Jak przyciemnić włosy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak przyciemnić włosy, aby uzyskać naturalny efekt, delikatnie zakryć siwe włosy oraz wydobyć głębię koloru? Takie praktyki najczęściej wykonują osoby z włosami brązowymi. Oczywiście istnieją też metody na rozjaśnianie włosów blond i podtrzymywanie ich koloru, dlatego każdorazowo zabiegi tego typu powinny być dobierane do indywidualnych potrzeb. Oto sprawdzone, naturalne sposoby na przyciemnienie włosów.

Jak przyciemnić włosy?

Płukanka z kawy

Wystarczy zaparzyć mocną, prawdziwą kawę, nie dodając do niej żadnych dodatków typu cukier czy mleko. Im ciemniejszy odcień włosów chcemy uzyskać, tym kawa powinna być mocniejsza, a więc parzymy ją z większej porcji kawy oraz nieco dłużej, niż standardowo. Po odcedzeniu naparu i przestudzeniu go nadaje się do użycia. Najlepiej wlać napar kawowy do miski i zanurzyć w nim włosy na około 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy głowę z miski, a resztką kawy polewamy głowę, aby nie zmarnować produktu.

Takie płukanki najlepiej wykonywać na świeżo umyte włosy, ponieważ jeśli będą pozbawione łoju i zanieczyszczeń, znacznie efektywniej wchłoną kolor. Zabieg będzie więc skuteczniejszy. Płukanek przyciemniających nie trzeba spłukiwać, nie myje się też po nich ponownie włosów.

Zobacz również: Płukanki do włosów brązowych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Płukanka z herbaty na włosy

Alternatywnie wykonać można płukankę przyciemniającą z mocnej, czarnej herbaty. Swoje działanie zawdzięcza wysokiej zawartości tanin, które mają tendencję do przyciemniania włosów. W tym celu należy zaparzyć 2 torebki czarnej herbaty dobrej jakości, jednak posiadacze bardzo długich lub gęstych włosów mogą zaparzyć nawet 4 torebki. Gdy napar wystygnie, stosuje się go tak samo, jak napar z kawy. A więc wlewamy herbatę do miski, zanurzamy w nim włosy na całej długości, czekamy około 10 minut i wyjmujemy głowę z miski. Także w tym przypadku nie jest konieczne mycie włosów czy ich płukanie. Co więcej, taka praktyka osłabi działanie przyciemniające zastosowanych produktów.

Naturalna henna do włosów

Henna to sproszkowany barwnik pozyskiwany z liści i pędów tropikalnej rośliny zwanej lawsonią. Zawiera mnóstwo składników mineralnych takich jak potas, magnez i wapń, a także witamin, zwłaszcza witaminy A i witamin z grupy B. Dlatego nałożenie henny na włosy nie tylko intensywnie je przyciemni, ale również odżywi i zregeneruje. Produkt ten jest od tysięcy lat popularny zwłaszcza na terenach krajów azjatyckich, jednak ostatnimi czasy zyskuje popularność także w Polsce i na zachodzie.

Aby przyciemnić włosy z użyciem tego produktu, najwygodniej jest podzielić włosy na sekcje, a następnie nakładać hennę na włosy, począwszy od nasady, a kończąc na końcówkach. W tym celu warto zabezpieczyć skórę głowy i starać się nie nakładać henny na nią, ponieważ na dłuższy czas może ona ją zabarwić. Do rozprowadzania henny wykorzystuje się pędzla, aby nie robić tego rękami. Hennę utrzymujemy na włosach od 30 minut do 2 godzin, po czym dokładnie ją spłukujemy. Im dłuższy czas utrzymywania jej na włosach, tym intensywniejszy kolor docelowy.

Zobacz również: Hennowanie włosów.

Płukanka z łupin orzecha włoskiego

Chcąc przygotować płukankę do brązowych włosów z łupin orzecha włoskiego, wystarczy rozdrobnić łupiny (jeszcze zielone, najlepiej ze świeżych orzechów włoskich), a następnie gotować je przez około 2 godziny na wolnym ogniu. W rezultacie otrzymamy charakterystyczny, brunatny wywar, w którym bezpośrednio płucze się włosy. Taką płukankę najlepiej wykonać zaraz po umyciu włosów, gdy są jeszcze mokre i niewysuszone. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, gdyż taka płukanka z łupin orzecha włoskiego ma tendencję do barwienia rąk, skóry głowy i tkanin. Pilnujmy więc, aby nigdzie przypadkowo jej nie wylać.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Pielęgnacja włosów i owłosionej skóry głowy, Akademia Finansów i Biznesu Vistula.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *