Roll Cit

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Roll Cit to urządzenie do mikronakłuwania naskórka. Dawniej stosowanie takich zabiegów możliwe było tylko w gabinetach kosmetycznych. Dziś jest to możliwe także we własnym domu. Postęp kosmetologii jest tak duży jak w przypadku samej medycyny.

Roll Cit

 

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie naskórka jest naturalną i fizjologiczną metodą indukcji kolagenu i elastyny w skórze. Zwiększa to efektywność kosmetyków poprzez wzmocnienie penetracji zawartych w nich witamin do aktywnych warstw skóry. Dzięki temu pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w odmładzaniu i kondycjonowaniu skóry oraz regeneracji jej uszkodzeń.

Roll Cit

Roll Cit to mały obrotowy wałeczek, na którym znajduje się duża ilość niewielkich igiełek. Igły te mają różne długości. Ich wybór uwarunkowany jest rodzajem zabiegu jaki będzie wykonywany, a właściwie od tego na jaki defekt skóry chcemy oddziaływać. Igiełki stykając się z ciałem tworzą mikrokanaliki, dzięki czemu składniki aktywne kosmetyków maja szansę wniknąć do głębokich warstw skóry. Dodatkowo mikrourazy, które powstały w wyniku ukłuć pobudzają syntezę kolagenu. Ma to więc szeroki wpływ na stosowanie terapii odmładzających.

Roll Cit – rodzaje

1. Roll Cit kosmetyczny.

Roll Cit kosmetyczny to nic innego jak mezoterapia domowa. Służy do nakłuwania warstwy rogowej naskórka, która stanowi największą, nieprzepuszczalną barierę dla składników aktywnych. To domowe urządzenie w kształcie obrotowego wałeczka wyposażonego w mikroigiełki wykonanego ze stali nierdzewnej o długości 0,2 mm.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Roll Cit kosmetyczny może być stosowany zarówno na twarzy jak i na innych obszarach ciała np. pośladkach, brzuchu, szyi czy dekolcie. Wałeczkowanie jest bezbolesne, lecz po zakończeniu zabiegu skóra może reagować delikatnym rumieniem. Warto po zakończeniu nakłuwania nałożyć bezpośrednio na skórę ulubioną maskę czy krem, przeznaczony do naszego rodzaju cery.

Pierwsze efekty zauważalne są już po około miesiącu regularnego stosowania. Należy pamiętać, aby po każdym stosowaniu Roll Cit spłukać wodą i przemyć płynem dezynfekującym.

Czas zabiegu wynosi 5-20 minut, w zależności od szybkości rolowania oraz powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Igiełki pozostają w dobrym stanie przez około 12 miesięcy, bez względu na intensywność użytkowania.

2. Roll Cit medyczny.

Roll Cit medyczny służy do zabiegów profesjonalnych. Dochodzi tu do głębszego nakłuwania od 1 do 3 mm. Oprócz zwiększenia penetracji składników w głąb skóry, zabieg wymusza w skórze procesy samouzdrawiania mikrourazów. Ponadto wpływa na syntezę kolagenu, a także redukcję zmarszczek i zwiotczeń.

3. Roll Cit chirurgiczny.

Długość igieł w tym przypadku jest znacznie większa i wynosi 5 mm. Ten rodzaj Roll Cit-a wykorzystywany jest w zabiegach medycyny estetycznej. Zabiegi tego rodzaju mają za zadanie odbudować prawidłowe napięcie skóry starzejącej się. Roll Cit chirurgiczny jest znacznie mniej ryzykowny niż lifting chirurgiczny, a w niektórych przypadkach zastępuje nawet poważne zabiegi chirurgiczne.

Korzyści z Roll Cit-a kosmetycznego

 • jest bezbolesny;
 • może być stosowany na skórze cienkiej;
 • może być używany samodzielnie w domu;
 • można go stosować na każdej okolicy ciała;
 • może być stosowany po zabiegach laseroterapii;
 • nie wywołuje nadwrażliwości na słońce.

Mikronakłuwanie naskórka – rezultaty po kilku miesiącach

 • redukcja zmarszczek;
 • ujędrnienie skóry wiotkiej np. po gwałtownym odchudzaniu;
 • redukcja rozstępów i blizn;
 • niwelacja przebarwień;
 • pogrubienie naskórka;
 • naturalne podniesienie powiek i kącików ust.

Wskazania

PrzeciwwskazaniaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

 1. Faktycznie kosmetologia, kosmetyka i wszystko z tym związane – poszło bardzo do przodu. Jest tyle nowości, opcji, metod i technik. A wszystko tak naprawdę możemy wykonać w domu:)

 2. Jak narazie nie jestem przekonana do tego typu zabiegów, ale kto wie, moze w przyszlosci:) Jak dotąd ograniczam sie do kremów, szczoteczek I regularnym wizytom u kosmetyczki na maseczki. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *