Sól do kąpieli – dlaczego warto z niej korzystać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Sól do kąpieli stanowi naturalną formę pielęgnacji ciała. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków podczas wieczornej toalety doskonale relaksuje i odżywia skórę, a także działa na organizm typowo leczniczo.

Sól do kąpieli - dlaczego warto z niej korzystać?

Sól do kąpieli to wbrew pozorom istotny kosmetyk w codziennej pielęgnacji ciała. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wieczorne kąpiele z jej wykorzystaniem rozpulchniają naskórek, dzięki czemu zawarte w składzie składniki odżywcze szybko wnikają w głębokie warstwy skóry. Związki te m.in. pobudzają krążenie krwi, co przyczynia się do zwiększenia dotlenienia komórek skóry oraz redukcji dolegliwości bólowych organizmu.

Rodzaje soli do kąpieli

Obecnie występuje wiele rodzajów soli do kąpieli. Do najbardziej popularnych należy:

1. Sól himalajska

Sól himalajska to krystalicznie czysta sól, która pozbawiona jest jakichkolwiek zanieczyszczeń środowiskowych. Stanowi źródło kilkudziesięciu minerałów, które korzystnie wpływają, zarówno na kondycję skóry jak i stan zdrowia. Skutecznie łagodzi podrażnienia, zwiększa poziom nawilżenia skóry, a także pomaga zwalczać cellulit wodny.

2. Sól z Morza Martwego.

Tego rodzaju sól pozyskiwana jest na skutek odparowania wody morskiej. Dogłębnie odżywia skórę, wpływa na odpowiednie nawilżenie, a także przyspiesza jej procesy regeneracyjne. Dodatkowo pobudza krążenie krwi, jednocześnie wpływając na dotlenienie wszystkich komórek skóry. Sól z Morza Martwego zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące przy zwyrodnieniu mięśni, stawów oraz kości. Pomaga również likwidować objawy chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty, trądzik pospolity.

3. Sól z Morza Śródziemnego.

Jest wysokozmineralizowanym produktem o grubych kryształkach oraz białym kolorze. Wykazuje działanie oczyszczające, nawilżające oraz regeneracyjne. Dodatkowo wzmacnia włókna kolagenowe, co prowadzi do zwiększenia jędrności skóry. Skuteczna jest w walce z cellulitem i rozstępami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Sól Epsom.

To sól angielskiego pochodzenia, która charakteryzuje się wysoką zawartością związków mineralnych, w tym m.in. magnezu. Dzięki temu sól Epsom korzystnie oddziałuje nie tylko na kondycję skóry, ale również na układ nerwowy. Uspokaja, wycisza organizm i relaksuje. Dodatkowo zwiększa odporność organizmu.

Sól do kąpieli często wzbogacana jest dodatkami pod postacią olejków eterycznych. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się:

  • olejek lawendowy – działa antyseptycznie i oczyszczająco, dodatkowo relaksuje i odpręża, a także ułatwia zasypianie. Stosowanie olejku lawendowego pozostawia po sobie uczucie czystości i świeżości;
  • olejek cytrynowy – wykazuje właściwości odświeżające i oczyszczające. Ze względu na swoje działanie wybielające pomaga usuwać przebarwienia skóry;
  • olejek pomarańczowy – wzmacnia i regeneruje organizm. Zapach soli z dodatkiem olejku pomarańczowego pobudza zmysły oraz wpływa na odnowę naskórka.
  • olejek mandarynkowy – poprawia nastrój, koi nerwy, odpręża i relaksuje.

Właściwości pielęgnacyjne soli do kąpieli

Sól do kąpieli wykazuje szereg dobroczynnych właściwości na skórę. Przede wszystkim wspomaga naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn, odżywia i nawilża. Zalecana jest w szczególności osobom po ciężkim dniu ze względu na działanie odprężające, relaksujące i wyciszające. Oprócz właściwości typowo pielęgnacyjnych, sól do kąpieli poprawia kondycję całego organizmu. Mowa tu o łagodzeniu nerwobóli oraz dolegliwości związanych z urazami mechanicznymi. Kąpiel z dodatkiem soli redukuje objawy alergii skórnych, łuszczycy, trądziku różowatego i trądziku pospolitego. Może być stosowana pomocniczo w leczeniu reumatoidalnego zapalania stawów oraz chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Sól do kąpieli – zrób to sam

Sól do kąpieli można zakupić praktycznie w każdej drogerii, bądź w ekologicznych sklepach. Oprócz tego kosmetyk ten można wykonać samodzielnie w domu.

Składniki

Przygotowanie

Sól morską należy wsypać do niewielkiej miseczki, w kubku z kolei zaparzyć zmieloną kawę. Do soli należy dodać 3 łyżeczki esencji z kawy, która nadała soli naturalny, brązowy kolor.

Zobacz również: Peeling kawowy – właściwości kosmetyczne.

Wskazówki!

  • Temperatura wody do kąpieli nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza.
  • Przed kąpielą warto delikatnie spłukać ciało tak, aby w trakcie wykonywania kąpieli na bazie soli składniki aktywne mogły wniknąć w głąb naskórka.
  • Kąpiel z dodatkiem soli powinna trwać około 25 minut.
  • Po kąpieli warto pozostawić skórę do samodzielnego wyschnięcia, aby zapobiec usunięcia z jej powierzchni składników odżywczych.
  • Kąpiele na bazie soli powinno wykonywać się maksymalnie 3 razy w tygodniu.
  • Po wysuszeniu skóry należy nałożyć balsam nawilżający.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *