Laminowanie rzęs

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Laminowanie rzęs staje się coraz popularniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym okolicy oka. Polega na odżywieniu, podkręceniu i przyciemnieniu rzęs, uzyskując efekt zmysłowego, wyrazistego spojrzenia oraz zadbanych, gęstych rzęs. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny dla rzęs i okolic oka. Laminacją rzęs zajmują się kosmetyczki po odpowiednim przeszkoleniu.

Laminowanie rzęs - na czym polega?

Na czym polega laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to zabieg składający się z kilku etapów:

 1. przygotowanie rzęs, poprzez ich oczyszczenie i odtłuszczenie;
 2. nałożenie na skórę wokół oczu specjalnych płatków, będących zabezpieczeniem dolnych rzęs;
 3. aplikacja odżywczego preparatu bezpośrednio na rzęsy – kosmetyczka początkowo nakłada na górną powiekę silikonowy wałeczek, na który ”nakręca” górne rzęsy, po czym aplikuje wspomniany preparat. Wzmacnia on strukturę włosków, odżywia i sprawia, że rzęsy stają się bardziej gęste;
 4. farbowanie rzęs – kiedy początkowo aplikowany preparat przeschnie, na rzęsy nakłada się farbę w kolorze czarnym lub brązowym;
 5. utrwalenie efektu – w tym celu kosmetyczka aplikuje na rzęsy keratynę, której zadaniem jest utrwalenie wcześniej nałożonych kosmetyków (preparatu odżywczego oraz farby).

Cały proces trwa średnio 60-90 minut i w dużej mierze zależy od gęstości i liczby rzęs. Bezpośrednio po zabiegu (przez około 24 godziny) rzęsy mogą być nieco posklejane i nie wyglądać tak, jakby tego oczekiwano. Jest to efekt przemijający, którym nie należy się szczególnie martwić. W tym czasie zaleca się unikanie mycia okolic oczu i rzęs (wodą, mydłem, płynem micelarnym do demakijażu czy dowolnym innym produktem myjącym). Dopiero po upływie doby wykonywać można pierwsze zabiegi dotyczące rzęs, choć przeważnie nie są one już dłużej konieczne. Laminowanie rzęs nie powoduje podrażnień okolicy oka oraz reakcji alergicznych.

Laminowanie rzęs – efekt

Rzęsy po zabiegu laminowania są optycznie dłuższe, grubsze i delikatnie podkręcone. Są również przyciemnione, dlatego wyglądają, jakby użyto na nich wysokiej jakości tuszu do rzęs. To lepsze rozwiązanie niż codzienne rzeczywiste ich tuszowanie, ponieważ nie trzeba martwić się o rozmazanie produktu w okolicy oczu oraz o codzienne jego zmywanie. Rzęsy są piękne w każdej porze dnia i nocy. Efekt laminowania rzęs utrzymuje się średnio 4-6 tygodni, choć u niektórych osób widać go nawet do 8 tygodni. To ciekawa alternatywa dla przedłużania rzęs i doklejania rzęs, dająca znacznie bardziej naturalny rezultat.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Laminacja rzęs – jak się przygotować?

Na zabieg należy przyjść bez makijażu okolic oka – przeciwwskazane jest w tym dniu nakładanie tuszu do rzęs, cieni do powiek czy rozświetlaczy tej okolicy. Dodatkowo nie powinno się zakładać soczewek kontaktowych.

Laminowanie rzęs – zalecenia po zabiegu

Laminowane rzęsy można malować tuszem, a także korzystać z preparatów do demakijażu, jednak dopiero po upływie 24 godzin. W tym czasie nie należy również korzystać z sauny, basenu lub innych form aktywności, w których istnieje ryzyko zamoczenia rzęs i ich narażenia na parę. Po upływie doby wszelka aktywność może wrócić do porządku dziennego – nie ma sportów czy czynności, które byłyby zabronione. W ciągu pierwszej doby należy pilnować, aby nie spać na brzuchu twarzą do poduszki.

Laminowanie rzęs – przeciwwskazania

Laminowanie rzęs nie zawsze powinno być wykonywane. Ze względów bezpieczeństwa podstawowymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • alergie na składniki preparatów;
 • jęczmień na oku;
 • zapalenie rogówki;
 • zespół suchego oka;
 • gradówka;
 • jaskra;
 • zaćma;
 • nużyca;
 • zapalenie siatkówki;
 • ciąża;
 • chemioterapia;
 • operacje oczu przeprowadzane w ostatnim czasie;
 • infekcje gałki ocznej;
 • podrażnienie skóry wokół oczu.

Odradza się również laminowania rzęs przy dermatologicznych schorzeniach przewlekłych, takich jak egzema, łuszczyca czy rybia łuska, choć nie są one przeciwwskazaniami bezwzględnymi. Kosmetyczka może odmówić wykonania zabiegu, jeśli zauważy u klientki przeciwwskazania.

Laminowanie rzęs – cena

Zabieg laminowania rzęs kosztuje średnio 150 zł, choć znaleźć można usługi w przedziale cenowym 100-200 zł w zależności od doświadczenia specjalistki oraz wielkości miasta, w którym przyjmuje. Zabiegi należy wykonywać systematycznie co 6 tygodni, aby utrzymać długotrwały efekt.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Jasińska Z., Modelowanie oka.
 2. Mroczka M., Kompendium Edukacji Rzęsoholiczki, 2020.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

 1. ciekawy zabieg na rzęsy. ostatnio bardzo popularny… sama bym się skusiła, ale warunki jakie są każdy wie 😀 póki co muszę się zadowolić odżywką do rzęs 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *