Domowe sposoby na stres

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Domowe sposoby na stres to sprawdzone rozwiązanie na złe samopoczucie. Warto podkreślić, że nawet niewielki lecz długotrwały stres może zaburzyć nastrój negatywnie wpływając na jakość życia prowadząc do rozwoju chorób o podłożu psychicznym.

Domowe sposoby na stres

Domowe sposoby na stres

Wśród domowych sposobów na stres wyróżnia się spożywanie naparów ziołowych o działaniu uspokajającym i wyciszającym. Należą do nich:

1. Męczennica lekarska.

Swoim wyglądem przypomina koronę cierniową. Męczennica lekarska to pnąca bylina, której wysokość może osiągać nawet 10 metrów. Roślina ta wywodzi się z Ameryki Północnej oraz Południowej. Wyciąg z męczennicy lekarskiej łagodzi stany lękowe, uspokaja oraz rozluźnia organizm. Uspokaja również w codziennych sytuacjach oraz w momentach intensywnego lęku przed operacjami czy zabiegami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Dziurawiec zwyczajny.

Dziurawiec zwyczajny inaczej nazywany zielem świętojańskim należy do najbardziej znanych sposobów zmniejszających objawy stresu oraz depresji. Zalicza się do rodziny dziurawcowatych, zaś jego nazwa pochodzi od charakterystycznego wyglądu swoich liści. Dziurawiec może posiadać nawet 1 metr wysokości. Znaleźć go można na terenach Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Przyjmowanie dziurawca przyczynia się do poprawy nastroju. Należy jednak pamiętać, że wchodzi on w interakcje z innymi lekami oraz działaniem promieni UV (jest fototoksyczny). Jego stosowania nie zaleca się kobietom przyjmującym doustną antykoncepcję hormonalną oraz osobom wykonującym zabiegi z wykorzystaniem światła.

3. Kozłek lekarski.

Kozłek lekarski osiąga około 2 metrów wysokości. Zlokalizowany jest na obszarach Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych. W medycynie naturalnej wykorzystywany jest na wiele sposobów. Jego kłącza oraz korzenie wykazują działanie lecznicze wspomagając pracę układu moczowego. Dodatkowo reguluje cykl miesiączkowy oraz przeciwdziała łupieżowi. Jedną z najbardziej wartościowych właściwości jest działanie uspokajające oraz wspomagające sen. W jego składzie chemicznym występuje wiele cennych związków, do których należą walepotriaty, związki terpenowe oraz ligany.

Zobacz również: Zioła na stres.

Podsumowanie

Domowe sposoby na stres to jedna z najlepszych metod zwalczania złego samopoczucia. Tak zwane ziołolecznictwo znane jest od tysięcy lat i pomaga wielu osobom. Stosowanie naparów ziołowych stanowi naturalną formę leczenia, a przez to jedną z najbezpieczniejszych metod poprawy własnego stanu zdrowia.

Bibliografia

  1. Skonieczna-Żydecka K., Kosmetologia Estetyczna, Naturalne sposoby na stres, 4/2018.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *