Pielęgnacja skóry – najczęściej popełniane błędy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Codzienna rutyna, brak czasu lub zmęczenie sprawia, że popadamy w stałe nawyki i zapominamy o istotnych elementach w kwestii dbania o cerę. Przedstawiamy zatem najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry.

Pielęgnacja skóry - najczęściej popełniane błędyPielęgnacja skóry – najczęściej popełniane błędy

Pomimo nieustannego dbania o skórę, często czujemy, że czegoś jej brakuje lub posiada liczne niedoskonałości. Może być to spowodowane rutyną, która zakradła się w jej pielęgnację, brakiem czasu lub po prostu zmęczeniem. Jakie zatem najczęściej popełniamy błędy?

1. Ciągłe korzystanie z tych samym kosmetyków.

Warto wiedzieć, że skóra nie przyzwyczaja się ani do danego kosmetyku oraz konkretnej marki.  Nawet jeśli stosujemy te same preparaty przez miesiące czy lata. Jak wiadomo, skóra starzeje się, przez co jednocześnie zmieniają się jej potrzeby. W związku z tym krem czy mleczko, które stosujesz, może okazać się mało skuteczne. Oznacza to, że należy zmieniać kosmetyk nie tylko w zależności od naszego wieku, ale również od pory roku, jaka panuje za oknem. Innej pielęgnacji będzie potrzebować skóra zimą, innej jesienią, a jeszcze innej latem.

Zobacz również: Pielęgnacja skóry zimą – jak robić to właściwie?

2. Brak peelingów.

Po kosmetyk złuszczający powinnyśmy sięgać raz w tygodniu. Brak peelingów w codziennej pielęgnacji skóry to duży błąd. Regularne ich stosowanie zarówno na skórze twarzy jak i całym ciele spowalnia procesy starzenia się skóry. Oczywiście peeling, tak jak inne produkty, dobieramy indywidualnie do potrzeb skóry. Inny peeling będzie potrzebować cera tłusta, inny cera sucha, a jeszcze inny cera naczynkowa.

3. Korzystanie z cudzych kosmetyków.

Korzystanie z cudzych kosmetyków to kolejna rzecz, której powinnyśmy unikać. Dotyczy to zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych jak i kolorowych. Spowodowane jest to głównie względami higienicznymi, ale również indywidualnymi potrzebami skóry. Należy pamiętać, że kosmetyki idealnie dopasowane do innej cery, nie koniecznie będą służyć naszej. Ponadto, np. częste podbieranie kremu mamy przez córkę również mija się z celem, ponieważ skóra znajdująca się w różnym wieku będzie posiadać inne potrzeby. Pamiętajmy więc, kosmetyki pielęgnacyjne zawsze dobierajmy indywidualnie do swojej cery. Przy tym, należy zwrócić uwagę również na wiek, rodzaj skóry oraz jakie są jej obecne potrzeby.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Sama usuwasz niedoskonałości.

Posiadanie na skórze niedoskonałości w postaci zaskórników lub krost nie należy do przyjemności. Dlatego często kusi nas, aby usuwać je samodzielnie. Niestety, często wykonujemy to błędnie nie zwracając uwagi na skutki jakie może to wywołać. Naszymi dłońmi (niekoniecznie czystymi) bardzo łatwo można roznieść stan zapalny występujący na skórze. Nieumiejętne ruchy mogą również pozostawić trudne do usunięcia blizny. Warto więc w celu wykonania manualnego oczyszczania twarzy wybrać się do specjalisty kosmetologa, który wykona zabieg sterylnie, dokładnie i sprawnie.

5. Spanie w makijażu.

Spanie w makijażu nigdy nie powinno się zdarzać. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zmęczone to nie powinnyśmy na to pozwalać. Kosmetyki kolorowe w ciągu dnia upiększają naszą skórę, jednak nocą działają przeciwnie. Zatykają pory skóry, utrudniają jej regenerację i oddychanie, a nawet mogą wywołać uczulenie.

6. Brak wizyt u kosmetyczki.

O każdej porze roku potrzebna jest skórze profesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym. Zabieg wykonany przez kosmetologa może dogłębnie oczyścić skórę, odżywić, nawilżyć lub ujędrnić ją, dzięki czemu zyskamy większy komfort oraz lepszy wygląd i samopoczucie.

7. Zbyt dużo kosmetyków na raz.

Często pojawiającym się błędem jest również zbyt duża ilość kosmetyków, które stosujemy w tym samym czasie. Dzieje się tak dlatego, że podczas szaleństwa zakupowego wydaje nam się, że każdy wybrany przez nas kosmetyk pomoże w pozbyciu się naszych niedoskonałości. Stosujemy więc kilka nowo zakupionych kosmetyków, jednocześnie dokańczając te, które nam zostały. W wyniku takiego działania nasza skóra wariuje. Efektem tego są m.in. zaczerwienienia, rozszerzone i zanieczyszczone pory, rozszerzone naczynka czy nowo powstające wykwity.

8. Brak kremu z filtrem.

Zwykle kremu z filtrem używamy wiosną i latem kiedy słońca jest najwięcej. To niestety duży błąd. Kosmetyk w postaci kremu z filtrem ochronnym powinien być tak naprawdę stosowany przez cały rok, nawet jeśli występuje deszczowy dzień, a słońce znajduje się daleko w chmurach. Wszystko dlatego, że nasza skóra narażona jest na działanie promieni UVA o każdej porze roku, każdego dnia.

9. Brak kremu pod oczy.

Skóra wokół oczu jest cienka, a przez to bardzo delikatna. Dlatego koniecznym jest stosowanie w codziennej pielęgnacji kremu przeznaczonego wyłącznie do tej okolicy. Odpowiednio dobrany i regularnie stosowany spowolni proces starzenia się oraz zapewni jej świeży wygląd.

10. Kosmetyki nakładane w złej kolejności.

To bardzo ważny aspekt. Kosmetyki pielęgnacyjne, tak jak kolorowe, nakłada się w odpowiedniej kolejności. Najpierw aplikuje się preparaty lekkie, na samym końcu ciężkie. Rozpoczynając pielęgnację należy zacząć od kosmetyków na bazie wody, a później stosować te z zawartością oleju.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *