Idealny rozmiar biustu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Idealny rozmiar biustu jest całkowicie kwestią indywidualną. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, posiadają własne preferencje co do wielkości kobiecych piersi. Są one tematem zainteresowania od setek lat, przeprowadzono na ich temat wiele ankiet i sondaży. Zdaniem mężczyzn, idealny rozmiar biustu powinien posiadać miseczkę C lub D. Nie są to jednak wytyczne.

Idealny rozmiar biustu

Jaki powinien być idealny rozmiar biustu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Znaleźć można zarówno miłośników i miłośniczki niewielkich piersi, jak również osoby preferujące znacznie większe rozmiary. Według przeprowadzonych wśród kobiet ankiet, zwycięzcą jest miseczka C. Panie stwierdziły, że taki biust nie jest ani zbyt mały, ani zbyt duży. Estetycznie się prezentuje i nie stanowi obciążenia. Nie należy jednak kierować się tymi wynikami. Wprawdzie nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaki jest idealny rozmiar biustu, ale można śmiało stwierdzić, jaki jest idealny biust w rozumieniu ogólnym. Idealne kobiece piersi powinny posiadać kilka cech. Muszą być:

  • jędrne;
  • pozbawione rozstępów;
  • stosunkowo symetryczne;
  • zdrowe.

Każdą z tych cech warto dodatkowo omówić.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jędrne piersi

Jędrne piersi to takie, które nie tracą elastyczności i zachowują stałą pozycję. Skóra powinna być miękka, a po ucisku ma powracać na swoje pierwotne miejsce. Taki biust określa się często mianem sprężystego. Aby jak najdłużej zachować jędrny biust należy kompleksowo o niego zadbać. Dobrze sprawdzą się zmiennocieplne prysznice, automasaż na olejkach roślinnych, masaż kostkami lodu czy ćwiczenia górnych partii ciała z obciążeniem. Takie zabiegi sprawią, że biust nie tylko zachowa jędrność, ale i będzie optycznie uniesiony.

Brak rozstępów

Rozstępy na piersiach pojawiają się z wielu przyczyn. Najczęściej są to:

  • szybki przyrost lub spadek masy ciała;
  • zaburzenia hormonalne;
  • nieprawidłowa dieta.

Aby zapobiegać ich powstawaniu należy pić przynajmniej 1,5 l wody dziennie, zdrowo się odżywiać oraz systematycznie uprawiać aktywność fizyczną. Czynności te konieczne są także przy istniejących już rozstępach, jednak wówczas warto dodać do tego masaże olejkami, zmiennocieplne prysznice oraz wysokiej jakości, naturalne kosmetyki.

Symetryczność piersi

Kobiece piersi nie są symetryczne. Chociaż obydwie znajdują się stosunkowo na takich samych wysokościach, zazwyczaj okazuje się, że jednak jest większa, pełniejsza lub dłuższa. I jest to zupełnie naturalne gdy dysproporcja nie jest wyraźnie widoczna gołym okiem przez ubranie. Także rozstaw obydwu piersi może się różnić. Widocznie nierówne piersi są problemem głównie psychologicznym, który likwiduje odpowiednio dobrana bielizna.

Zdrowe piersi

Z całą pewnością można powiedzieć jedno – idealne piersi to zdrowe piersi. Nowotwory sutka i piersi są niestety w dzisiejszych czasach bardzo częste – to najczęstsze nowotwory złośliwe u kobiet. Często występują u członków rodziny, mogą wiązać się także z narażeniem na czynniki zewnętrzne. Aby jak najwcześniej wykryć ewentualne zmiany rakowe i tym samym rozpocząć skuteczne leczenie, należy regularnie wykonywać samobadanie piersi. Przed lustrem na sucho oraz podczas prysznicu, po zwilżeniu skóry. Zaleca się wykonanie takiego badania raz w miesiącu od ukończenia 20. roku życia. Ponadto między 20. a 30. rokiem życia raz na 2 lata należy wykonywać USG piersi. Po ukończeniu 30. roku życia badanie powtarzamy raz do roku. W starszym wieku warto udać się na mammografię, szczególnie, jeśli w rodzinie były przypadki nowotworów.Polecane produkty:

Bibliografia

Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2010.
Sakutova I., Brafitting. Lifting piersi bez skalpela, Wydawnictwo Edipresse Książki, 2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *