Zabieg IPL – podrażnienia na twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pytanie


Witam,
miałem drugi raz zabieg IPL. Jestem bardzo czerwony na twarzy i mam podrażnioną skórę. Co zastosować żeby nie była tak czerwona. Czy to normalne w tego rodzaju zabiegach? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

 

Odpowiedź

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Panie Pawle,
zabieg IPL może powodować zaczerwienienie skóry, jednak nie powinno być to stałe i uciążliwe. Rumień nie utrzymuje się długo na skórze, zwykle jest to około jednego dnia. Jeżeli problem ten występuje permanentnie lub przez dłuższy czas, warto zastosować na skórę kosmetyki łagodzące na bazie panthenolu, aloesu, alantoiny czy np. samą wodę termalną.

Należy również zwrócić uwagę na parametry zabiegowe jakie są stosowane podczas terapii. Jeżeli zabieg IPL jest bolesny i niekomfortowy, należy poinformować panią kosmetolog o odczuciach i pojawianiu się niepożądanych efektach występujących po zabiegach. Powinna ponownie dobrać nowe parametry, które są indywidualne dla każdego klienta lub zaproponować inny rodzaj terapii w przypadku dalszego pojawiania się problemu.

Dodatkowo w przypadku zabiegów światłem IPL lub laserami do trwałego usuwania owłosienia warto zwracać się do gabinetów specjalizujących się w tego rodzaju technologiach, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935

Joanna JanurPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *