Kobiecy biust

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kobiecy biust jest sporym atrybutem płci pięknej. To na niego w pierwszej kolejności zwraca uwagę spora część mężczyzn, a nawet i innych kobiet. Biust może wpłynąć na zachowanie i charakter kobiety, zmniejszając lub zwiększając jej pewność siebie. Dlatego warto dbać o niego i przede wszystkim, bez względu na jego wygląd, zaakceptować go.

Kobiecy biust

Kobiece piersi okiem mężczyzny

Przeprowadzono obszerne badanie ankietowe mające na celu sprawdzenie opinii mężczyzn na temat idealnych kobiecych piersi. Badani mężczyźni wyraźnie stwierdzili, że zwracając uwagę na kobiece piersi warto wziąć pod uwagę kilka czynników, a nie tylko ich rozmiar. Liczy się także:

 • kolor i kształt brodawek, a także ich lokalizacja na piersi;
 • objętość piersi;
 • kształt piersi;
 • symetryczne rozmieszczenie piersi na klatce piersiowej;
 • jakość skóry, szczególnie jej jędrność i gładkość.

Zdania na temat rozmiaru piersi były bardzo podzielone. Stwierdzenie, że idealne piersi powinny być duże, przeszło już dawno do mitów. W rzeczywistości, ile jest mężczyzn, tyle mamy również opinii. Każdy ma inny gust i inne preferencje. Przede wszystkim idealny biust to taki, z którego jest zadowolona kobieta oraz taki, który jest zdrowy. Dlatego zachęcamy do regularnego samobadania piersi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kobiecy biust – ideały a realia

Wiele lat temu przyjęto ogólny wzorzec dla idealnych piersi. Powinny one:

 • mieć średnicę 9-12 cm;
 • ważyć 150-250 g;
 • ich brodawki powinny znajdować się na dwóch liniach: pierwsza prowadzi od środka obojczyka pionowo w dół, druga zaś biegnie od stawu ramieniowego do dolnego brzegu mięśnia piersiowego;
 • średnica brodawki nie powinna przekraczać 4 cm.

Biorąc pod uwagę tak szczegółowe wytyczne, większość kobiet porównując się do ideału jest niezadowolona z wyników. Niesłusznie, ponieważ rzadko kiedy piersi są symetryczne i spełniają wszystkie powyższe kryteria. Nie ma znaczenia również rozmiar i kształt piersi, o ile kobieta je akceptuje. Jeśli nie, należy dążyć do tego, aby zaakceptować swój wygląd.

Małe piersi

Mały rozmiar biustu nie jest przeciwwskazaniem do posiadania dzieci ani karmienia piersią. Niekiedy może przysparzać kobiecie kompleksów, jednak istnieje kilka sposobów na optyczne powiększenie piersi bez użycia skalpela chirurgicznego. Przede wszystkim należy zacząć ćwiczyć siłowo górne partie ciała. Bez obaw – takie treningi nie wpłyną na przybranie „męskiej” masy mięśniowej, lecz idealnie podniosą piersi, co optycznie je zwiększy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na idealne dobranie biustonosza oraz ubrań.

Bardzo duże piersi

Bardzo duży rozmiar biustu również ma swoje wady. Kobiety skarżą się na bóle pleców, szczególnie w odcinku piersiowym, odparzenia pod piersiami oraz trudności w wykonywaniu prostych czynności codziennych (bieganie, podskoki, spanie na brzuchu). Duże piersi mogą boleć i znacznie trudniej dobrać do nich biustonosz. Podstawą pielęgnacji takiego biustu będą regularne automasaże z wykorzystaniem kremów i olejków, ćwiczenia kręgosłupa oraz noszenie dopasowanego biustonosza.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Białystok 2014.
 2. Stavros T., Ultrasonografia piersi, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2007.
 3. Lewandowska A., Woźniak A., Leczenie żywieniowe u chorych na nowotwory piersi, Hematologia, 3/2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *