Peeling kawowy to doskonała alternatywa dla profesjonalnych zabiegów ujędrniających. Skutecznie wygładza powierzchnię skóry, a także redukuje objawy cellulitu. Jest stosunkowo tanim kosmetykiem, dodatkowo szybkim i łatwym w wykonaniu.
Właściwości peelingu kawowego
Peeling kawowy to bardzo popularny kosmetyk w domowej pielęgnacji całego ciała. Jego głównym zadaniem jest złuszczanie martwych komórek skóry, a także poprawa kolorytu poprzez stymulację krążenia krwi oraz limfy. Do jednych z głównych funkcji peelingów zalicza się także przygotowanie skóry na przyjęcie składników aktywnych pochodzących z aplikowanych na jej powierzchnię kosmetyków.
Dzięki zawartości kofeiny peeling kawowy wpływa na redukcję cellulitu w obrębie ud, pośladków i brzucha. Z kolei stosowany na twarzy zmniejsza objawy zmęczenia oraz poprawia ogólny wygląd. Należy nadmienić, że kofeina to źródło przeciwutleniaczy, które wpływają na spowolnienie procesów starzenia się skóry, a także chronią przed negatywnym działaniem wolnych rodników.
W wyniku właściwości złuszczających peeling kawowy zmniejsza przebarwienia skóry oraz zapobiega powstawaniu nowych, a stosowany regularnie rozjaśnia nieestetyczne cienie pod oczami. Jest on szczególnie polecany osobom z cerą tłustą, cerą suchą, cerą normalną oraz cerą mieszaną.
Warto wspomnieć również, że peeling kawowy doskonale nadaje się do pielęgnacji owłosionej skóry głowy. Świeżo zmielone ziarna kawy oczyszczają skórę głowy z martwych komórek naskórka oraz działają odświeżająco na łodygę włosa, wpływając jednocześnie na jego odżywienie.
Jak często należy stosować peeling kawowy?
Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie peelingu 2 razy w tygodniu, w regularnych odstępach czasu. Istotne jest, aby bezpośrednio po jego wykonaniu posmarować skórę balsamem o działaniu nawilżającym.
Efekty peelingu kawowego zauważalne są już po pierwszym jego zastosowaniu. Skóra staje się gładka, jędrna i miękka w dotyku.
Kto powinien unikać peelingu kawowego?
- osoby ze skłonnością do pękających naczynek;
- osoby z cerą naczynkową, cerą wrażliwą i cerą alergiczną;
- osoby uczulone na kawę lub jakikolwiek jej składnik.
Przepis na peeling kawowy
Sposobów na wykonanie peelingu kawowego jest bardzo wiele. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest gdy każdy dobiera składniki indywidualnie do własnych potrzeb i upodobań.
Aby przygotować samodzielnie peeling należy zaparzyć kawę z dużą zawartością fusów. Następnie ostawić ją do przestygnięcia, a gdy będzie już gotowa odcedzić fusy i wymieszać z ulubionymi składnikami. Może to być m.in.: sól morska, cukier brązowy, miód, imbir czy cynamon. Bez względu na skład peelingu, na koniec warto dodać do niego odrobinę oliwy z oliwek lub żel pod prysznic, aby nadać właściwą konsystencję.
Stosowanie
Na wcześniej zwilżoną skórę należy nanieść odrobinę peelingu, a następnie wykonywać powolne ruchy masażu, omijając wrażliwe miejsca. Czas peelingu nie powinien przekraczać 10 minut. Po jego wykonaniu skórę należy spłukać letnią wodą, a następnie zastosować balsam nawilżający.
Podsumowanie
Peeling kawowy to kosmetyk o wszechstronnym działaniu pielęgnacyjnym. Wpływa nie tylko na jędrność skóry, ale również redukuje jej mankamenty w postaci przebarwień, cieni pod oczami czy cellulitu. Jego olbrzymią zaletą jest fakt, że można wykonać go samodzielnie, nie wychodząc z domu. Dzięki temu mamy 100% pewność, że stosujemy wyłącznie naturalną pielęgnację ciała.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |