Skóra szyi i dekoltu – jak o nią dbać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Skóra szyi i dekoltu wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze skórą dojrzałą. Dzieje się tak dlatego, że w miejscach tych naskórek jest cienki i delikatny, przez co bardziej narażony na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego.

Skóra szyi i dekoltu - jak sprawić by wyglądała młodo?

Skóra szyi i dekoltu niemalże pozbawiona jest gruczołów łojowych. Jest również cieńsza i bardziej delikatna przez mniejszą zawartość kolagenu i elastyny. Latem kiedy stale eksponowana jest na działanie promieni słonecznych, szybko ulega przesuszeniu. Cienka skóra dekoltu codziennie podrażniana jest również przez perfumy, ubranie lub inne elementy garderoby. Czasami nie sprzyja jej zła pozycja podczas snu, o czym nie do końca jesteśmy świadomi. Wszystko te czynniki sprawiają, że w miejscach tych szybko pojawiają się zmarszczki, niekiedy szybciej niż na skórze twarzy.

Skóra szyi i dekoltu – jak sprawić by wyglądała młodo?

Aby skóra szyi i dekoltu wyglądała młodo warto w jej pielęgnację włączyć kilka podstawowych czynników. Należy do nich:

1. Zmiana nawyków.

Początkowo warto zmienić codzienne nawyki, którym często ulegamy. W dużej mierze to właśnie one posiadają niekorzystny wpływ na skórę szyi i dekoltu. Zwrócić uwagę należy na postawę ciała jaką przyjmujemy. Wyprostowany kręgosłup, ściągnięte łopatki oraz lekko uniesiona głowa nie tylko zwiększą kobiecość, ale również dodadzą pewności siebie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Na uwagę zasługuje również pozycja w jakiej śpimy. Spanie na brzuchu nie przyniesie niczego dobrego. Przyczynia ona do deformacji biustu, a skóra dekoltu marszczy się i rozciąga. Ważną kwestią jest również wielkość poduszki. Zbyt wysoka może powodować przyciąganie brody do dekoltu, narażając skórę na powstawanie zmarszczek.

2. Pielęgnacja.

Kończąc 25 rok życia, pielęgnacja skóry powinna być obowiązkiem każdej kobiety. Tak jak w przypadku skóry twarzy również na skórze szyi i dekoltu ważne jest wykonywanie demakijażu, nawet jeśli nie używamy w tym miejscu pudru. Należy oczyszczać skórę, aby usunąć z niej pot, sebum oraz zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku, którego zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego pH skóry. Istotne jest również zastosowanie kemu nawilżającego, najlepiej z zawartością takich substancji jak witamina A, witamina C, witamina E, flawonoidy, koenzym Q10, kwas hialuronowy, kolagen czy kwasy AHA.

Raz w tygodniu zalecany jest peeling, który usunie martwe komórki naskórka. Pobudzi również krążenie krwi, co spowoduje lepsze dotlenienie skóry oraz jej odżywienie.

3. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Raz na miesiąc, nawet jeśli skóra jest w dobrej kondycji, warto odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny, gdzie kosmetolog wykonana niezbędne czynności nawilżające, regenerujące i odżywiające nasz naskórek.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Aby długo cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą skórą, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami:

  • aplikuj na szyję i dekolt ten sam krem, co na skórę twarzy;
  • nakładając krem na szyję i dekolt, ruchy powinny przebiegać w kierunku zgodnym z przebiegiem mięśni;
  • nie stosuj do mycia szyi i dekoltu szorstkiej gąbki;
  • raz w tygodniu stosuj na skórę szyi i dekoltu masaż kostkami lodu;
  • chroń skórę szyi i dekoltu przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych;
  • noś ubrania z delikatnego materiału.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

8 odpowiedzi

  1. Myślę, że już po skończeniu 20-stki warto zacząć dbać o skórę szyi i dekoltu 😉 Na pewno nie zaszkodzi

  2. Świetny post!.. Czuję się zmobilizowana do działania i dokładnej pielęgnacji. Przyznam, że szyję i dekolt traktowałam trochę po macoszemu…

  3. pewnie, ze warto. Ja żałuję, że wcześniej nie dbałam, teraz mam za swoje. A może jakieś kosmetyki do dekoltu? Oliwka niestety nie spełnia swojej roli 🙁 dekolt jest tłusty ale nie ujędrniony…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *