mieszka włosowego, przez co zabieg staję się bardzo czasochłonny. Mimo, że elektroliza wykorzystuje działanie prądu, jest on w 100% bezpieczny. Natężenie prądu stałego stosowane podczas zabiegu jest na tyle wysokie, że powoduje niszczenie cebulki włosa i jednocześnie na tyle niskie, że nie wywoduje żadnych szkód w organizmie człowieka.

Elektroliza, podobnie jak inne metody redukcji owłosienia takie jak laser diodowy, SHR czy IPL działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Dlatego też wiąże się to z wykonaniem całej serii zabiegowej, po której osiągany jest całkowity i trwały efekt.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dużą zaletą elektrolizy jest to, że w odróżnieniu od zabiegów takich jak depilacja laserowa czy fotodepilacja działa ona na każdy rodzaj włosa niezależnie od jego grubości, koloru czy gęstości.

Czy zabieg elektrolizy jest bolesny?

Odczucia podczas wykonywania elektrolizy są wyraźne, jednak nie na tyle, aby powodować dyskomfort. Nowe urządzenia wykorzystywane do tego rodzaju zabiegu wyposażone są obecnie w system monitorujący cały proces niszczenia komórek włosa. Umożliwia to bardzo krótki czas aplikacji prądu w głąb skóry, a co za tym idzie pojawienia się minimalnego ryzyka odczucia bólu.

Bezpośrednio po zabiegu elektrolizy skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Z kolei w miejscach ukłuć igłą mogą pojawić się niewielkie strupki.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Aby uzyskać całkowity i trwały efekt zabiegi należy wykonać w całej serii z częstotliwością co 3-4 tygodnie.

Elektroliza – przygotowanie do zabiegu

  • na dzień przed wizytą w gabinecie należy odstawić przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych;
  • decydując się na wykonywanie tego rodzaju zabiegów należy zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce;
  • w trakcie wykonywania zabiegów należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych i stosować krem z filtrem 50 SPF.

Elektroliza – pielęgnacja skóry po zabiegu

  • przez pierwszą dobę po zabiegu skórę należy przemywać płynem micelarnym;
  • przez pierwszy tydzień należy unikać kosmetyków, które zawierają związki drażniące i wysuszające;
  • w pierwszych dniach po zabiegu należy stosować kremy łagodzące i przyspieszające gojenie np. maść z panthenolem;
  • przez 3 dni po zabiegu należy unikać gorących kąpieli oraz sauny, aby nie doprowadzić do przegrzania skóry.

Wskazania

  • zaburzenia hormonalne – hirsutyzm;
  • pozbycie się wrastających włosów;
  • niezadowolenie z tradycyjnych metod depilacji;
  • poprawa komfortu życia.

Przeciwwskazania



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 Responses

  1. Po raz pierwszy słyszę o tej metodzie 😉 Mimo, że przeczytałam cały opis to chyba jednak miałabym obawy żeby sama spróbować… Ciągle mysks, że jednak takie usuwanie owłosienia sprawia ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *