Demakijaż oczu i twarzy – jak prawidłowo go wykonywać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Demakijaż oczu i twarzy to zabieg pielęgnacyjny, który stanowi konieczność każdego dnia. Mimo że czynność ta towarzyszy nam codziennie, często zdarzają się błędy w jego wykonywaniu. Jak więc zrobić prawidłowy demakijaż? Oto kilka cennych wskazówek dotyczących tego tematu.

Demakijaż oczu i twarzy - jak prawidłowo go wykonywać?

Prawidłowo wykonany demakijaż ułatwia skórze nocną regenerację. Z kolei w ciągu dnia sprawia, że wygląda promiennie i zdrowo. Źle wykonywany może prowadzić do pogorszenia się stanu skóry i pojawiania się zaskórników czy zapalnych krost.

Nie od dziś wiadomo, że demakijaż powinien być wykonywany codziennie, nawet jeśli nie wykonujemy makijażu. Jest to ważna czynność, ponieważ w ciągu dnia na skórze gromadzi się kurz, pot oraz sebum, które koniecznie należy usunąć, aby ułatwić jej oddychanie. W jaki sposób wykonać bezbłędny demakijaż?

Demakijaż oczu i twarzy – jak prawidłowo go wykonać?

1. Zmywacz dopasuj do rodzaju i potrzeb swojej skóry.

Obecnie kosmetyki posiadają zarówno właściwości myjące jak i typowo pielęgnujące. Tak więc nawilżają, natłuszczają lub matują. Cera sucha najbardziej toleruje mleczka oraz śmietanki, ponieważ lekko natłuszczają i nawilżają cerę. Cerze tłustej zalecane są głównie lekkie pianki i żele, a cerze wrażliwej preparaty hypoalergiczne o lekko tłustej konsystencji. Dobrze jeśli preparaty zawierają w swoim składzie np. oleje roślinne czy cenny kwas hialuronowy.

Bardzo uniwersalnym produktem jest płyn micelarny, który zawiera micele (bardzo małe pęcherzyki zbudowane z amfifilowych cząsteczek, którym to właśnie zawdzięcza się właściwości oczyszczające). Cząsteczki te posiadają dwa końce. Jeden wykazujący właściwości hydrofilowe, drugi hydrofobowe. Występujące w odpowiednim ułożeniu – końcem hydrofobowym do środka i hydrofilowym na zewnątrz. Bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum występujący na powierzchni skóry, nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Oczyszczaj skórę dwa razy dziennie.

Demakijaż powinien być wykonywany dwa razy dziennie. Rano zaleca się używanie przegotowanej wody z tonikiem. Natomiast wieczorem wykonanie dokładnego oczyszczenia skóry.

3. Nie pocieraj skóry.

Nie należy zbyt mocno pocierać skóry, ponieważ nie ma takiej potrzeby. W celu wykonania demakijażu wystarczą jedynie delikatne ruchy masażu dłońmi, które doskonale rozpuszczą makijaż i zanieczyszczenia znajdujące się na skórze.

4. Delikatnie traktuj skórę wokół oczu.

Warto zaznaczyć, że skórę wokół oczu należy traktować wyjątkowo delikatnie i preparatem przeznaczonym specjalnie do demakijażu oczu. W przypadku makijażu wodoodpornego można zastosować płyn dwufazowy. Okolicę oczu należy zmywać powoli. Wacik nasączony płynem należy przyłożyć do oka na kilka sekund, a następnie delikatnie zmyć tusz i cienie przesuwając płatek od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Ruch należy powtórzyć kilka razy.

5. Dokładnie spłucz kosmetyk.

Jeśli demakijaż wykonywany jest żelem bądź pianką na początku warto delikatnie zwilżyć skórę przegotowaną wodą. Kolejnym krokiem jest aplikacja preparatu i rozprowadzenie go na całej powierzchni twarzy, omijając okolicę oczu. Warto wykonać 1-2 minutowy masaż skóry, a następnie zmyć skórę wodą. Wykonując demakijaż mleczkiem lub śmietanką należy nałożyć preparat na wacik kosmetyczny i zmyć nim twarz. Jeśli ilość mleczka jest zbyt duża jego nadmiar należy zebrać czystym wacikiem.

6. Zastosuj tonik.

Na czystą skórę twarzy wato zastosować tonik. Preparat ten doskonale odświeża cerę oraz przywraca jej naturalne pH. Dodatkowo wykazuje działanie łagodzące. Ważne jest, aby tonik tak jak inne kosmetyki pielęgnacyjne właściwie dobierać do własnego rodzaju skóry.

Podsumowanie

Demakijaż to ważna czynność o czym każda kobieta doskonale wie. Pamiętajmy więc, aby wykonywać go nie tylko rano, ale i wieczorem oraz za każdym razem kiedy nakładamy kosmetyk na twarz. W nocy podczas snu na naszej skórze kumulują się zanieczyszczenia, które są pewnego rodzaju barierą dla kremu aplikowanego rano. Dodatkowo wykonując demakijaż poranny jesteśmy w stanie pozbyć się pozostałych, ewentualnych resztek kosmetyków ze skóry po wieczornym demakijażu.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *