Jak dobrać biustonosz do dużego biustu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Biustonosz do dużego biustu powinien być dobrany szczególnie starannie. Krągłe piersi uznawane są za symbol kobiecości i pożądane przez przedstawicieli obydwu płci. Rzadko jednak mówi się o problemach związanych z bardzo dużym biustem. Odpowiednio dobrany stanik nie tylko idealnie ułoży piersi, ale również zmniejszy wspomniane problemy.

Jak dobrać biustonosz do dużego biustu

Dolegliwości związane z bardzo dużym biustem

Bardzo duży biust często powoduje dyskomfort u jego posiadaczki. Często posiada bowiem sporą wagę, przez co przy źle dobranej bieliźnie kobieta skarży się na ból kręgosłupa i pleców. Zamknięcie barków skutkuje zmianą postawy ciała, zmniejszeniem pojemności oddechowej płuc oraz pogorszeniem samopoczucia w związku z nieodpowiednim dotlenieniem organizmu. Kolejnym problemem są częste odparzenia i otarcia pod piersiami. Szczególnie latem, gdy wysokie temperatury łączą się z wilgocią powstałą wskutek pocenia się. Piersi ocierają się o skórę pod nimi, powodując bolesne zaczerwienienia.

Duże piersi często wiążą się z dyskomfortem podczas biegania, skakania, wykonywania różnych aktywności fizycznych. Niekiedy nawet spanie na brzuchu jest niemożliwe. Ważne jest więc, aby bielizna nie tylko ładnie się prezentowała, ale i stabilnie podtrzymywała piersi.

Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?

Posiadaczki bardzo dużego biustu podczas zakupów biustonosza powinny zwrócić uwagę w szczególności na:

  • szerokie ramiączka;
  • szerokie zapięcie;
  • odpowiednio zabudowane miseczki;
  • rozmiar biustonosza.

Wszystkie te czynniki są ważne. W razie wątpliwości lub przy braku umiejętności samodzielnego dobrania bielizny warto skorzystać z pomocy brafitterki.

Szerokie ramiączka

To zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów stanika dla dużych piersi. Im szersze, tym lepiej będą podtrzymywać biust, nie powodując nieprzyjemnego wpijania się ramiączek w skórę barków. Zapewnią dużą stabilność i komfort wykonywania nawet wymagających czynności dnia codziennego.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Szerokie zapięcie

Mowa o ilości haftek, na które zapina się biustonosz. W przypadku dużego biustu takich haftek powinno być nie mniej niż 3. Gwarantują one stabilizację bielizny na plecach i właściwe uniesienie piersi. Dobrze sprawdzą się biustonosze typu gorsetowego, które mają powyżej 3 haftek.

Zabudowanie miseczki

Duże piersi muszą być odpowiednio podtrzymywane, nie mogą nieestetycznie wylewać się z miseczek, co wiąże się nie tylko z defektem wizualnym. Nadmierny ucisk piersi przez zbyt małe miseczki spowoduje ich bolesność i dyskomfort, prowadząc do odparzeń. Zabudowane miseczki wymodelują biust i równomiernie rozłożą ciężar piersi, dzięki czemu zmniejszą się dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Rozmiar biustu

Ostatnim, najważniejszym parametrem jest właściwy rozmiar bielizny. Warto pamiętać, że rozmiar miseczek nie kończy się jedynie na literce „D”. Duże piersi potrzebują dużego biustonosza i nie jest to temat wstydliwy. A już z pewnością nie powinien być tematem tabu. Najlepiej sprawdzi się bielizna usztywniana, czyli posiadająca tzw. fiszbiny.

Zobacz również: Źle dobrany biustonosz – jak wpływa na zdrowie?

Jak wygląda wizyta u brafitterki?

Nigdy nie jest za późno na dobór odpowiedniej bielizny, nawet jeśli przez wiele lat noszona była ta niewłaściwa. Efekty zmiany biustonosza na odpowiednio dobrany do sylwetki będą widoczne już w krótkim czasie. Warto wybrać się do brafitterki, czyli specjalistki zajmującej się doborem bielizny.

Wizyta obejmuje pobranie obwodów ciała i na tej podstawie wyliczenie odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Często jednak specjalistki mają już tak duże doświadczenie, że potrafią wybrać kilka przykładowych staników jedynie na podstawie obserwacji klientki. Po kompleksowej ocenie sylwetki brafitterka wybiera z asortymentu sklepu kilka biustonoszy, które następnie zanosi klientce do przymierzenia. Wizyta może, ale nie musi zakończyć się kupnem bielizny. Zawsze można dać sobie czas na przemyślenia i ponownie wrócić do sklepu.



Polecane produkty:

Bibliografia

Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2010.
Sakutova I., Brafitting. Lifting piersi bez skalpela, Wydawnictwo Edipresse Książki, 2017.

 

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *