Masaż pędzelkowy twarzy, szyi i dekoltu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Masaż pędzelkowy to specyficzny rodzaj masażu relaksacyjnego wykonywany przy odprężającej muzyce. Wywodzi się z Azji. Do jego wykonania wykorzystuje się pędzelki z naturalnego włosia. Główne zadania tego masażu to delikatna stymulacja oraz pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu. Masaż pędzelkowy przeznaczony jest w szczególności dla osób z cerą ziemistą (zmęczoną, szarą i pozbawioną blasku). Wskazana jest również dla cery naczyniowej, a także wrażliwej.

Masaż pędzelkowy twarzy, szyi i dekoltu

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Masaż pędzelkowy – metodyka

 1. Masaż pędzelkowy rozpoczynamy od dekoltu wykonując ruchy ósemkowe pędzelkami, od środka do ramion. Każdy ruch powtarzamy 3 razy.
 2. Przemieszczamy się na szyję z obu stron. Następnie przekładamy jeden pędzel na lewą stronę, aby oba były po tej samej stronie.
 3. Masujemy szyję w kierunku od dołu do góry, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
 4. Przekładamy jeden pędzel na stronę prawą i od lewej strony zaczynamy masować podbródek. Ruch powtarzamy 3 razy.
 5. Obracamy pędzle i masujemy fałd nosowo-wargowy ruchami ósemkowymi. Ruch powtarzamy 3 razy.
 6. Następnie zatrzymujemy się na środku brody i przesuwamy pędzle w kierunku ucha. Ruch powtarzamy 3 razy.
 7. Lewy policzek masujemy w trzech rzędach: mięsień okrężny oka, mięsień jarzmowy, mięsień śmiechowy, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
 8. Przekładamy pędzel na drugą stronę, niedaleko skroni. Drugim pędzlem zaczynamy masować policzek w trzech rzędach: mięsień okrężny oka, mięsień jarzmowy, mięsień śmiechowy, pędzel za pędzlem. Ruch powtarzamy 3 razy.
 9. Dwoma pędzlami przechodzimy na skroń. Jeden zostaje w tym miejscu, a drugim pędzlem przesuwamy po czole i przechodzimy na drugą skroń.
 10. Na skroniach wykonujemy ósemki. Ruch powtarzamy 3 razy.
 11. Następnie przechodzimy na mięsień okrężny oka wykonując ruch wzdłuż przebiegu tego mięśnia (w kierunku do wewnątrz). Ruch powtarzamy 3 razy.
 12. Kolejnym mięśniem do opracowania jest marszczyciel brwi. Masujemy go pędzlami w kierunku do góry. Ruch powtarzamy 6 razy.
 13. Rozchodzimy się pędzlami w dwie strony (prawa i lewa).
 14. Czoło masujemy od lewej. Ruch powtarzamy 3 razy.
 15. Od skroni, po twarzy schodzimy w kierunku dolnym na szyję, ramiona i wchodzimy na dekolt gdzie kierujemy się do jego środka.

 

Cały masaż powtarzamy 3 razy.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *