
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Akupunktura kosmetyczna to naturalna metoda odmładzania skóry. Wywodzi się z medycyny chińskiej i wykazuje wielokierunkowe działanie na skórę. Zwiększa jej jędrność, elastyczność, a także pomaga niwelować przykre objawy trądziku.
Akupunktura kosmetyczna stała się popularna w Stanach Zjednoczonych. Z zabiegów tego rodzaju korzystały głównie gwiazdy. Dużą zaletą akupunktury kosmetycznej jest przede wszystkim jej naturalność, nieinwazyjność, skuteczność oraz działanie nie tylko w konkretnym miejscu, ale również na całej skórze ciała.
Korzystny wpływ akupunktury na skórę odkryto całkiem przypadkiem, kiedy terapeuci stosujący medycynę chińską, wykorzystując igły do akupunktury, leczyli choroby wewnętrzne. Stwierdzono, że u osób regularnie wykonujących zabiegi akupunktury wyraźnie poprawiła się kondycja skóry.
Akupunktura kosmetyczna jest terapią zaliczaną do tradycyjnej medycyny chińskiej. Wykonywana jest w celu zmniejszenia oznak starzenia się skóry. Można uznać, że stanowi ona alternatywę dla obecnych zabiegów medycyny estetycznej, do których zalicza się botoks, peeling chemiczny i dermabrazja.
Dużą zaletą tego rodzaju akupunktury jest jej naturalność. Dzięki temu nie wpływa na wyraz mimiki twarzy i nie wywołuje zmiany jej rysów. Warto zaznaczyć, że każdy kto przystępuje do zabiegów akupunktury powinien być traktowany indywidualnie. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza specjalizującego się w medycynie naturalnej. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem terapii przeprowadzić niezbędny wywiad z pacjentem oraz określić jego stan zdrowia i skóry.
W zależności od potrzeb lub danego schorzenia, igły do akupunktury umieszczane są w konkretnych miejscach na twarzy lub ciele, gdzie pozostają przez około 20 do 45 minut. Niekiedy zabiegi akupunktury kosmetycznej łączy się z relaksacyjnym masażem na bazie olejków eterycznych. Niektóre gabinety stosują również połączenie akupunktury z działaniem mikroprądów, które mogą przynieść jeszcze lepsze rezultaty.
Aplikacja igieł pobudza komórki skóry, dzięki poprawie w niej krążenia, co z kolei wpływa na zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny. Ten pierwszy odgrywa ważną rolę, bowiem warunkuje jędrność i sprężystość skóry. Poprawa krążenia krwi w danym miejscu na ciele przyczynia się do lepszego dotlenienia i odżywienia komórek skóry, zwiększa także krążenie chłonki i powoduje jej napięcie. Taki rodzaj akupunktury korzystnie oddziałuje też na włókna mięśniowe, poprzez pobudzanie lokalnych receptorów nerwowych. Efektem tego jest poprawa ich napięcia, a co za tym idzie skóra staje się gładsza i młodsza.
Pierwsze efekty akupunktury kosmetycznej można zauważyć już po 2-3 zabiegach. Z kolei po całej serii spotkań, czyli około 15 zabiegów, zauważa się zmiany w postaci mniejszej ilości zmarszczek oraz poprawie elastyczności skóry.
Cała seria zabiegów akupunktury obejmuje 15 wizyt, z czego 10 wykonywanych jest dwa razy w tygodniu, kolejne raz w tygodniu. W celu podtrzymywania efektów całej serii zalecane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących, raz w miesiącu.
![]() |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki …Zobacz więcej... |
![]() |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ...Zobacz więcej... |
Zapisz się do newslettera!
Zostań z nami
Polecane artykuły
6 odpowiedzi
Dla mnie to zbyt przerażające nawet na zdjęciu, ale jeśli ktoś jest zdeterminowany, aby jak najbardziej odwlec w czasie starzenie, to myślę, że można spróbować 🙂
Ja sobie żadnej igły w twarz nie pozwolę wbić 😉 To zdecydowanie zabieg nie dla mnie 😉 Podziwiam osoby, które się na to decydują!
Chętnie spróbowałabym akupunktury – igieł się nie boję, a skoro mogą być z tego korzyści…;)
Niestety nie jest to zabieg dla mnie, mam problemy z sercem
są rożne rollery też, choć to raczej pod ten rodzaj pielęgnacji nie podchodzi, w sumie nie wiem czy chciałabym skorzystać z takiego zabiegu trochę mnie przeraża jak każda igła 😉
Nawet jeśli faktycznie działa, to ja bym się nie odważyła – perspektywa wbijania igieł w twarz napawa mnie przerażeniem…