Masaż pędzelkowy to specyficzny rodzaj masażu relaksacyjnego wykonywany przy odprężającej muzyce. Wywodzi się z Azji. Do jego wykonania wykorzystuje się pędzelki z naturalnego włosia. Główne zadania tego masażu to delikatna stymulacja oraz pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu. Masaż pędzelkowy przeznaczony jest w szczególności dla osób z cerą ziemistą (zmęczoną, szarą i pozbawioną blasku). Wskazana jest również dla cery naczyniowej, a także wrażliwej.
Masaż pędzelkowy – metodyka
- Masaż pędzelkowy rozpoczynamy od dekoltu wykonując ruchy ósemkowe pędzelkami, od środka do ramion. Każdy ruch powtarzamy 3 razy.
- Przemieszczamy się na szyję z obu stron. Następnie przekładamy jeden pędzel na lewą stronę, aby oba były po tej samej stronie.
- Masujemy szyję w kierunku od dołu do góry, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Przekładamy jeden pędzel na stronę prawą i od lewej strony zaczynamy masować podbródek. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Obracamy pędzle i masujemy fałd nosowo-wargowy ruchami ósemkowymi. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Następnie zatrzymujemy się na środku brody i przesuwamy pędzle w kierunku ucha. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Lewy policzek masujemy w trzech rzędach: mięsień okrężny oka, mięsień jarzmowy, mięsień śmiechowy, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Przekładamy pędzel na drugą stronę, niedaleko skroni. Drugim pędzlem zaczynamy masować policzek w trzech rzędach: mięsień okrężny oka, mięsień jarzmowy, mięsień śmiechowy, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Dwoma pędzlami przechodzimy na skroń. Jeden zostaje w tym miejscu, a drugim pędzlem przesuwamy po czole i przechodzimy na drugą skroń.
- Na skroniach wykonujemy ósemki. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Następnie przechodzimy na mięsień okrężny oka wykonując ruch wzdłuż przebiegu tego mięśnia (w kierunku do wewnątrz). Ruch powtarzamy 3 razy.
- Kolejnym mięśniem do opracowania jest marszczyciel brwi. Masujemy go pędzlami w kierunku do góry. Ruch powtarzamy 6 razy.
- Rozchodzimy się pędzlami w dwie strony (prawa i lewa).
- Czoło masujemy od lewej. Ruch powtarzamy 3 razy.
- Od skroni, po twarzy schodzimy w kierunku dolnym na szyję, ramiona i wchodzimy na dekolt gdzie kierujemy się do jego środka.
Cały masaż powtarzamy 3 razy.
Polecane produkty:
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... | |
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... |