Woda termalna – właściwości pielęgnacyjne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Woda termalna to kosmetyk o szerokich właściwościach pielęgnacyjnych. Doskonale nawilża, a także odświeża skórę. Jest również preparatem łatwym i szybkim w użyciu.

Woda termalna - właściwości pielęgnacyjne

Woda termalna

Woda termalna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym od wielu lat. Stanowi nie tylko cenny składnik kosmetyków, ale również występuje samodzielnie w postaci sprayu. Woda termalna jest zamkniętą w szczelnym pojemniku wodą głębinową, wydobywaną w warunkach, które zachowują jej wszystkie właściwości fizyko-chemiczne, a także wysoką czystość mikrobiologiczną.

Wody termalne można podzielić na:

  • hipotoniczne – wymagające osuszenia po około 30 sekundach od zastosowania;
  • izotoniczne – można pozostawić na skórze do całkowitego odparowania.

Woda termalna – właściwości

Korzystne właściwości wody termalnej odczuwają przede wszystkim osoby posiadające cerę wrażliwą, atopowe zapalenie skóry, a także korzystające często z kąpieli słonecznych. W takich sytuacjach woda termalna skutecznie łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę oraz przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Bardzo reaktywna skóra korzystnie przyjmuje tego rodzaju wodę jako np. zamiennik toniku do twarzy. Z kolei cerze tłustej, na której widoczne są niedoskonałości, regularne stosowanie wody termalnej przywróci równowagę, dzięki jej właściwościom sebostatycznym (ograniczającym wydzielanie sebum).

Co kryje w sobie woda termalna?

Woda termalna jest produktem czystym pod względem mikrobiologicznym. Jest bogata w różnego rodzaju minerały, co przekłada się na korzystny wpływ na skórę. Wykazuje właściwości hypoalergiczne, a zawarte w niej składniki odżywcze odkładają się w warstwie rogowej naskórka. Niektóre z nich przenikają nawet do głębszych warstw skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Kosmetyki hipoalergiczne.

Zastosowanie wody termalnej

Dużą zaletą wody termalnej jest jej wszechstronność działania oraz całkowicie naturalny skład, bez zawartości jakichkolwiek substancji chemicznych. Wykorzystywana jest do łagodzenia oparzeń, podrażnień po depilacji, zabiegach dermatologicznych, zwłaszcza po mikrodermabrazji czy zabiegach złuszczających wykorzystujących kwasy.

Dodatkowo tego rodzaju woda bardzo dobrze sprawdza się jako kompres na zmęczone czy opuchnięte oczy. Jest niezastąpiona w podróży np. w trakcie długich lotów czy przejazdów. Dzięki atomizerowi można ją zastosować jako mgiełkę odświeżającą do makijażu bez ryzyka jego naruszenia.

Woda termalna – sposób użycia

Głównym sposobem wykorzystania wody termalnej jest spryskiwanie twarzy oraz osuszanie jej za pomocą chusteczki po około 30 minutach od zastosowania.

Woda termalna w uzdrowisku

Przy poważnych dolegliwościach skórnych, kosmetyki zawierające wodę termalną nie będą w zupełności wystarczalne. W tym celu warto pomyśleć o wizycie w kurorcie, która zapewni gorące kąpiele, korzystny klimat oraz fachową opiekę.

Woda termalna – dla kogo?

Woda termalna szczególnie polecana jest osobom posiadającym skórę wrażliwą, delikatną, atopową oraz wykazują skłonność do podrażnień. Preparat ten bardzo dobrze koi skórę po opalaniu, depilacji oraz zabiegach chirurgicznych. To kosmetyk bardzo uniwersalny, w związku z tym można go używać w przypadku każdego rodzaju skóry. Może być stosowany w ciągu dnia, głównie ze względu na działanie odświeżające. Woda termalna bardzo dobrze sprawdza się porą letnią.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *