Piersi po odchudzaniu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Piersi po odchudzaniu często tracą swój poprzedni wygląd, co stanowi zmartwienie wielu kobiet chcących rozpocząć aktywność fizyczną. Proces odchudzania wiąże się bowiem z utratą tkanki tłuszczowej całego ciała, nie tylko pożądanych partii. Biorąc pod uwagę anatomię i fizjologię, kobiece piersi utworzone są głównie z tkanki tłuszczowej.

Piersi po odchudzaniu

Małe piersi po odchudzaniu

Może się zdarzyć, że w trakcie odchudzania nastąpi widoczne zmniejszenie rozmiaru biustu. Jest to zjawisko całkowicie fizjologiczne i wiąże się z naturalnym spalaniem tkanki tłuszczowej. Aby piersi mimo zmniejszania swojej objętości wciąż pozostawały jędrne i kształtne cały proces odchudzania powinien być przemyślany i dobrany indywidualnie. Do przyczyn nieestetycznego biustu po zakończeniu kuracji odchudzającej można zaliczyć:

 • nieodpowiednią dietę w trakcie odchudzania;
 • naturalne predyspozycje;
 • brak elastyczności skóry, zaniedbanie pielęgnacji skóry;
 • zbyt gwałtowną utratę masy ciała;
 • źle przeprowadzony proces odchudzania.

Przede wszystkim osoby odchudzające się dążą do zrzucenia nadmiaru kilogramów. Często poświęcają się więc ćwiczeniom aerobowym, unikając tym samym ćwiczeń siłowych. Nic nie wpływa tak dobrze na uniesienie, ujędrnienie i optyczne zwiększenie piersi, jak odpowiednio wykonywane ćwiczenia siłowe barków i klatki piersiowej. Trening z wykorzystaniem obciążenia (wlicza się tu także ciężar własnego ciała) również może skutecznie wpłynąć na szybkie zmniejszenie masy tłuszczowej, przy czym jednocześnie ładnie modeluje całą sylwetkę poprzez kształtowanie mięśni. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mężczyzn. Kobiety mogą odnieść wiele korzyści z treningów siłowych, nie powinny ich więc unikać.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Sposoby na jędrny biust.

Jak wspierać piersi po odchudzaniu?

Jeśli piersi po odchudzaniu nie spełniają oczekiwań ich właścicielki, można wypróbować domowych sposobów na poprawę ich kondycji i ogólnego wyglądu. Dobrym pomysłem jest wówczas:

 • automasaż piersi – wykonujemy od brodawek, ku obwodowi. Zalecane techniki to głaskanie, rozcieranie i delikatne oklepywanie. Celem takiego zabiegu jest poprawa krążenia i tym samym dotlenienie oraz ukrwienie tkanek;
 • masaż kostkami lodu – wykonuje się go krótko, zwykle 2-3 minuty, także w kierunku od brodawek ku obwodowi;
 • ćwiczenia siłowe klatki piersiowej – jeśli podczas odchudzania unikano ćwiczeń siłowych, teraz nastąpił idealny moment na ich wprowadzenie;
 • sięganie po naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry – dobrym pomysłem są preparaty dedykowane właśnie skórze piersi;
 • suplementacja – na stan skóry w dużej mierze wpływa to, co jemy. Do codziennej diety warto więc wprowadzić suplementację kolagenem, który odpowiada między innymi za jędrność i elastyczność skóry.

Co ważne – dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Nie należy unikać żadnych posiłków w ciągu dnia, ponieważ skóra potrzebuje wielu składników odżywczych, aby być piękną. Jednocześnie należy unikać pokarmów tłustych i smażonych oraz słodyczy.

Jeśli znaczna utrata masy ciała nastąpiła u osoby bardzo otyłej, może wystąpić zjawisko nadmiaru skóry. Jeśli piersi przed odchudzaniem były bardzo duże, po zrzuceniu kilkudziesięciu kilogramów skóra może nieestetycznie zwisać i przeszkadzać. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest chirurgia plastyczna, mająca na celu usunięcie jej nadmiaru i przywrócenie piersiom ładnego kształtu. Konieczność zabiegu ma miejsce jednak bardzo rzadko. Często wymienione wyżej sposoby wystarczają, aby piersi po odchudzaniu pozostały atrakcyjne.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Gaca K., Moje odchudzanie, Wydawnictwo Czelej, Lublin 2013.
 2. Dalecka M., Wszystko o odchudzaniu nastolatek, Wydawnictwo Astrum, Wrocław 2001.
 3. Bąk-Sosnowska M., Między ciałem a umysłem: otyłość i odchudzanie się w ujęciu integracyjnym, Wydawnictwo Impuls, Kraków 2009.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *