Facemodeling

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Facemodeling (inaczej: wielopłaszczyznowa terapia manualna twarzy) jest to coraz popularniejszy zabieg kosmetologiczny, mający na celu wymodelowanie twarzy i odmłodzenie skóry. Sesje są polecane w szczególności osobom dojrzałym. Całkowity koszt jest dość wysoki, jednak efekty są mocno widoczne i trwałe, dlatego usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Facemodeling

 

Na czym polega facemodeling?

Facemodeling polega na uciskaniu i stymulacji określonych miejsc na skórze w obrębie twarzy. Podstawową techniką jest masaż obejmujący powięzi i oddziałujący na mięśnie głębokie twarzy. Pomiędzy techniki masażu wplatane są:

 • akupresura – dotykanie, uciskanie i opukiwanie punktów na głowie, twarzy i szyi, przez które (zgodnie z wierzeniem) przepływa energia;
 • mioplastyka – inaczej masaż tkanek głębokich, który w miejscach wzmożonego napięcia może powodować delikatny dyskomfort, jego efekty są jednak spektakularne;
 • osteoplastyka – techniki poprawiające mobilność mięśni i stawów.

Dokładny dobór technik może jednak różnić się w zależności od specjalisty. Niekiedy kosmetolog może dołączyć do programu:

 • kapilaroterapię – masaż próżniowy bańkami chińskimi celem usprawnienia przepływu limfy;
 • kinesiotaping estetyczny – wykorzystanie plastrowania dynamicznego w kosmetologii;
 • masaż interplastyczny;
 • rozmaite techniki fizjoterapeutyczne.

Wszystkie techniki wykonywane są w obrębie głowy, twarzy i szyi, dzięki czemu facemodeling jest kompleksowy. Ponadto dostosowuje się je do potrzeb i preferencji klienta. W efekcie zabieg nie tylko rzeczywiście odmładza, ale również wpływa pozytywnie na samopoczucie i sferę psychiczną. Pozwala na głębokie odprężenie się. Pojedyncza sesja facemodelingu trwa nawet do 2 godzin.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Facemodeling – jak często?

Osobom początkującym, które nigdy nie miały styczności z zabiegami tego typu, rekomenduje się 3 sesje w odstępstwie 2 tygodni. Następnie w celach podtrzymujących należy wykonywać 1 zabieg co 1-1,5 miesiąca.

Facemodeling – cena?

Cena za jeden zabieg facemodelingu waha się w przedziale 500-650 zł. Często wykupienie całego pakietu jest rozwiązaniem bardziej opłacalnym. Warto również szukać zniżek, np. dla stałych klientów, z okazji Dnia Kobiet lub w ramach Black Week.

Facemodeling – efekty

Facemodeling odmładza, odżywia i poprawia elastyczność skóry. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, naturalnego białka odpowiadającego za wytrzymałość tkanek. Dodatkowo intensywne opracowywanie mięśni poprawia krążenie i skutecznie likwiduje napięcia oraz blokady w strukturach mięśniowo-powięziowych. Zauważyć można szybszą regenerację skóry oraz poprawę owalu twarzy. Efekty można przedstawić w skrócie:

 • redukcja opuchlizny, worków pod oczami i obrzęków;
 • zmniejszanie widoczności blizn;
 • wydłużanie szyi;
 • poprawa kształtu twarzy;
 • zwiększenie elastyczności i jędrności tkanek;
 • miejscowe odmłodzenie;
 • wygładzenie cery.

Systematyczne zabiegi mogą dać efekt liftingu w całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny sposób. Facemodeling jest jednocześnie bardzo przyjemny, choćby dla tych doznań wiele osób decyduje się na regularne powtarzanie sesji.

Facemodeling – przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do facemodelingu są:

Istnieją również przeciwwskazania względne, dlatego tak ważny jest szczegółowy wywiad przeprowadzony przed rozpoczęciem zabiegu.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Atamanova K., Facefitness. Sekrety odmładzającej gimnastyki twarzy, Wydawnictwo Znak Jednym Słowem, Kraków 2021.
 2. Połoczańska-Godek S., Neuromasaż – zdrowie i estetyka twarzy, Poznań 2021.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *