Henna – czym jest i jak ją można zastąpić?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Henna to zabieg obecnie oferowany przez każdy gabinet kosmetyczny. Jej regularne stosowanie zapewnia właściwy kształt brwi, a co za tym idzie odpowiednią oprawę całego oka. Czym jest henna oraz jakimi innymi środkami możemy ją zastąpić?

Henna – czym jest i jak ją można zastąpić?

Henna – czym jest?

Henna to naturalny barwnik pochodzenia roślinnego. Pozyskiwana jest z liści i pędów rośliny zwanej Lawsonią Bezbronną. Henna była kosmetykiem służącym do malowania skóry od ponad 5000 lat na terenach Dalekiego Wschodu, Indii, Pakistanu oraz krajów Afryki. Obecnie występuje zwykle w dwóch postaciach: żelowej i sproszkowanej.

Wyróżniamy kilka odcieni henny:

  • czarny;
  • grafitowy;
  • brązowy;
  • granatowy;
  • bordowy;
  • niebiesko – czarny.

Henna – czym ją zastąpić?

Oprócz regularnego korzystania z usług gabinetu kosmetycznego i farbowania brwi tradycyjną henną można je upiększać także innymi, bardziej domowymi sposobami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Kakao.

Kakao to produkt spożywczy, który występuje niemalże w każdej kuchni. Jego smakiem i aromatem można zachwycać się podczas długich zimowych wieczorów, jednak można wykorzystać go również jako domowy kosmetyk do farbowania brwi oraz rzęs.

Aby stworzyć domową hennę, do kakaa należy dodać odrobinę miodu i oleju kokosowego. Składniki dokładnie wymieszać tak, aby powstała jednolita masa. Następnie produkt należy nałożyć na brwi i odczekać około 10 minut, po czym zmyć zwilżonym wacikiem.

2. Kawa.

Kawa to silnie barwiący produkt. Dodatkowo posiada wiele cennych właściwości dla samej skóry. W celu przygotowania henny należy zmieszać odrobinę kawy z wazeliną. Składniki dokładnie połączyć i nałożyć na brwi. Po 10-15 minutach zmyć wacikiem nasączonym wodą. Jeśli efekt pogłębienia koloru będzie zbyt delikatny czynność należy powtórzyć.

3. Czarna herbata.

Właściwości herbaty można wykorzystać nie tylko spożywając ją, ale również aplikując bezpośrednio na skórę. Należy tradycyjnie zaparzyć 2 torebki herbaty zalewając je wodą do połowy kubka. Następnie gdy napar nieco przestygnie, zanurzyć w nim dwa waciki kosmetyczne i nałożyć na brwi na około 10 minut.

4. Olej rycynowy.

Olej rycynowy to kosmetyk stosowany głównie do pielęgnacji włosów, w celu zagęszczenia oraz przyspieszenia ich wzrostu. Można zastosować go również do pogłębienia koloru brwi oraz rzęs. Preparat należy każdego wieczora, po wykonaniu demakijażu twarzy, nakładać na brwi oraz rzęsy. W metodzie tej ważna jest jednak systematyczność i regularność, bowiem jedna aplikacja nie przyniesie zadowalających rezultatów. Efekt przyciemnienia włosków zauważalny jest po upływie 3 tygodni.

5. Szałwia.

Szałwia to roślina o bogatych właściwościach leczniczych. Sprawdza się również jako bardzo dobry i co ważne naturalny kosmetyk przyciemniający kolor włosów. Wystarczy zaparzyć 1 saszetkę szałwii, a następnie poczekać aż napar nabierze właściwie głębokiego koloru i nieco ostygnie. Następnie należy zanurzyć w naparze dwa waciki kosmetyczne i nałożyć je na brwi. Po upływie 10 minut zdjąć waciki i przemyć brwi letnią wodą.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *