Maseczka aspirynowa to tradycyjny kosmetyk wykorzystywany przez wcześniejsze pokolenia. Dla niektórych stanowi prawdziwy hit w pielęgnacji skóry twarzy. Czym charakteryzuje się ten kosmetyk oraz jakie właściwości wykazuje?
Właściwości pielęgnacyjne maseczki aspirynowej
Maseczka aspirynowa to doskonały sposób poprawy wyglądu skóry. Dzięki niej można pozbyć się defektów takich jak przebarwienia czy wykwity skórne (zaskórniki, krosty itp). Dzieje się tak dlatego, że aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który charakteryzuje się działaniem oczyszczającym i wysuszającym. Efekt po zastosowaniu maseczki aspirynowej bardzo mocno porównywalny jest z działaniem kwasów wykonywanych w zabiegach kosmetycznych.
Maseczka aspirynowa – dla kogo?
Maseczka z aspiryny przeznaczona jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Najbardziej zalecana jest osobom z cerą mieszaną, cerą tłustą i cerą łojotokową. Podczas regularnego stosowania można zauważyć wyraźną poprawę jej stanu – zwężenie porów oraz zmniejszenie ilości zaskórników, a tym samym zapalnych krost. Z kolei uważać na nią powinny osoby o cerze wrażliwej, cerze suchej i cerze naczynkowej. Warto jednak pamiętać, że maseczka z aspiryny łagodzi powierzchownie problemy z trądzikiem. Jeżeli jest on uciążliwy i trwa długi czas warto zgłosić się do dermatologa, ponieważ maseczka nie leczy przyczyn tej choroby.
Jak często można stosować maseczkę z aspiryny?
Jeśli w Twoim przypadku maseczka z aspiryny sprawdza się dobrze, warto wykonywać ją regularnie, średnio raz w tygodniu. Jeżeli zauważalna będzie poprawa stanu skóry wówczas można zmniejszyć częstotliwość i stosować ją np. raz w miesiącu. Nie należy jednak nadużywać tego rodzaju kosmetyków, ponieważ dość wyraźnie wysuszają skórę twarzy.
Maseczka aspirynowa – przepis
Składniki
- 4 tabletki aspiryny/polopiryny;
- łyżeczka wody (destylowanej);
- łyżeczka jogurtu naturalnego.
Przygotowanie
Tabletki aspiryny należy rozgnieść w miseczce i dodać odrobinę wody. Następnie wymieszać na jednolitą masę i dodać łyżeczkę jogurtu. Połączyć dokładnie wszystkie składniki ze sobą. Powstałą masę najlepiej nałożyć na całą twarz i trzymać przez 10-15 minut. Następnie zmyć letnią wodą.
Maseczkę z aspiryny można urozmaicić na różne sposoby, w zależności od upodobań i rodzaju skóry. Bardzo dobrym dodatkiem jest m.in. miód, Spirulina czy olej z czarnego kminku.
Przeciwwskazania
- otwarte rany;
- ciąża;
- uczulenie na którykolwiek ze składników;
- bardzo sucha, wrażliwa i naczyniowa skóra;
Polecane produkty:
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... | |
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... |
4 Responses
No to widzę że to idealna maseczka do mojej cery 🙂 kiedyś ją robiłam, ale bez jogurtu. Muszę koniecznie spróbować tej wersji
Wielokrotnie robiłam tę maseczkę i jest fajna trzeba przyznać 🙂 Tylko mam cerę naczynkową, więc podczas zmywania musiałam uważać, by drobinkami nie poharatać sobie twarzy 😉
Muszę koniecznie wypróbować, bo wydaje się dla mnie idealna.
Nie słyszałam o takiej możliwości. Ciekawe.