Jak obliczyć rozmiar stanika

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Każda kobieta powinna wiedzieć, jak obliczyć rozmiar stanika. Odpowiednio dobrany biustonosz nie tylko ładnie podkreśla piersi, ale również wpływa na komfort dnia codziennego i ogólne zdrowie jego posiadaczki. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych piersi, ponieważ źle dobrany biustonosz wiąże się z licznymi obciążeniami dla organizmu.

Jak obliczyć rozmiar stanika

Zalety prawidłowo dobranego biustonosza

Prawidłowo dobrany biustonosz wiąże się z licznymi zaletami:

  • poprawia ogólny wygląd piersi, unosi je i ładnie formuje;
  • zwiększa komfort psychiczny kobiety – czuje się ona bardziej pewna siebie i piękna;
  • podtrzymuje piersi, odciążając tym samym kręgosłup i otwierając klatkę piersiową;
  • chroni przed otarciami, odparzeniami i odciskami;
  • likwiduje ból piersi związany z nieprawidłowo dobraną bielizną.

Takich zalet jest oczywiście znacznie więcej. Aby jak najlepiej dobrać zarówno model, jak i rozmiar stanika, najlepiej udać się do brafitterki. To specjalistka zajmująca się właśnie dobieraniem damskiej bielizny do potrzeb i budowy ciała.

Jak obliczyć rozmiar stanika?

Rozmiar stanika to nic innego, jak rozmiar pod biustem i rozmiar miseczki. Należy pamiętać, że nie jest to identyczna liczba co obwód mierzony pod biustem w centymetrach. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości do własnego zmierzenia rozmiaru stanika, zawsze można udać się do profesjonalisty lub skorzystać z internetowych kalkulatorów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Obwód w biuście mierzymy w miękkim staniku z fiszbinami, bez wkładek push-up, pochylając się na około 30° do przodu. Do pomiaru zaleca się biustonosz z fiszbinami, ponieważ pozwoli nam on uzyskać prawidłowy pomiar, nadając piersiom właściwego kształtu. Jednocześnie uważamy żeby taśma centymetrowa była na tym samym poziomie z przodu i tyłu. Mierzymy obwód bez ściskania taśmy. Należy zmierzyć dwa obwody – w biuście i pod biustem. Następnie od większego wyniku odejmujemy ten mniejszy.

Przykładowo, obwód w biuście wynosi 100 cm, zaś obwód pod biustem około 75 cm. Różnica pomiędzy tymi pomiarami wynosi 25. W dalszej kolejności musimy dysponować specjalną tabelą rozmiaru miseczek. Można z niej odczytać, że wynik 25 wskazuje na rozmiar miseczki „F”.

Jak sprawdzić, czy obwód stanika jest odpowiedni?

Przede wszystkim biustonosz nie powinien podnosić się na plecach. Oznacza to, że jego dolna część z przodu (pod piersiami) powinna znajdować się mniej więcej na poziomie tylnego zapięcia. Jeśli tylne zapięcie znajduje się wyżej niż jego obwód z przodu, należy zmniejszyć ogólny obwód bielizny korzystając z regulacji obwodu lub ramiączek.

Kolejnym prostym testem jest podniesienie wyprostowanych rąk ku górze oraz opuszczenie ich wzdłuż tułowia. Test wykonujemy kilkukrotnie. Jeśli w jego trakcie biustonosz przemieszcza się na ciele i przesuwa się w którąkolwiek stronę, mamy do czynienia ze zbyt luźnym lub zbyt dużym stanikiem. Z kolei na za duże miseczki wskazuje sytuacja, gdy między skórą, a miseczką w jej górnej części pozostaje pusta przestrzeń.

Jeśli po założeniu biustonosza czujemy się niekomfortowo, a bielizna w którymkolwiek miejscu na ciele ugniata nas, oznacza to, że jest on za mały. Na zbyt mały biustonosz wskazuje również sytuacja „wylewania” się skóry na plecach znad zapięcia lub w okolicy podłopatkowej.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  2. Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2010.
  3. Sakutova I., Brafitting. Lifting piersi bez skalpela, Wydawnictwo Edipresse Książki, 2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *