Sposoby na jędrny biust

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Istnieją domowe, nieinwazyjne sposoby na jędrny biust, które umożliwią jak najdłuższe zachowanie estetyki wyglądu piersi. Polecane są przede wszystkim Paniom, które nie akceptują swojego wyglądu. Jak wiadomo, akceptacja siebie i zadowolenie z sylwetki przekłada się na samopoczucie, relacje z ludźmi oraz pewność siebie. Sposoby na jędrny biust są coraz częściej wykorzystywane przez kobiety, które lubią o siebie dbać.

Sposoby na jędrny biust

Sposoby na jędrny biust

Do najlepszych, najskuteczniejszych sposobów na jędrny biust można zaliczyć:

  • regularną aktywność fizyczną;
  • automasaż;
  • peeling biustu;
  • zimne prysznice;
  • stosowanie odpowiedniej diety.

Najlepiej, aby wszystkie metody stosowane były jednocześnie. Wówczas działanie będzie kompleksowe, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Zagwarantuje to korzystne efekty w krótkim czasie.

Regularna aktywność fizyczna

Mowa tutaj przede wszystkim o ćwiczeniach górnej partii ciała (klatki piersiowej). Wiele kobiet unika siłowych ćwiczeń ramion, pleców czy barków, co jest sporym błędem. Z pewnością treningi 2 razy w tygodniu nie sprawią, że kobieta nabierze męskich kształtów, zaś lekko zwiększające swoją objętość mięśnie ładnie uniosą biust nadając mu jędrności i optycznie go powiększając. Dobrze sprawdzą się damskie pompki, podnoszenie ciężarków w leżeniu na plecach, odwodzenie kończyn górnych czy nawet pływanie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Automasaże

Regularnie wykonywane automasaże sprawią, że skóra na piersiach stanie się lepiej ukrwiona i odżywiona, przez co będzie jednocześnie świetlista i elastyczna. Automasaż można połączyć z samobadaniem piersi, przez co czynność ta będzie jednocześnie praktyczna i przyjemna. Taki masaż należy wykonywać otwartymi dłońmi wykorzystując okrężne ruchy od środka do zewnątrz. Można zastosować olejki do ciała, które odżywią skórę i ułatwią poślizg dłoni.

Peeling biustu

Peeling znany jest przede wszystkim z tego, że usuwa martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami. Mało kto wspomina, że ma on również działanie odżywcze i poprawia krążenie. Lepsze krążenie to jędrniejsza skóra. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby omijać okolice sutków, a więc ograniczyć zabieg wyłącznie do gładkiej skóry piersi.

Zimne prysznice

Najlepiej połączyć zimne prysznice z biczami wodnymi. Zimna woda poprawi przepływ krwi i sprawi, że skóra automatycznie się napnie. Jeśli wykorzystamy zmiennocieplne prysznice będziemy dodatkowo stymulować mięśnie do pracy. Ważne, aby całość zakończyła się kontaktem piersi z zimną wodą.

Stosowanie odpowiedniej diety

To co jemy ma ogromny wpływ na to jak się czujemy i jak wyglądamy. Spożywanie nadmiaru tłuszczów i słodyczy sprawi, że będziemy borykać się z trądzikiem, złym samopoczuciem, nadwagą, a nawet poważnymi chorobami sercowo-naczyniowymi. Z kolei zdrowe odżywianie doda energii, wpłynie korzystnie na wygląd skóry oraz zmniejszy ryzyko (bądź całkowicie uchroni) przed rozwojem licznych chorób. Aby zachować jędrność, gładkość i elastyczność skóry warto pić przynajmniej 1,5 l wody dziennie oraz spożywać NNKT, antyoksydanty, biotynę oraz kolagen. Składniki te znajdziemy w rybach morskich, Spirulinie, owocach i warzywach, olejach roślinnych oraz orzechach. Kolagen polecany jest w formie suplementu.

Podsumowanie

Wystarczy odrobina uwagi i poświęcenie kilkunastu minut w ciągu dnia, aby skóra piersi nabrała jędrności i gładkości. Najważniejsze jest, aby dbać o biust regularnie i długotrwale. Jednorazowo wykonany automasaż czy zimny prysznic nie wpłynie na poprawę jego wyglądu, a może skutecznie zniechęcić do dalszych czynności. Przy regularnie stosowanych powyższych metodach, pierwsze efekty widać zwykle po miesiącu.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Mamcarz B., Prandecka D., Medycyna estetyczna w praktyce, Wydawnictwo Medical Education, Warszawa 2010.
  2. Dylewska-Grzelakowska J., Ratajska M., Technik usług kosmetycznych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2015.
  3. Jassem J., Krzakowski M., Rak piersi, Onkologia w Praktyce Klinicznej, 4/2018.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *