Źle dobrany biustonosz – jak wpływa na zdrowie?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każda kobieta pragnie mieć piękny biust, który mimo upływu lat nie traci na swojej atrakcyjności. W tym zadaniu może pomóc biustonosz, który pełni funkcję ochrony i pielęgnacji kobiecego biustu. Jednak nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że źle dobrany biustonosz może mieć niekorzystny wpływ nie tylko na wygląd piersi, ale również na zdrowie i samopoczucie kobiety.

Źle dobrany biustonosz - jak wpływa na zdrowie?

Na początku wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest biustonosz i dlaczego tak wiele kobiet na świecie decyduje się na jego noszenie. Dzieje się tak, ponieważ jest to forma ochrony kobiecego biustu. Dzięki stanikowi wrażliwa skóra piersi i sutki nie są narażone na podrażnienia przez materiały ubrań. Jednak to nie wszystko, co może zapewnić nam biustonosz. Jeśli wybierzemy dopasowany do siebie stanik, staje się on elementem pielęgnacji dla piersi. Dzięki takiemu biustonoszowi kobiece piersi są utrzymane we właściwy sposób, przez co nie przekształcają się i nie tracą na swojej jędrności. To właśnie staniki są odpowiedzialne za wygląd biustu i poczucie komfortu podczas wykonywanych czynności. A co się dzieje, kiedy kobieta wybierze nieodpowiedni dla swoich piersi, biustonosz?

Jakie dolegliwości może wywołać źle dobrany biustonosz?

Istnieje duża grupa dolegliwości, które pojawiają się w momencie, kiedy nosimy źle dobrany biustonosz. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że pojawiające się u nich bóle są spowodowane przez nieprawidłowy wybór bielizny. Warto więc wiedzieć, jakie są najbardziej charakterystyczne dolegliwości, na które cierpią kobiety, noszące źle dopasowany stanik.

1. Choroby kręgosłupa.

To jedne z najczęstszych objawów spowodowanych nieprawidłowym doborem górnej części bielizny. Przez źle dobrany biustonosz, może dojść do skrzywienia kręgosłupa. Choroby kręgosłupa pojawiają się, ponieważ ciężar piersi nie jest utrzymywany przez stanik, a zostaje przeniesiony na plecy. Jest to również możliwe, kiedy stanik jest za mały. Wtedy zostaje nałożony nacisk na piersi i kręgosłup, co może powodować uporczywe bóle.

2. Bóle karku i barków.

Bóle karku i barków również mogą być spowodowane przez źle dobrany biustonosz. Problem bólu karku pojawia się, kiedy nacisk na kręgosłup jest zbyt duży. Często kobiety z dużym biustem cierpią z powodu bólu karku oraz barków, ponieważ ich biust nie jest utrzymywany w odpowiedni sposób. Może się też pojawiać ból barków, kiedy ramiączka stanika wbijają się w skórę i powodują nacisk na mięśnie.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Choroby piersi.

Często u kobiet, które noszą nieprawidłowo dobrany stanik, pojawiają się poważne choroby. Może dojść do deformacji jednej lub obu piersi. Jest to spowodowane zbyt silnym naciskiem materiału stanika na biust. Kiedy piersi są chowane w zbyt małą miseczkę, będą „gniecione”, przez co mogą pojawiać się widoczne zmiany w kształcie biustonosza.

Spanie w staniku – za i przeciw

Wiele kobiet decyduje się na spanie w staniku. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Pojawiają się zwolenniczki, tego zachowania, które są zdania, że spanie w staniku poprawia wygląd piersi i jest dla nich jak najbardziej korzystne. Jednak wiele kobiet twierdzi, że spanie w staniku ma bardzo zły wpływ na zdrowie biustu. Tak więc pojawia się pytanie, która z tych grup ma więcej racji i jaka jest prawda na temat spania w biustonoszu? Czy naprawdę może prowadzić to do zwiększenia ryzyka zachowywania na raka piersi?

Nie wykryto żadnego związku ze spaniem w staniku, a występowaniem raka piersi. Jest to jedynie opinia kobiet, które nie są zwolenniczkami tego rozwiązania. Jednak mają one rację, co do działania stanika na biust kobiety w czasie snu. Podczas spania nasza skóra nagrzewa się i wydzielany jest pot. Kiedy śpimy w staniku, skóra piersi jest zamknięta pod materiałem, który może powodować nadmiar wydzielanego się potu. A to może skutkować występowaniem podrażnień skóry i zaczerwienieniem. Istnieje również możliwość, że kobieta śpiąca w źle dobranym staniku, może zaobserwować u siebie postępujące zmiany w wyglądzie piersi. Zaleca się zrezygnowanie ze stanika w czasie snu, ponieważ ten okres pozwala na odpoczynek kobiecym piersiom i oddychanie skóry. Znacząco poprawia się również komfort naszego snu.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony stanik?

Wybierając stanik, często zapominamy o jego wygodzie. Najczęściej skupiamy się na jego wyglądzie i tym, czy będziemy w nim atrakcyjne. Ważne jest jednak z jakiego materiału został zrobiony. Jeśli biustonosz wykonano ze sztucznych tkanin, może powodować podrażnienia skóry oraz dyskomfort podczas jego noszenia. Nie zaleca się wybierania staników z fiszbinami, ponieważ powodują bóle pleców i często są niewygodne. Kupując stanik, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na skład materiału, który powinien być widoczny na metce. Biustonosze wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna i len sprawią przyjemność naszym piersią, ponieważ zadbają o ich komfort. Są one materiałami, które pozwalają na ciągłą cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra oddycha i nie poci się.

Jak dobrać biustonosz?

Staniki są stworzone, aby zwiększyć komfort kobiety i poprawić wygląd piersi. Dlatego każda z nas powinna wiedzieć jak dobrać biustonosz dla siebie, aby móc korzystać z jego właściwości.

1. Dobór stanika codziennego.

Przy wyborze stanika na co dzień powinno skupić się na jego wygodzie. Biustonosz nie może być za duży i zbyt mały. Jednym z najczęstszych problemów pojawiających się po założeniu stanika, jest jego uciekający tył. Zapięcie stanika unosi się ku górze, a to sprawia, że piersi są ułożone w nieprawidłowy sposób. Nie wolno wybierać takiego, który po zapięciu unosi się do góry. Warto również sprawić jak stanik zachowuje się podczas ruchu. Kiedy uniesiemy dłonie, nie powinien on zmieniać swojego położenia. Źle dobrany stanik uniesie się, a jego miseczki wsuną się na piersi. Kiedy się pochylimy, miseczki powinny przylegać do skóry piersi. Jeśli pojawia się przerwa pomiędzy biustem a stanikiem, to znak, że nie jest on dla nas dobry.

2. Wybór stanika sportowego.

Kobiety uprawiające sport wiedzą jak ważne jest, aby nosić dobrze dobrany stanik sportowy. Idealny stanik przy wysiłku fizycznym powinien być wykonany z elastycznego i oddychającego materiału, który pozwoli skórze na komfort. Dodatkowo powinien on wpływać na zmniejszenie ilości wydzielanego potu oraz nie podrażniać skóry podczas wykonywanych ćwiczeń. Źle dobrany biustonosz sportowy może sprawiać, że kobiece piersi staną się obwisłe i będą wyglądać nieatrakcyjnie. Dzieje się tak, ponieważ przy gwałtownych ruchach, biust podskakuje i opada, a to powoduje przerwanie się włókien skóry. Należy więc wybierać dobrze stanik dopasowany, który nie jest za ciasny, ponieważ może powodować uczucie dyskomfortu oraz zbyt luźny, bo nie utrzyma on piersi w jednej pozycji. Może również nie zminimalizować ruchów biustu, co z kolei może powodować zmiany w wyglądzie piersi.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 Responses

  1. Przyznam szczerze, ze ze wzgledu na moj maly biust nie nosze praktycznie wogole stanika.
    Nie wyobrazm sobie natomiast urpawiac sportu bez odpowiedniego stanika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *