Co stosować na rozszerzone pory?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pytanie


Dzień dobry,
mam na twarzy rozszerzone pory, które widać. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami i jakich produktów używać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Katarzyna

 

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Odpowiedź


Pani Katarzyno,
rozszerzone pory to częsty problem występujący u osób ze skórą tłustą lub mieszaną. U jednych są one mniej widoczne u innych bardziej. Mimo to powodują, że skóra nie wygląda do końca dobrze. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania.

Jako domowe sposoby można wykorzystać przede wszystkim maseczki o działaniu ściągającym np. z zielonej glinki, algi Spirulina lub maseczki wykonanej z białka jaja kurzego. Dodatkowo można również wykonywać peelingi mechaniczne – średnioziarniste (np. na bazie kawy, soli czy cukru) lub peelingi chemiczne – kwasy. Takie działanie usunie martwe komórki naskórka zalegające na powierzchni skóry, a także spłyci i zwęzi widoczne pory. Dobrym rozwiązaniem będzie również zastosowanie dermarollera, który regularnie stosowany pobudzi fibroblasty do produkcji nowego kolagenu powodując wygładzenie struktury skóry. Polecam stosować regularnie wszystkie 3 rozwiązania w kolejności peeling, dermaroller, maseczka. Wówczas na pewno zauważy Pani szybką poprawę w wyglądzie skóry.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935

Joanna JanurPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *