Masaż Kleanthousa to rodzaj masażu manualnego łączący w sobie metody takie jak digitopresura, drenaż limfatyczny i relaksacja. Powodują one dotlenienie, a także wentylowanie tkanek na twarzy, szyi oraz dekolcie.
Metodyka masażu Kleanthousa
Masaż Kleanthousa składa się z dwóch części:
- oddechowa (łączy współpracę klientki i kosmetologa);
- uciskowa (wykonuje kosmetolog).
1. Część oddechowa
- Należy rozprowadzić preparat poślizgowy (krem) na twarzy, szyi i dekolcie.
- Położyć dłonie na dekolcie klientki, która bierze głęboki wdech. Kosmetolog odrywa delikatnie palce (opuszki zostają na dekolcie), ręce delikatnie unoszą się. Przy wydechu klientki należy mocno ucisnąć klatkę piersiową.
- W trakcie głębokiego (czwartego) wdechu opuszki palców kosmetologa (najpierw jednej ręki, a następnie drugiej) przenoszą się na linię włosów. Podczas tego wdechu uciskamy to miejsce. W trakcie wydechu całe dłonie przenoszą się na klatkę piersiową, mocno ją uciskając.
- Kciuki przenosimy na czoło i ściągamy mocno skórę w kierunku skroni, a następnie delikatnie pod oczy, a później w kierunku uszu i masujemy płatki uszu.
- Wykonujemy ruch z okolic ust w kierunku uszu i masujemy ich płatki.
- Palcami 2 i 3 obejmujemy podbródek, kierując się do uszu, masując płatki uszu.
- Ułożone poziomo na dekolcie ręce przesuwamy w stronę szyi. Następnie układamy ręce bokiem i kierujemy się pod żuchwę. Odwracamy ręce, palcem 2 i 3 obejmujemy podbródek, przesuwając się do uszu, masując płatki uszu.
Każdy ruch powtarzamy 3 razy.
2. Część uciskowa
- Palce wskazujące układamy na górną granicę oczodołów. Znajdujące się tam zagłębienie uciskamy przez 5 sekund, a następnie robimy 5 sekund przerwy.
- Palce wskazujące kierujemy do okolicy 3/4 brwi, gdzie znajduje się wzniesienie. Następnie dołączamy środkowe palce kładąc je na skroniach i uciskamy przez 5 sekund. Po tym czasie wykonujemy 5 sekund przerwy.
- Środkowymi palcami kierujemy się do dolnej granicy oczodołów. Uciskamy przez 5 sekund, a następnie robimy 5 sekund przerwy.
- 3 pierwsze palce kładziemy w połowie długości mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego (MOS). Wykonujemy tam 5 krążeń w kierując się w dół.
- Kciuki kładziemy na końcach obojczyków i przez 5 sekund „rozpychamy” je.
- Wykonujemy ruch ściągający z czoła do ramion.
Każdy ruch powtarzamy 3 razy.
Wskazania
- skóra źle odżywiona, słabo dotleniona;
- cera ziemista;
- cera wymagająca rewitalizacji;
- cera szara, starcza;
- odprężenie;
- relaks;
- utrata elastyczności skóry oraz mięśni;
- zapobieganie zmarszczkom;
- usunięcie obumarłych komórek (tzw. peeling skóry).
Przeciwwskazania
- wady serca;
- nowotwory;
- gorączka;
- ekstrakcja zęba;
- przerwana ciągłość skóry;
- miażdżyca;
- nadciśnienie tętnicze;
- guzki na przebiegu węzłów chłonnych;
- stany zapalne skóry;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- alergia skóry.
Polecane produkty:
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... | |
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... |
2 Responses
Fantastyczny masaż. Połączenie i zdrowia i relaksu.
Bardzo fajny wpis i wskazówki, można go normalnie samemu zrobić w domu. Super! Pozdrawiam